23.01.2014, 12:51

Skąd wziąć kredyt dla firmy na oświadczenie bez BIK?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Skąd wziąć kredyt dla firmy na oświadczenie bez BIK?

Krótko- lub długoterminowe problemy finansowe to kłopot, z jakim boryka się wiele firm. Wtedy to wśród przedsiębiorców pojawia się pytanie, skąd wziąć kredyt dla firmy na oświadczenie bez BIK.

Kredyty i pożyczki są bardzo popularną metodą na pokonywania trudności finansowych, ale jednocześnie zdarza się, że wpędzają nas w spiralę piętrzących się zobowiązań pozostałych do spłaty. Regulowanie długów kolejnymi długami nie rozwiązuje problemu deficytu i grozi upadłością firmy. Między innymi ze względu na potrzebę ograniczenia ryzyka pożyczania pieniędzy firmom stojącym na skraju bankructwa, zaciągnięcie przez przedsiębiorcę kredytu na oświadczenie i jednocześnie bez sprawdzania go w bazie BIK jest po prostu niemożliwe - przynajmniej jeśli mówimy o instytucjach bankowych. Nie mamy co liczyć na to, że nasze finanse, czyli zdolność kredytowa nie zostaną zweryfikowane. Jeśli w danym banku posiadamy jednocześnie rachunek firmowy, to formalności mogą być nieco ograniczone, ale pod warunkiem, że obroty pieniężne na firmowym koncie nie będą budziły wątpliwości co do naszej wypłacalności. Jednak nawet to nie  pomoże, jeśli raport z Biura Informacji Kredytowej nie będzie przemawiał na naszą korzyść. Jeśli wykaże znaczne uchylanie się od terminowego regulowania zobowiązań kredytowych (obecnych lub przeszłych) szans na pożyczenie z banku pieniędzy raczej zbyt wielkich mieć nie będziemy. Jeśli w BIK zostały odnotowane poważniejsze nieprawidłowości dotyczące naszej firmy, bank z pewnością odrzuci nasz wniosek kredytowy.

Chcąc uniknąć konieczności udokumentowania dochodów i sprawdzenia raportu dotyczącego przedsiębiorcy w BIK-u, może on pożyczyć potrzebne mu pieniądze od pozabankowych instytucji pożyczkowych, z których większość BIK-u nie sprawdza, jednak wiąże się to też z wieloma niewygodnymi dla pożyczkobiorcy konsekwencjami. Przede wszystkim musi liczyć się z tym, że jego zdolność kredytowa, czyli po prostu wypłacalność, może tak czy inaczej zostać dokładnie sprawdzona. Prywatne firmy pożyczkowe również chcą zminimalizować ryzyko niespłacenia długu przez osobę czy firmę, której wsparcia finansowego udzielą. Oprócz tego, korzystając z ich usług liczyć się trzeba z wysokimi kosztami obsługi zobowiązań - wysokim oprocentowaniem oraz szeregiem dodatkowych opłat, znacznie podnoszących koszt całej pożyczki. Takie rozwiązanie niesie więc duże ryzyko pogłębienia naszych kłopotów finansowych.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (23.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Bank chce mi wypowiedzieć umowę 20.7.2015 8:54 przez:
Ula34

forum o kredytach

Forum o lokatach
Gdzie i za ile na narty? 4.12.2014 13:53 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl
ZUS i OFE 18.7.2014 14:25 przez:
moniuska20

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Płacenie ubezpieczenia 24.5.2014 16:58 przez:
maruda

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Skąd wziąć środki na rozwój firmy? 5.5.2016 12:11 przez:
berni
Skąd wziąć dofinansowanie do działalności? 30.12.2015 11:25 przez:
nikolas

forum finansowe dla firm