O kredytach dla firm

2015-04-20
Kredyt obrotowy - objaśniamy definicję

By realizować swoje cele biznesowe, przedsiębiorca potrzebuje stałego dostępu do zaplecza pieniężnego. Czasem od utrzymania płynności finansowej zależy nie tylko powodzenia rozpoczętego przedsięwzięcia, ale także utrzymanie się na rynku. Właściciele firm mogą zapobiegać problemom z przepływem gotówki, wykorzystując do tego kredyt obrotowy. Czym on jest i do czego służy? Wyjaśniamy.

www.comperia.pl
2015-04-17
Pułapki w umowach kredytów odnawialnych dla firm

Przedsiębiorca prowadzący firmę wie, że w interesach tak samo ważny jest czas, jak i pieniądz. W sytuacji, gdy brakuje jednego lub drugiego czynnika, trudno jest myśleć o rozwoju firmy czy pozyskiwaniu nowych klientów. Związku z tym właściciel firmy musi stale posiadać pieniądz w obrocie. Czasami jednak, aby go zdobyć, trzeba zaciągnąć kredyt. Sprawdźmy, jakie pułapki czyhają w umowach kredytów odnawialnych dla firm.

www.comperia.pl
2015-04-17
Zawieszanie działalności gospodarczej: jak uzupełnić formularz CEIDG-1?

Działalność gospodarczą przedsiębiorca może wielokrotnie zawieszać i wznawiać. Rozwiązanie takie pozwala firmie przetrwać czas kryzysu. Zawieszenie działania przedsiębiorstwa trzeba zgłosić w urzędzie na formularzu CEIDG-1. Podpowiadamy, jak należy przygotować wniosek.

www.comperia.pl
2015-04-17
Idea Bank idzie na rękę przedsiębiorcom: przyjmie fakturę zamiast raty

Idea Bank znany jest ze współpracy z przedsiębiorcami. Ostatnio zaproponował firmom, które mają kłopoty ze spłatą swoich zobowiązań kredytowych, przyjęcie w rozliczeniu wystawionej i nieopłaconej faktury.

www.comperia.pl
2015-04-17
Program Leader: dofinansowania dla przedsiębiorców z obszarów wiejskich

Przedsiębiorcy działający na obszarach wiejskich, czyli w miejscowościach do 5 tys. mieszkańców, mają możliwość skorzystania z Programu Leader. W ramach tego projektu właściciele firm mogą uzyskać nawet 300 tys. złotych dofinansowania biznesu.

www.comperia.pl
2015-04-17
Z których rodzajów kredytów może korzystać przedsiębiorca?

Przedsiębiorcy potrzebują zewnętrznego finansowania. Jest ono niezbędne do prowadzenia bieżącej działalności i do rozwoju prowadzonych przez nich firm. Pomocne mogą być kredyty bankowe, których oferta jest dość bogata.

www.comperia.pl
2015-04-17
Fundusze unijne 2015 - jak uzyskać dofinansowanie?

Fundusze unijne to niebywała okazja dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć własny biznes szybko i z odpowiednią pomocą. Co należy zrobić, aby uzyskać dofinansowanie?

www.comperia.pl
2015-04-17
Jak korzystać z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej?

Od 2011 roku przedsiębiorcy w Polsce korzystają z usług Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Na jakich zasadach działa ewidencja i w jaki sposób można z niej korzystać?

www.comperia.pl
2015-04-16
Amortyzacja środków trwałych a wniosek o kredyt na firmę

Dla banków rozpatrujących wnioski kredytowe firm istotnym elementem jest zdolność kredytowa przedsiębiorcy. Czy amortyzacja środków trwałych ma na nią wpływ?

www.comperia.pl
2015-04-16
Sposoby na poprawę zdolności kredytowej przedsiębiorstwa

Firmy, szczególnie młode, często muszą korzystać z dodatkowego finansowania. Nie zawsze jednak mogą liczyć na kredyt ze względu na niską zdolność kredytową. Jak mogą ją poprawić?

www.comperia.pl
2015-04-15
Przegląd programów dofinansowań z UE

Unia Europejska przeznaczyła dla Polski aż 82,5 mld euro w ramach dofinansowań na lata 2014-2020. Fundusze te mają być przeznaczone na zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki, poprawę spójności społecznej i terytorialnej kraju, podnoszenie sprawności i efektywności administracji. Najważniejszym celem programów unijnych ma być jednak poprawa poziomu życia mieszkańców, dzięki wzrostowi gospodarczemu i wzrostowi zatrudnienia. Oto przegląd programów UE.

www.comperia.pl
2015-04-15
Inwestor sposobem na założenie biznesu

Marzysz o założeniu swojego biznesu. Masz świetny pomysł. Niestety gorzej z finansami. W takim przypadku warto zastanowić się nad odnalezieniem inwestora. Jak to zrobić?

www.comperia.pl
2015-04-14
Na jakich zasadach obcokrajowiec może prowadzić działalność w Polsce?

Osoba niebędąca obywatelem Polski ma prawo założyć i prowadzać tu działalność gospodarczą. Określone zostały jednak ramy prawne, w ramach których obcokrajowcy mogą prowadzić biznes.

www.comperia.pl
2015-04-14
Nasza opinia: wiosenna promocja kredytu dla firm w ING Banku Śląskim

Wiosenne oferty kredytowe dla przedsiębiorców potrafią być wyjątkowo kuszące, choć nie zawsze korzystne przy bliższym poznaniu warunków spłaty. Tym razem analizujemy szczegóły kredytów z marżą 3% i 4% i bez prowizji w ING Banku Śląskim.

www.comperia.pl
2015-04-14
Czym jest cross-docking?

W dobie rosnącej liczby sklepów internetowych cross-docking staje się coraz bardziej użyteczny. Co oznacza ten tajemniczy termin i kiedy warto skorzystać z kryjącego się za nim rozwiązania?

www.comperia.pl
2015-04-13
Faktoring - objaśniamy definicję

Przedsiębiorcy nierzadko miewają problemy z zachowaniem płynności finansowej firmy ze względu na opóźniających się z płatnościami, nierzetelnych kontrahentów. Lekiem na problemy z odzyskaniem gotówki może być faktoring.

www.comperia.pl
2015-04-10
Jak znaleźć inwestora na rozkręcenie biznesu?

Zdarza się, że osoby pragnące założyć własny biznes mają na niego dobry pomysł, ale brakuje im gotówki. Może dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie odpowiedniego inwestora, a nie brnięcie w kredyty?

www.comperia.pl
Najnowsze porady