O kredytach dla firm

2015-04-10
Zasady organizowania stażu w firmie

Firma stale się rozwija i brakuje rąk do pracy? Może to świetny moment na zatrudnienie stażysty. Dowiedz się, jak wygląda procedura zorganizowania stażu w firmie.

www.comperia.pl
2015-04-10
Poradnik przedsiębiorcy: jak założyć własną firmę?

Polacy bardzo chętnie zakładają działalności gospodarcze. Najczęściej są to jednoosobowe firmy, ale i tak trudno nie podkreślać przedsiębiorczości naszych rodaków. Właśnie dlatego Comperia.pl przedstawia krótki poradnik dla przedsiębiorczych osób na temat tego, jak założyć własną firmę.

www.comperia.pl
2015-04-09

Kontrahenci zagraniczni tworzą ogromną szansę na rozwój dla każdego przedsiębiorcy. Wiąże się to jednak ze wzrostem niepewności odnośnie do sposobu odzyskiwania należności. Poniżej staramy się odpowiedzieć na pytanie, jak odzyskać pieniądze, jeśli nasz zagraniczny kontrahent zaniechał płatności.

www.comperia.pl
2015-04-08
Tani kredyt dla start-upu

Czy przedsiębiorcy mają szansę na kredyty na start-upy, czyli kredyty dla początkujących firm, których model biznesowy daje perspektywy rozwoju? Oczywiście. Ofert jest sporo - tylko, którą wybrać?

www.comperia.pl
2015-04-08
Zasady likwidacji działalności gospodarczej

Zdecydowałeś się, że przyszedł czas, aby zakończyć działalność gospodarczą? Zdarza się. Podobnie jak przy jej zakładaniu, również przy likwidacji należy dokonać kilku niezbędnych czynności.

www.comperia.pl
2015-04-07
Całkowity koszt zatrudnienia pracownika wynosi więcej niż myślisz

Zatrudniając pracowników, przedsiębiorca musi się liczyć z kosztami. Te są rożne w zależności od rodzaju zawartej między pracownikiem a pracodawcą umowy. Zobacz, jak kształtują się te koszty w bieżącym roku.

www.comperia.pl
2015-04-07
Zawieszenie działalności gospodarczej: co można, a czego nie?

Polskie ustawodawstwo przewiduje możliwość zawieszenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę. Właściciel firmy może z takiej opcji skorzystać, np. gdy utraci płynność finansową lub ma inne przejściowe problemy. W czasie zawieszenia działalności przedsiębiorcy przysługują różne przywileje, a także obowiązują go pewne zakazy. Co może w takiej sytuacji, a czego nie właściciel firmy?

www.comperia.pl
2015-04-02
Kiedy przedsiębiorcy niezbędny jest magazyn?

W dobie coraz większego zainteresowania sprzedażą internetową, rośnie liczba e-sklepów. Ich właściciele zastanawiają się często nad sposobem magazynowania towarów. Jakie warunki powinien spełniać magazyn i kiedy jest on niezbędny?

www.comperia.pl
2015-04-02
Czym jest coworking?

Decydując się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej, wiele osób zastanawia się, czy praca w domu to dobry pomysł. Czy nie lepiej byłoby codziennie spotykać się z innymi ludźmi? Jeszcze kilka lat temu był to problem prawie nie do rozwiązania. To się jednak zmieniło. Obecnie coraz bardziej modny staje się coworking. Czym jest i do kogo skierowana jest ta forma pracy?

www.comperia.pl
2015-04-02
Zasady prowadzenia działalności gospodarczych w strefach ekonomicznych

W Polsce pojawia się coraz więcej stref ekonomicznych. Mają one wspomóc rozwój firm poprzez specjalne ulgi. Czym są strefy i na jakich zasadach prowadzone mogą być na ich terenie działalności gospodarcze?

www.comperia.pl
2015-04-01
Sezonowa działalność gospodarcza - rejestrować?

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Oznacza to, że przybywało będzie na rynku sezonowych działalności gospodarczych. Sprawdź, na jakich zasadach taka działalność może być założona i prowadzona.

www.comperia.pl
2015-04-01
Szukasz dotacji dla firmy? Zatrudnij bezrobotnego z PUP

Zatrudnienie bezrobotnego zarejestrowanego w urzędzie pracy może być dobrym sposobem na ograniczenie kosztów pracowniczych, a przy umożliwia uzyskanie dotacji przez firmę.

www.comperia.pl
2015-03-31
Działalność gospodarcza nie przekreśla szans na kredyt na oświadczenie

Nie jest tajemnicą, że banki są bardzo ostrożne w udzielaniu kredytów na oświadczenie firmom. Mimo wszystko taka możliwość istnieje.

www.comperia.pl
2015-03-31
Przegląd kredytów z dofinansowaniem dla firm transportowych

W zakresie dostępnych programów dofinansowań firmy transportowe z pewnością mogą czuć się pokrzywdzone. Propozycje dotacji dedykowanych dla tego sektora nie są bowiem zbyt liczne.

www.comperia.pl
2015-03-31
Jak sprzedać niezapłacone faktury?

Opóźnienia w płatnościach zdarzają się w wielu firmach. Oczekiwanie na uregulowanie zaległych rachunków jest nieprzyjemne i frustrujące. Zamiast biernie zastanawiać się, czy klient w ogóle uiści należność, można rozważyć odsprzedanie wierzytelności i mieć problem z głowy od ręki.

www.comperia.pl
2015-03-30
Na jakich zasadach działają Fundusze Europejskie?

Zastanawiasz się, na jak zasadach są rozdysponowywane Fundusze Europejskie? Nie wiesz, skąd się biorą, jak działają i kto je kontroluje? Postaramy się odpowiedzieć na pytania.

www.comperia.pl
2015-03-30
Sposoby na cięcie wydatków w firmie

Właściwe gospodarowanie budżetem firmy to ważne zadanie dla osób zarządzających nią. Istotne jest nie tylko podnoszenie poziomu wpływów, ale również racjonalizacja kosztów. Przedstawiamy sposoby na cięcie wydatków w firmie.

www.comperia.pl
Najnowsze porady