O kredytach dla firm

2015-03-14
Lista banków udzielających kredytów z gwarancją de minimis

Gwarancja de minimis może stanowić realną pomoc dla przedsiębiorców, którzy nie są w stanie przedstawić odpowiednich zabezpieczeń, by móc uzyskać kredyt. W których bankach można skorzystać z takiego wsparcia?

www.comperia.pl
2015-03-14
Kredyt jedynym sposobem na przetrwanie małej firmy?

Duża ilość małych firm, które każdego roku powstają na polskim rynku gospodarczym, a także konkurencja ze strony większych graczy sprawia, że przetrwanie w samodzielnie prowadzonym biznesie staje się coraz trudniejsze. Na ile sytuację poprawić może kredyt?

www.comperia.pl
2015-03-14
Limity pomocy i gwarancji de minimis dla firm

Gwarancja de minimis zwiększa szansę przedsiębiorcy na otrzymanie kredytu. Niestety, każda firma korzystająca z tego rodzaju pomocy musi liczyć się z określonymi limitami wsparcia.

www.comperia.pl
2015-03-13
Szanse przedsiębiorcy na kredyt hipoteczny

Największe trudności z pozyskaniem kredytu hipotecznego może mieć, wbrew obiegowym opiniom, nie osoba pracująca na umowie-zlecenie lub o dzieło, lecz przedsiębiorca. Banki wciąż bardzo restrykcyjnie podchodzą do osób z własną działalnością, które chcą zaciągnąć zobowiązanie kredytowe na zakup nieruchomości.

www.comperia.pl
2015-03-12
Zamiast kredytu: crowdfunding sposobem na start-up

Jeżeli nie jesteśmy przekonani do zaciągania kredytu, to zawsze możemy skorzystać z nowej możliwości finansowania pomysłu na własny biznes, jaką jest crowdfunding. Na czym to polega?

www.comperia.pl
2015-03-06
Faktoring i windykacja: faktury z odroczonym terminem płatności pod kontrolą

Jeśli działalność firmy jest oparta o sprzedaż produktów lub świadczenie usług na rzecz firm, z którymi rozliczamy się na podstawie faktur z odroczonym terminem płatności, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad.

www.comperia.pl
2015-03-06
Kredyt dla małego przedsiębiorstwa - który najlepszy?

Oferta produktów kredytowych dla małych i średnich przedsiębiorstw ciągle się rozszerza. Pożyczki są często jedyną szansą na rozwój własnego biznesu. Warto przyjrzeć się bliżej propozycjom kredytowym, z których mogą skorzystać małe i średnie firmy.

www.comperia.pl
2015-02-28
Od czego zależy oprocentowanie kredytów dla firm?

Szukasz taniego kredytu na potrzeby prowadzonej firmy? Sprawdź, co wpływa na oprocentowanie, jakie zaproponuje Ci bank.

www.comperia.pl
2015-02-27
Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie własnego biznesu?

Trudności na rynku pracy sprawiają, że wiele osób decyduje się na założenie własnej firmy. Problemem mogą być jednak pieniądze. Warto wiedzieć, dokąd udać się po kredyt na uruchomienie małego przedsiębiorstwa.

www.comperia.pl
2015-02-25
Nie każda firma skorzysta na faktoringu

Faktoring pozwala na zachowanie płynności finansowej firmy, gdy grożą jej zatory pieniężne. Ta alternatywna dla kredytu forma pozyskiwania kapitału ma jednak kilka wad.

www.comperia.pl
2015-02-24
Blaski i cienie samozatrudnienia

Własna działalność gospodarcza jest alternatywą dla standardowego etatu. Samozatrudnione osoby mogą współpracować z dotychczasowym pracodawcą lub prowadzić całkowicie niezależny biznes. Samozatrudnienie ma jednak sporo wad.

www.comperia.pl
2015-02-24
Kto może skorzystać z ulgowych składek ZUS?

Niższe składki ZUS przysługują przede wszystkim nowym przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Mimo wszystko nie tylko nowicjusze mogą skorzystać z ulgi ubezpieczeniowej.

www.comperia.pl
2015-02-24
Jak uratować finanse przedsiębiorstwa, zanim będzie za późno?

Prowadzenie własnej firmy to ogromne wyzwanie. Nawet jednoosobowa działalność może przysporzyć problemów organizacyjnych i finansowych. Gdy w firmie zaczyna się źle dziać, należy działać bez zwłoki. Szybka i sprawna decyzja o reperowaniu finansów pomoże uratować przedsiębiorstwo przed bankructwem.

www.comperia.pl
2015-02-23
Jak rozpocząć własną działalność na kredyt?

Aby rozpocząć własną działalność gospodarczą, potrzebne są pieniądze na start. Za pomocą jakich kredytów bankowych można je pozyskać najtaniej i najszybciej?

www.comperia.pl
2015-02-23
Na kredyt czy w leasing? Kupujemy wyposażenie biura

Profesjonalne wyposażenie biura jest bardzo ważne dla początkującego przedsiębiorcy. Skąd wziąć pieniądze na ten cel? Nie mając dochodów, trudno będzie o kredyt bankowy.

www.comperia.pl
2015-02-23
Po co bankom zaświadczenia z ZUS-u i US-u do kredytu na firmę?

Gdy przedsiębiorca ubiega się o kredyt dla firmy, zazwyczaj musi dostarczyć zaświadczenia z ZUS-u i urzędu skarbowego o niezaleganiu ze składkami i podatkiem. Po co bankom takie zaświadczenia?

www.comperia.pl
2015-02-23
Kredyt obrotowy dla firm - by mieć pieniądze pod ręką

Wiele firm nie radzi sobie na rynku, a część z nich po miesiącach zmagania się z problemami pieniężnymi ogłasza upadłość. Czy kredyt obrotowy pozwoli na przywrócenie płynności finansowej przedsiębiorstwa w wystarczający sposób, by wyeliminować ryzyko jego całkowitej niewypłacalności?

www.comperia.pl
Najnowsze porady