18.12.2013, 09:00

Które banki oferują kredyty dla firm na start?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Które banki oferują kredyty dla firm na start?

Początkujący przedsiębiorca często napotyka mniejsze lub większe trudności w rozwoju własnej firmy. Zazwyczaj są to problemy natury finansowej, a wtedy jedynym sposobem na ich rozwiązanie jest znalezienie banku, który udzieli kredytu dla firmy na start.

Finansowanie nowo powstałego przedsiębiorstwa praktycznie zawsze jest problemem, bo często wymaga dużych nakładów pieniężnych, a te po zainwestowanie w rozkręcanie działalności gospodarczej mogą zacząć się zwracać nawet dopiero po kilku miesiącach lub nawet latach. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego budżetu zgromadzonego z własnych środków, firma może nie przetrwać na rynku nawet roku. W takich sytuacjach najrozsądniejszym rozwiązaniem wydają się być kredyty dla firm na start. Czy uzyskanie takiej pożyczki jest jednak aż tak proste?

Spośród zdecydowanej większości banków, działających na polskim rynku finansowym, zaledwie kilka posiada ofertę przygotowaną specjalnie dla początkujących przedsiębiorców. Większość z kredytodawców udziela pożyczek jedynie firmom, które mogą wykazać się określonym stażem i - co najważniejsze - dochodami. Istnieje jednak również możliwość uzyskania dla firmy kredytu, nawet jeśli jest to dopiero początek jej działalności. Tego typu wsparcia udzielają m.in.: FM Bank, Idea Bank i mBank. Wysokość kwoty kredytu, o jaką może ubiegać się młoda firma, jest różna w zależności od oferty konkretnych banków. W jednym przypadku będzie to maksymalnie 10 tysięcy złotych, podczas gdy innym razem możemy zyskać wsparcie rzędu 350 tys. zł. To ostatnie rozwiązanie proponuje Idea Bank w kredycie na start ze wsparciem unijnym.

Osoby rozpoczynające prowadzenie własnej firmy z pewnością będą w stanie znaleźć bank, który udzieli im kredytu i pomoże w rozwoju działalności. Alternatywą dla tradycyjnych pożyczek zawsze pozostają też dotacje unijne bądź zabezpieczenia Skarbu Państwa (takie jak gwarancje de minimis), o których także warto pamiętać.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.12.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
873 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Które banki udzielą kredytu z dopłatą MDM? 24.3.2015 19:22 przez:
aleca
Które banki są polskie? 17.3.2015 13:54 przez:
aleca

forum o kredytach

Forum o lokatach
Kondycja finansowa polskiego sektora bankowego 8.3.2016 15:51 przez:
Leon
Jaka lokata powyżej 200 tys.złotych 10.7.2015 14:09 przez:
max

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie do karty kredytowej 31.8.2014 22:44 przez:
Redzajna

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Jaki kredyt na początek najlepszy? 11.8.2015 16:01 przez:
Dalian

forum finansowe dla firm