O kredytach dla firm

2015-02-16
Wkład własny do kredytu inwestycyjnego - czy zawsze jest potrzebny?

Kredyt inwestycyjny to dość specyficzny rodzaj kredytu, który z jednej strony znacznie poszerza możliwości firmy, a z drugiej - wiele wymaga on przedsiębiorcy. W większości przypadków nie uzyskamy go bez wkładu własnego - są jednak wyjątki.

www.comperia.pl
2015-02-16
Ile kosztuje gwarancja de minimis?

Gwarancja de minimis to rozwiązanie skierowane dla małych i średnich przedsiębiorstw, które ma na celu pomoc w czasach spowolnienia gospodarczego. Ile kosztuje taka gwarancja? Dowiesz się tego poniżej!

www.comperia.pl
2015-02-16
Przedawnienie odsetek a wyrok sądu

Uzyskaliśmy wyrok sądowy dotyczący egzekwowanej przez nas należności względem dłużnika, ale mimo to dłużnik nie spłaca jej? Pamiętajmy, że część odsetek od zasądzonych kwot może ulec przedawnieniu wcześniej niż pozostała część długu.

www.comperia.pl
2015-02-14
Kiedy firmie brakuje gotówki...

Jeśli firma ma problemy z płynnością finansową lub brakuje jej pieniędzy na inwestycje, może skorzystać z szeregu produktów kredytowych. Przyjrzyjmy się im bliższej i sprawdźmy, które wypadają najlepiej.

www.comperia.pl
2015-02-14
Opisujemy tryb postępowania upadłościowego

Problem niewypłacalności dotyka obecnie wielu przedsiębiorców. Poniżej przedstawimy odpowiedzi na pytanie, kto, kiedy i jak może zgłosić wniosek o upadłość przedsiębiorstwa.

www.comperia.pl
2015-02-13
Kredyt skutecznym sposobem na przetrwanie drobnego biznesu

Mikro i małe firmy często borykają się z problemami finansowymi, a te najczęściej usiłują pokonać, sięgając po kredyty. Co banki mają do zaoferowania drobnym przedsiębiorcom?

www.comperia.pl
2015-02-12
Jak banki finansują samorządy?

Kredyty ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego na finansowanie rozwoju regionalnego, a może kredyt inwestycyjny dla jednostek samorządu terytorialnego? Samorządowcy w Polsce mogą korzystać z różnych, zarówno krótko- jak i długoterminowych możliwości finansowania. Na jaką pomoc i na jakich zasadach mogą liczyć?

www.comperia.pl
2015-02-06
Najtańsze kredyty inwestycyjne dla firm: luty 2015

Z pieniędzy pozyskanych w ramach kredytu inwestycyjnego można np. zmodernizować przedsiębiorstwo i sfinansować jego rozwój czy wdrożyć nowe technologie. Comperia.pl sprawdziła, w którym banku przedsiębiorca zaciągnie najtańszy kredyt na inwestycje w lutym 2015.

www.comperia.pl
2015-02-05
Przedsiębiorcy zadowoleni z kredytów z gwarancją de minimis

Wsparcie udzielone 65 tys. firmom w formie 20 mld zł dofinansowania, które pozwoliło na stworzenie 22,5 tys. nowych miejsc pracy - wszystko dzięki kredytom z gwarancją de minimis. Przedsiębiorcy z sektora mikro i średnich firm nie kryją zadowolenia.

www.comperia.pl
2015-02-04
Inwestycje agroturystyczne: gdzie składać wnioski o kredyty z dofinansowaniem?

Agroturystyka to jedna z dziedzin, w ramach której można liczyć na dotacje z funduszy wspierających polską gospodarkę. Dofinansowanie można pozyskać m.in. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, który pomaga w uzyskaniu kredytów na korzystnych warunkach.

www.comperia.pl
2015-01-29
Kredyty dotowane ze środków Unii Europejskiej - kto może na nie liczyć?

Spłata kredytu wcale nie musi być uciążliwa, szczególnie jeśli w uregulowaniu zobowiązania pomoże nam dotacja z Unii Europejskiej. Kiedy jej uzyskanie jest możliwe?

www.comperia.pl
2015-01-28
Faktoring vs kredyt obrotowy: na czym przedsiębiorca wyjdzie lepiej?

Przez nierzetelnego płatnika przedsiębiorstwo traci płynność finansową. Zwykle pierwszym krokiem w takiej sytuacji jest zdecydowanie się na kredyt obrotowy, który jest jednak kolejnym obciążeniem. Alternatywą w takiej sytuacji może okazać się faktoring.

www.comperia.pl
2015-01-27
Nie wszystkie banki zażądają do kredytu zaświadczeń z ZUS i US od firmy

Przedsiębiorcy, którzy chcą uzyskać kredyt, najczęściej muszą dostarczyć do banków zaświadczenia z ZUS-u i urzędu skarbowego. Istnieją jednak banki, które nie wymagają takich dokumentów.

www.comperia.pl
2015-01-22
Jak pożyczyć na firmę bez BIK-u?

Przedsiębiorcy po wcześniejszych kłopotach ze spłatą zobowiązań szukają ofert kredytowych bez sprawdzania historii kredytowej. Czy istnieje taka możliwość? A jeżeli tak – to czy opłaca się pożyczyć pieniądze na firmę bez BIK-u?

www.comperia.pl
2015-01-13
Kredyt klęskowy - co to jest?

Anomalie pogodowe, które występują również w Polsce, potrafią dziesiątkować gospodarstwa rolne. Państwo stara się pomóc rolnikom między innymi poprzez udostępnianie kredytów klęskowych.

www.comperia.pl
2015-01-13
Kredyt obrotowy MSP w PKO BP - jak wypada na tle konkurencji?

Bardzo ważnymi kredytami dla przedsiębiorców są kredyty obrotowe, które często chronią firmy przed utratą płynności finansowej. Jedną z takich ofert jest kredyt MSP w PKO Banku polskim. Sprawdźmy, jak wygląda na tle konkurencji.

www.comperia.pl
2015-01-09
Jak szybko firma otrzyma pieniądze z kredytu?

Wiele firm finansuje swoją działalność dzięki różnego rodzajom kredytom. Poprzez tego rodzaju wsparcie podmioty gospodarcze mogą szybciej się rozwijać i realizować inwestycje. A jak szybko przedsiębiorca może otrzymać pieniądze z kredytu?

www.comperia.pl
Najnowsze porady