07.01.2014, 18:50

Gdzie po kredyt dla firm bez BIK i KRD?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.3     / 10 (oddano 3 głosów)

Gdzie po kredyt dla firm bez BIK i KRD?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwym zadaniem, dlatego często zdarza się, że przedsiębiorcy notują straty i zalegają z wypłatą należności wobec swoich pracowników, kontrahentów czy urzędów państwowych. W pewnym momentach jedynym rozwiązaniem pozostają pożyczki. Problem pojawia się, gdy w wyniku zalegania ze spłatą zobowiązań kredytowych, historia spłat danej firmy w BIK nie przedstawia się korzystnie lub gdy zaległości zostały odnotowane w KRD. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu dla firm bez BIK i KRD?

Zadłużona firma z negatywną historią w BIK i KRD nie ma szans na wsparcie finansowe w postaci jakichkolwiek kredytów bankowych. Instytucje te są bowiem wręcz zobowiązane sprawdzić historię przedsiębiorcy, a BIK, czy KRD powstały właśnie w tym celu, aby uniemożliwić zaciągnięcie kolejnych zobowiązań przez osoby, które nie spłaciły poprzednich. Finansowanie przedsiębiorcy, który już zalega z rozmaitymi zobowiązaniami (zwłaszcza bankowymi) jest powiązane ze zbyt dużym ryzykiem nieodzyskania od niego pożyczonych pieniędzy.

Sprawdź też: Gdzie po kredyt pozabankowy dla firmy bez BIK?

Szansą na uzyskanie kredytu dla firm bez BIK i KRD wydają się już więc wyłącznie prywatne instytucje pożyczkowe. Niestety, konsekwencją korzystania z ich usług jest z reguły wysokie oprocentowanie i dodatkowe opłaty, zazwyczaj ukryte, związane z powstałą wierzytelnością. Co więcej, nawet parabanki mogą nie być skore do udzielenia nam pożyczki na większą kwotę, jeśli uznają, że ryzyko nieodzyskania pożyczonych dłużnikowi pieniędzy będzie zbyt duże.

Rozwiązaniem dla firm, które pilnie potrzebują gotówki, a w pożyczeniu jej od profesjonalnych firm pożyczkowych czy banków przeszkadza im historia w BIK i KRD, mogą być pożyczki społecznościowe. Między innymi dzięki specjalistycznym portalom pośredniczącym w zawieraniu tego typu umów, możemy znaleźć osobę lub osoby, które będą skłonne pożyczyć nam pieniądze na wspólnie określonych warunkach.

Sprawdź też: Twoja firma widnieje w BIK? To dobrze!

W niektórych przypadkach może się okazać, że taka pożyczka społecznościowa przerodzi się we wsparcie inwestycyjne. Jeśli nasz pomysł na wyjście z długów dzięki uzyskanym pieniądzom się sprawdzi i zaczniemy wychodzić na prostą, pożyczkodawca może okazać się doskonałym inwestorem, którego zainteresuje tego typu współpraca. Pożyczki prywatne i społecznościowe to ciekawa alternatywa dla kredytów dla firm z negatywnymi wpisami w BIK i KRD.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (07.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Gdzie po kredyt hipoteczny? 20.4.2016 12:17 przez:
wiktor
Gdzie po najtańsza chwilówkę? 28.1.2016 11:25 przez:
ada

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
Gdzie po najtańsze OC? 20.4.2016 10:21 przez:
Karakal

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Gdzie po kredyt na dzialanosc. 8.3.2016 9:41 przez:
Brajan

forum finansowe dla firm

Forum GSM
gdzie po telefon firmowy? 9.11.2015 13:19 przez:
em-il

forum gsm