O kredytach dla firm

2015-03-30
Nie tylko agroturystyka - jak zarabiać na ekologicznym biznesie?

Moda na wszystko, co ekologiczne, nie słabnie od kilku lat. Pod tym względem Polacy doganiają światowe trendy i gotowi są nawet więcej płacić za zdrową żywność. Sprawdźmy, jak zarobić na ekologicznym biznesie.

www.comperia.pl
2015-03-30
Jak i kiedy zawiesić działalność gospodarczą?

Zawieszenie działalności gospodarczej nie jest równoznaczne z jej zakończeniem. Czasami może okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku przejściowych kłopotów. Sprawdź, jak zawiesić działalność gospodarczą i z czym to się wiąże.

www.comperia.pl
2015-03-30
Krajowy Rejestr Długów na wiosnę pomaga przedsiębiorcom odzyskać pieniądze

Wystartowała 11 edycja Wielkiego Wiosennego Sprzątania Długów, będącego kampanią społeczną organizowaną przez Krajowy Rejestr Długów. Akcja ma na celu pomóc małym firmom skutecznie i całkowicie bezpłatnie odzyskać pieniądze od dłużników.

www.comperia.pl
2015-03-30
Jak skutecznie odzyskiwać należności?

Wyegzekwowanie należności bywa trudnym i długotrwałym zajęciem. Z jakich sposobów skorzystać, aby pieniądze od kontrahentów odzyskać w miarę szybko i sprawnie, omijając przy tym drogę sądową?

www.comperia.pl
2015-03-27
Jak działa akredytywa dokumentowa?

Akredytywa dokumentowa to wygodny, a do tego minimalizujący ryzyko handlowe sposób rozliczania transakcji między przedsiębiorstwami. Szczególnie dobrze sprawdza się w handlu międzynarodowym. Sprawdźmy, jak działa.

www.comperia.pl
2015-03-27
Kredyt hipoteczny na działalność gospodarczą krok po kroku

Kredyt hipoteczny to jedno z trudniej dostępnych rodzajów kredytów, zwłaszcza dla przedsiębiorców. Prowadzenie firmy na własny rachunek, jednoosobowej czy też zatrudniającej kilku pracowników, kosztuje, a wydatki osłabiają zdolność kredytową. Sprawdźmy krok po kroku, jak zaciągnąć kredyt hipoteczny na działalność gospodarczą.

www.comperia.pl
2015-03-27
Rejestrowanie firmy krok po kroku

Polacy chętnie zakładają firmy, szczególnie jednoosobowe, bo to czasami jedyny sposób na zapewnienie sobie dochodu. Procedura zakładania działalności gospodarczej jest coraz prostsza. Oto jak zarejestrować firmę krok po kroku.

www.comperia.pl
2015-03-26
Sprawdź, jak pozyskać dotację na rozwój firmy

Fundusze unijne od wielu już lat kojarzą się z szansą na rozwój firm i pomoc w wykorzystaniu ich potencjału biznesowego. Sprawdźmy zatem, jak pozyskać niezbędne dotacje.

www.comperia.pl
2015-03-26
Kontrola skarbowa - jakie prawa ma urzędnik fiskusa?

Kontrola skarbowa budzi największy niepokój wśród przedsiębiorców. Chociaż nie tylko fiskus może weryfikować dokumentację firm, jednak to działania fiskusa wywołują największe obawy. Sprawdźmy, jakie prawa ma urzędnik podczas inspekcji.

www.comperia.pl
2015-03-26
O tym warto pamiętać, starając się o dotację na założenie firmy

Jeśli marzymy o otwarciu własnej firmy, doskonałą pomocą przy tym byłoby uzyskanie dotacji. Złożenie wniosku o dofinansowanie nie przesądza jednak o sukcesie całej operacji. O czym powinniśmy pamiętać, starając się o dopłatę na rozkręcenie własnego biznesu?

www.comperia.pl
2015-03-25
Zatrudnianie na umowę o dzieło - dlaczego opłaca się przedsiębiorcom?

Przedsiębiorcy bardzo chętnie zatrudniają pracowników w ramach umów o dzieło, ponieważ w ten sposób mogą ograniczyć koszty związane z zatrudnieniem kadr, a przez to skutecznie optymalizują wydatki. Sprawdźmy, dlaczego, tak naprawdę, przedsiębiorcom opłaca się zatrudnianie na umowę o dzieło.

www.comperia.pl
2015-03-25
Sposoby na obniżenie składek ZUS

Przedsiębiorcy, którym kończą się ulgi w opłatach składek na ubezpieczenie społeczno-zdrowotne, często zastanawiają się nad tym, czy istnieje szansa na obniżenie wysokości płatności do ZUS. Otóż istnieje! Sprawdź, w jaki sposób można to osiągnąć i tym samym zaoszczędzić.

www.comperia.pl
2015-03-24
Umowa-zlecenie - jakie korzyści przyniesie firmie?

W Polsce koszty zatrudnienia pracownika nie są niskie, co sprawia, że przedsiębiorcy szukają różnych sposobów na obniżenie tych wydatków. Jednym z rozwiązań jest zastąpienie umowy o pracę umową-zleceniem. Sprawdźmy, jakie korzyści przyniesie to firmie.

www.comperia.pl
2015-03-19
Przegląd kredytów unijnych dla małych firm

Kredyty z dotacjami unijnymi mogą być doskonałą szansą na obniżenie kosztów finansowania inwestycji czy zwiększenie własnej zdolności kredytowej. Co w tej kwestii banki mogą zaproponować małym firmom?

www.comperia.pl
2015-03-18
Można liczyć na wsparcie dla nowych firm z Funduszy Europejskich 2014-2020

Masz świetny pomysł na założenie działalności? Jedynym problemem jest brak odpowiednich środków? Istnieje możliwość skorzystania z dotacji oraz innych funduszy na rozkręcenie własnego biznesu. Sprawdź, z jakich programów można obecnie korzystać.

www.comperia.pl
2015-03-16
Kredyt na firmę a zawieszenie działalności

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorca może przechodzić różne kryzysy czy zastoje, w których firma nie przynosi zysku. W takiej sytuacji właściciel przedsiębiorstwa może zdecydować się na zawieszenie działalności. Tylko co ze spłatą zaciągniętego wcześniej kredytu?

www.comperia.pl
2015-03-16
Prześwietlamy kredyt inwestycyjny dla firm w Alior Banku

Kredyt inwestycyjny to jedno z popularniejszych rozwiązań dla przedsiębiorców, którzy myślą o rozwoju swojej działalności, ale brakuje im własnych pieniędzy. Sprawdzamy, jak tego typu produkt działa w Alior Banku.

www.comperia.pl
Najnowsze porady