O kredytach dla firm

2015-04-17
Pułapki w umowach kredytów odnawialnych dla firm

Przedsiębiorca prowadzący firmę wie, że w interesach tak samo ważny jest czas, jak i pieniądz. W sytuacji, gdy brakuje jednego lub drugiego czynnika, trudno jest myśleć o rozwoju firmy czy pozyskiwaniu nowych klientów. Związku z tym właściciel firmy musi stale posiadać pieniądz w obrocie. Czasami jednak, aby go zdobyć, trzeba zaciągnąć kredyt. Sprawdźmy, jakie pułapki czyhają w umowach kredytów odnawialnych dla firm.

www.comperia.pl
2015-04-17
Zawieszanie działalności gospodarczej: jak uzupełnić formularz CEIDG-1?

Działalność gospodarczą przedsiębiorca może wielokrotnie zawieszać i wznawiać. Rozwiązanie takie pozwala firmie przetrwać czas kryzysu. Zawieszenie działania przedsiębiorstwa trzeba zgłosić w urzędzie na formularzu CEIDG-1. Podpowiadamy, jak należy przygotować wniosek.

www.comperia.pl
2015-04-17
Idea Bank idzie na rękę przedsiębiorcom: przyjmie fakturę zamiast raty

Idea Bank znany jest ze współpracy z przedsiębiorcami. Ostatnio zaproponował firmom, które mają kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań kredytowych, przyjęcie w rozliczeniu wystawionej i nieopłaconej faktury.

www.comperia.pl
2015-04-17
Program Leader: dofinansowania dla przedsiębiorców z obszarów wiejskich

Przedsiębiorcy działający na obszarach wiejskich, czyli w miejscowościach do 5 tys. mieszkańców, mają możliwość skorzystania z Programu Leader. W ramach tego projektu właściciele firm mogą uzyskać nawet 300 tys. złotych dofinansowania biznesu.

www.comperia.pl
2015-04-17
Z których rodzajów kredytów może korzystać przedsiębiorca?

Przedsiębiorcy potrzebują zewnętrznego finansowania. Jest ono niezbędne do prowadzenia bieżącej działalności i do rozwoju prowadzonych przez nich firm. Pomocne mogą być kredyty bankowe, których oferta jest dość bogata.

www.comperia.pl
2015-04-17
Fundusze unijne 2015 - jak uzyskać dofinansowanie?

Fundusze unijne to niebywała okazja dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć własny biznes szybko i z odpowiednią pomocą. Co należy zrobić, aby uzyskać dofinansowanie?

www.comperia.pl
2015-04-17
Jak korzystać z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej?

Od 2011 roku przedsiębiorcy w Polsce korzystają z usług Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Na jakich zasadach działa ewidencja i w jaki sposób można z niej korzystać?

www.comperia.pl
2015-04-16
Amortyzacja środków trwałych a wniosek o kredyt na firmę

Dla banków rozpatrujących wnioski kredytowe firm istotnym elementem jest zdolność kredytowa przedsiębiorcy. Czy amortyzacja środków trwałych ma na nią wpływ?

www.comperia.pl
2015-04-16
Sposoby na poprawę zdolności kredytowej przedsiębiorstwa

Firmy, szczególnie młode, często muszą korzystać z dodatkowego finansowania. Nie zawsze jednak mogą liczyć na kredyt ze względu na niską zdolność kredytową. Jak mogą ją poprawić?

www.comperia.pl
2015-04-15
Przegląd programów dofinansowań z UE

Unia Europejska przeznaczyła dla Polski aż 82,5 mld euro w ramach dofinansowań na lata 2014-2020. Fundusze te mają być przeznaczone na zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki, poprawę spójności społecznej i terytorialnej kraju, podnoszenie sprawności i efektywności administracji. Najważniejszym celem programów unijnych ma być jednak poprawa poziomu życia mieszkańców, dzięki wzrostowi gospodarczemu i wzrostowi zatrudnienia. Oto przegląd programów UE.

www.comperia.pl
2015-04-15
Inwestor sposobem na założenie biznesu

Marzysz o założeniu swojego biznesu. Masz świetny pomysł. Niestety gorzej z finansami. W takim przypadku warto zastanowić się nad odnalezieniem inwestora. Jak to zrobić?

www.comperia.pl
2015-04-14
Na jakich zasadach obcokrajowiec może prowadzić działalność w Polsce?

Osoba niebędąca obywatelem Polski ma prawo założyć i prowadzać tu działalność gospodarczą. Określone zostały jednak ramy prawne, w ramach których obcokrajowcy mogą prowadzić biznes.

www.comperia.pl
2015-04-14
Nasza opinia: wiosenna promocja kredytu dla firm w ING Banku Śląskim

Wiosenne oferty kredytowe dla przedsiębiorców potrafią być wyjątkowo kuszące, choć nie zawsze korzystne przy bliższym poznaniu warunków spłaty. Tym razem analizujemy szczegóły kredytów z marżą 3% i 4% i bez prowizji w ING Banku Śląskim.

www.comperia.pl
2015-04-14
Czym jest cross-docking?

W dobie rosnącej liczby sklepów internetowych cross-docking staje się coraz bardziej użyteczny. Co oznacza ten tajemniczy termin i kiedy warto skorzystać z kryjącego się za nim rozwiązania?

www.comperia.pl
2015-04-13
Faktoring - objaśniamy definicję

Przedsiębiorcy nierzadko miewają problemy z zachowaniem płynności finansowej firmy ze względu na opóźniających się z płatnościami, nierzetelnych kontrahentów. Lekiem na problemy z odzyskaniem gotówki może być faktoring.

www.comperia.pl
2015-04-10
Jak znaleźć inwestora na rozkręcenie biznesu?

Zdarza się, że osoby pragnące założyć własny biznes mają na niego dobry pomysł, ale brakuje im gotówki. Może dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie odpowiedniego inwestora, a nie brnięcie w kredyty?

www.comperia.pl
2015-04-10
Zasady organizowania stażu w firmie

Firma stale się rozwija i brakuje rąk do pracy? Może to świetny moment na zatrudnienie stażysty. Dowiedz się, jak wygląda procedura zorganizowania stażu w firmie.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl