03.01.2014, 16:00

Chcesz kredyt dla firmy bez zaświadczeń z US i ZUS? Sprawdź, gdzie warto pójść

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 6.8     / 10 (oddano 9 głosów)

Chcesz kredyt dla firmy bez zaświadczeń z US i ZUS? Sprawdź, gdzie warto pójść

Chęć uzyskania kredytu przez przedsiębiorców nieodłącznie wiąże się z koniecznością badania ich zdolności kredytowej. W jednym przypadku nie stanowi to problemu, w innym może wiązać się ze sporymi utrudnieniami, wynikającymi na przykład z zaległości w opłacaniu składek do US czy ZUS.

Brak zaległości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i urzędzie skarbowym to z pewnością duży atut dla przedsiębiorcy ubiegającego się o kredyt, jednak nawet w sytuacji, gdy opóźnienia w płatnościach składek się pojawią, nie stoi on na całkiem przegranej pozycji. Wystarczy chwila, aby znaleźć szereg ofert instytucji pozabankowych, które chętnie zaoferują pożyczkę nawet w takiej sytuacji. Należy jednak liczyć się w takim przypadku z kosztami wynikającymi z zaciągnięcia takiego typu zobowiązania. Będą one zazwyczaj znacznie wyższe w stosunku do kredytowych bankowych, dlatego warto poważnie zastanowić się przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z podobnej propozycji.

Sprawdź też: Pożyczki na oświadczenie dostępne także dla firm

Kredyt dla firmy przy zaległościach w opłacaniu składek i podatków można otrzymać również w niektórych bankach skupiających się na przedsiębiorcach. Taką oferta przygotował np. Idea Bank, choć również inne banki kuszą kredytami bez zaświadczeń z ZUS i US. Złożenie wniosku kredytowego często oznacza jednak niemiłe zaskoczenia, którego przyczyną jest to, że bank rzeczywiście nie wymaga tego typu zaświadczeń, ale tylko w sytuacjach, gdy nie posiada też wątpliwości związanych z wiarygodnością kredytową przedsiębiorcy i jego wypłacalnością. W praktyce jednak potrzeba zweryfikowania pod tym kątem firmy pojawiaja się praktycznie zawsze.

Na szczęście z pomocą mogą nam przyjść znacznie ciekawsze i tańsze rozwiązania, które przygotowują banki specjalizujące się w obsłudze przedsiębiorców. Jedną z bardziej interesujących ofert ponownie proponuje Idea Bank, który jako metodę radzenia sobie z zaległościami wobec ZUS i US wykorzystuje faktoring. Bank ten przygotował rozwiązanie, które jest sposobem na uzyskanie gotówki praktycznie w momencie wystawienia faktury dla klienta naszej firmy, dzięki czemu możemy zdobyć potrzebne pieniądze odpowiednio wcześnie, zanim zaczniemy zalegać z płatnościami składek wobec wskazanych urzędów.

Sprawdź też: Pożyczki społecznościowe także dla przedsiębiorców?

Uzyskanie kredytu na standardowych zasadach mimo posiadania zaległości w ZUS i US jest praktycznie niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak próba możliwie najszybszej spłaty należności lub dogadanie się z daną instytucją, która może nawet rozłożyć nasze długi na raty i wystawić zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami, umożliwiające uzyskanie kredytu.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
W jakim banku zaciągnąć pożyczkę na 30 tys zł? 12.5.2015 9:54 przez:
robert36

forum o kredytach