O kredytach dla firm

2015-05-11
Dotacje unijne na założenie firmy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Dotacje unijne to znakomity sposób na finansowanie własnego pomysłu na biznes. Potrzebna jest jednak podstawowa wiedza na temat sposobu ich działania. Sprawdź, co należy wiedzieć o funduszach unijnych dla firm.

www.comperia.pl
2015-05-07
Preferencyjny ZUS - ile wynosi w 2015 roku?

W związku ze wzrostem z początkiem roku 2015 minimalnego wynagrodzenia, podwyższeniu ulegają także składki społeczne ZUS dla przedsiębiorców. Ile w tym roku wyniesie preferencyjny ZUS?

www.comperia.pl
2015-05-06
Majowy ranking najtańszych kredytów obrotowych dla firm

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa wymaga nieustannego dbania o zachowanie płynności finansowej. To sprawia, że w pewnych momentach jedynym rozwiązaniem będzie skorzystanie z odpowiedniego kredytu obrotowego. Gdzie szukać najlepszej oferty?

www.comperia.pl
2015-04-30
Przegląd dotacji na otwarcie firmy w 2015 roku

Tak naprawdę start rozdysponowania dotacji z funduszy unijnych przyznanych na lata 2014–2020 dopiero przed nami. Jeszcze trwają prace nad harmonogramach poszczególnych projektów. Nie oznacza to jednak, że nie ma już teraz szansy otrzymać wsparcia. Oto przegląd dotacji na otwarcie firmy w 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-04-29
Własna działalność gospodarcza: kredyt firmowy czy prywatny?

Zaciągnięcie kredytu firmowego na prowadzenie działalności gospodarczej dla wielu przedsiębiorców jest trudnym zadaniem. Czy w takiej sytuacji można wnioskować prywatnie - o kredyt konsumencki?

www.comperia.pl
2015-04-28
Unijne dotacje dla firm: aktualne nabory na 2015 rok

Pieniądze z Unii Europejskiej to wsparcie ważne szczególnie dla przedsiębiorców dopiero rozpoczynających działalność. Na szczęście na lata 2014–2020 przewidziano dość duże kwoty w ramach unijnych dotacji, zatem pieniędzy nie powinno szybko zabraknąć. Comperia.pl przedstawia aktualne nabory na rok 2015.

www.comperia.pl
2015-04-28
Prawa i obowiązki zagranicznych przedsiębiorców

Dzięki przynależności Polski do Unii Europejskiej coraz więcej zagranicznych przedsiębiorców prowadzi u nas działalność gospodarczą. Na jakich zasadach funkcjonują? Jakie są ich prawa i obowiązki?

www.comperia.pl
2015-04-28
Kontrakt menedżerski - lepsza forma zatrudniania pracowników

Przedstawiamy wady i zalety zatrudnienia pracowników w ramach kontraktu menedżerskiego. 

www.comperia.pl
2015-04-28
Zakładanie własnej działalności gospodarczej: od czego zacząć?

Do rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej wystarczą trzy kroki. Sprawdź, co musisz zrobić, jeśli chcesz prowadzić własny biznes.

www.comperia.pl
2015-04-28
Biznesplan do kredytu - jak go napisać?

Nie da się ukryć, że za powodzeniem firmy, którą chcemy założyć, w dużej mierze stoi skuteczny, dobrze opracowany biznesplan. Wymagany jest ponadto przez banki, gdy początkujący przedsiębiorca stara się o kredyt.

www.comperia.pl
2015-04-27
Unijne dofinansowania na start - które firmy mają na nie szansę?

Zastanawiasz się nad założeniem firmy, licząc na unijne dotacje? Sprawdź, które przedsiębiorstwa mają największą szansę na pozyskanie dofinansowania na start.

www.comperia.pl
2015-04-27
Kiedy musisz wnieść opłatę środowiskową?

Środowisko wciąż narażane jest na degradację. W prawie istnieją regulacje mające temu zapobiegać. Jednym z narzędzi mającym pomóc w walce o zdrowe powietrze, wody i gleby jest właśnie opłata środowiskowa. Czym jest opłata środowiskowa i czy muszą ją wnosić tylko przedsiębiorcy?

www.comperia.pl
2015-04-24
Działalność wykonywana osobiście a działalność gospodarcza

Okres, w którym należy się rozliczyć z fiskusem, dobiega końca. Wciąż jeszcze wiele osób ma wątpliwości co do sposobu rozliczenia. Podatnik może np. nie być przekonany do jakiego konkretnego źródła należy jego dochód przyporządkować. Wielu zastanawia się, jaka jest różnica pomiędzy działalnością wykonywaną osobiście a działalnością gospodarczą. Postaramy się wskazać główne różnice.

www.comperia.pl
2015-04-23
Konsekwencje zmiany siedziby firmy

Jeśli zdecydowaliśmy się na zmianę siedziby firmy, warto poinformować o tym fakcie klientów i kontrahentów. Jakie jeszcze obowiązki wiążą się z tą zmianą?

www.comperia.pl
2015-04-23
Jak zapewnić firmie płynność finansową?

Płynność finansowa firmy jest kluczowa dla jej dobrego funkcjonowania na rynku. Zatory w płatnościach i braki na koncie uniemożliwiają opłacanie terminowo faktur oraz innych należności. By firma działała jak najlepiej i ciągle się rozwijała, należy zadbać o dostęp do środków na takie ewentualności.

www.comperia.pl
2015-04-20
Obrotowy czy inwestycyjny - którą formę kredytu wybrać dla firmy?

Nie wiesz, jaką formę kredytu wybrać na aktualne potrzeby swojej firmy? Zastanów się pomiędzy kredytem obrotowym a inwestycyjnym.

www.comperia.pl
2015-04-20
Konto firmowe z debetem - co warto o nim wiedzieć?

Zakładasz konto firmowe? Wybierz to z debetem. Kredyt odnawialny w rachunku bieżącym pozwoli zyskać dostęp do dodatkowych zasobów gotówki w dowolnym momencie. I to bez zbędnych formalności.

www.comperia.pl
Najnowsze porady