28.01.2014, 18:50

Szybki kredyt dla firm bez BIK, ZUS i US

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.6     / 10 (oddano 16 głosów)

Szybki kredyt dla firm bez BIK, ZUS i US

Negatywna historia w BIK praktycznie uniemożliwia uzyskanie kredytu w banku. Jedyną szansą na uzyskanie finansowania jest pożyczka w pozabankowych instytucjach finansowych. Można tam liczyć na mniejsze formalności i brak konieczności przedstawianie zaświadczeń z US oraz ZUS. Na jakich warunkach?

Maksymalne kwoty kredytów dostępnych bez zabezpieczeń w niektórych bankach potrafią sięgać nawet 500 tys. zł. Na takie warunki nie mogą liczyć firmy, które mają złą historię w BIK lub nie przedstawią zaświadczeń z ZUS i US. Niemal we wszystkich bankach podstawę udzielenia kredytu stanowi nie tylko minimalny okres funkcjonowania na rynku (najczęściej 12 miesięcy), ale również przedstawienie zaświadczenia o braku zalegania z płatnościami z ZUS i US.

Sprawdź też: Pożyczki na oświadczenie dostępne także dla firm

Zła historia w BIK a szanse na kredyt

Informacje o nieterminowym regulowaniu zobowiązań wobec banków szybko trafiają do bazy BIK. Nie zawsze zła historia w Biurze Informacji Kredytowej przekreśla szanse na uzyskanie kredytu. Wszystko zależy od tego, z jakiego powodu powstała zaległość. Do oceny ryzyka kredytowego banki stosują system scoringowy. Jedne z nich korzystają jedynie ze scoringu udostępnianego przez BIK, inne posiadają własne systemy punktowej oceny wiarygodności klientów. Przy opóźnieniach w spłacie zobowiązań, które przekraczają 60–90 dni, większych szans na uzyskanie kredytu raczej klient nie ma.

Gdy bank odmówi udzielenia kredytu

Jeśli bank odmawia udzielenia kredytu, przedsiębiorcy pozostaje starać się o pożyczkę w firmach pożyczkowych. Duża część tego rodzaju instytucji finansowych nie ma dostępu do bazy BIK. Firmy pozabankowe korzystają jednak z rejestrów nierzetelnych dłużników, takich jak KRD. Większość prywatnych pożyczkodawców nie wymaga od osób prowadzących własną działalność gospodarczą przedstawiania zaświadczeń o niezaleganiu z płatnościami wobec ZUS i US.

Sprawdź też: 7 źródeł dofinansowania dla firm na start, cz. I

Na jakich warunkach można pozyskać pożyczkę?

Warunki, na jakich można uzyskać pożyczkę w instytucjach finansowych, zależą od sytuacji wnioskodawcy. Szybki kredyt gotówkowy można uzyskać na podstawie oświadczenia o dochodach. Firmy pożyczkowe często życzą sobie, by przedsiębiorstwo funkcjonowało na rynku minimum od 3 do 6 miesięcy. Większość firm pożyczkowych, zwłaszcza przy sumach powyżej 100 tys. zł, wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki. Kredyty udzielane bywają też pod zastaw samochodów. Do mikroprzedsiębiorców (firm jednoosobowych), którzy mają złą historię w BIK, a potrzebują szybkich pieniędzy na bieżącą działalność, kierowane są specjalne oferty pożyczek.

Szybka pożyczka, wyższe koszty

Z jednej strony w firmach finansowych za pożyczkę trzeba zapłacić więcej: wyższe są koszty oprocentowania, prowizji, opłat administracyjnych. Z drugiej – pieniądze można otrzymać nawet w ciągu 24 godzin. To, czy opłaci się przedsiębiorcy korzystać z tego typu usług, powinien więc dokładnie przeanalizować, nie spiesząc się z podejmowaniem pochopnej decyzji.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1004 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jaki szybki kredyt? 18.12.2015 8:20 przez:
grzeg
jaki szybki kredyt 3000? 11.12.2015 8:26 przez:
kazik
Jaki szybki kredyt na święta mogę wziąć? 7.12.2015 8:20 przez:
maciek
w jakim banku dostanę szybki kredyt? 21.8.2015 14:52 przez:
arturr2
Kredyt w Kredito24.Czy to jest dobra oferta? 22.2.2016 12:55 przez:
Katerina

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
kredyt inwestycyjny dla MSP w mBanku 3.8.2015 9:25 przez:
Janek

forum finansowe dla firm