O kredytach dla firm

2015-06-22
Bankowa pożyczka dla firmy bez ZUS i US

Zachowanie płynności finansowej to priorytet dla każdej firmy. Czasami wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia kredytów na działalność bieżącą, dzięki którym szybko można pozyskać niezbędny kapitał. Sprawdźmy oferty bankowych pożyczek dla firm bez zaświadczeń z ZUS-u i urzędu skarbowego.

www.comperia.pl
2015-06-22
Formalności przy kredycie dla przedsiębiorcy

Niestety przedsiębiorca starający się o kredyt powinien przygotować się na wiele formalności w banku. Wszystko po to, by bank mógł ocenić jego zdolność i wiarygodność finansową. Sprawdźmy, co musi przedstawić w banku przedsiębiorca, by uzyskać pożyczkę.

www.comperia.pl
2015-06-18
Kredyty dla firm na ryczałcie

Osoby prowadzące działalność gospodarczą z nieregularnymi dochodami często decydują się na ryczałt ewidencjonowany jako formę opodatkowania. Ta forma opodatkowania nie jest jednak przeszkodą przy staraniu się o kredyt.

www.comperia.pl
2015-06-17
Kredyt kupiecki - ile zyska na nim przedsiębiorca?

Kredyt kupiecki to popularna forma kredytowania działalności gospodarczej. Sprzedawca odracza płatność kontrahentowi, robiąc to przeważnie na podstawie przebiegu dotychczasowej współpracy oraz zgodnie z własną polityką kredytową. Ile może zyskać na tym przedsiębiorca?

www.comperia.pl
2015-06-12
Kredyt na franczyzę

Niejednokrotnie szansą na udany biznes jest franczyza. Otrzymujemy pomysł, wypracowaną markę, jak również wsparcie firmy, której placówkę partnerską chcemy prowadzić. W zamian przedsiębiorca musi być jednak gotowy poświecić swoją energię, czas i pieniądze. Jednym ze sposobów na ich pozyskanie jest kredytowanie. Gdzie udać się po kredyt na rozwój sieci franczyzowej?

www.comperia.pl
2015-06-12
Łatwiejsza droga do kredytu na firmę?

Jeszcze kilka lat temu procedury kredytowe dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw były bardzo restrykcyjne, a często wręcz nieprzyjazne dla właścicieli firm. Na szczęście trendy na rynku usług kredytowych dla przedsiębiorców sukcesywnie się zmieniają. Choć wciąż to przeciętny Kowalski pracujący na etacie łatwiej otrzyma kredyt, to jednak także dla przedsiębiorców nadszedł czas bardzo przyjaznej i przystępnej oferty kredytowej w bankach.

www.comperia.pl
2015-06-12
Najtańsze kredyty dla firm bez zaświadczeń: czerwiec 2015

Banki oferują firmom finansowanie bieżących potrzeb poprzez kredyty bez zaświadczeń z US i ZUS. Gdzie najlepiej udać się po taki produkt?

www.comperia.pl
2015-06-02
CEIDG - zasady rejestracji firmy przez Internet

Uproszczone formalności ułatwiają osobom chcącym prowadzić samodzielną działalność gospodarcza jej rejestrację. Każda nowo rozpoczęta działalność podlega rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, która jest jawnym, ogólnodostępnym on-line rejestrem. Wpis do takiego rejestru jest bezpłatny i można go dokonać w urzędzie gminy lub przez Internet.

www.comperia.pl
2015-06-01
Jak rozliczać osobę współpracującą?

Nie zawsze osoba prowadząca działalność gospodarczą zatrudnia osobę obcą. Zdarza się, że jest to ktoś z bliskiej rodziny. Na jakich zasadach może dla nas pracować?

www.comperia.pl
2015-06-01
Czym jest mały ZUS?

Możliwość opłacania małego ZUS jest istotną zachętą dla osób chcących prowadzić własną działalność gospodarczą. Mogą oni przez dwa lata opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne. Z czego wynika ta możliwość?

www.comperia.pl
2015-05-29
Ile wynosi całkowity koszt zatrudnienia pracownika?

Koszt zatrudnienia pracownika nie ogranicza się tylko do wypłaty jego comiesięcznej pensji. Koszty, które ponosi pracodawca, są dużo wyższe. Różnią się między sobą w zależności od rodzaju zawartej między pracownikiem a pracodawca umowy. Ile zatem w 2015 roku wynosi całkowity koszt zatrudnienia pracownika w Polsce?

www.comperia.pl
2015-05-27
Kto ma prawo do preferencyjnych składek ZUS?

Na początku prowadzenie działalności gospodarczej może okazać się kłopotliwe. Przedsiębiorca stawiający pierwsze kroki w biznesie potrzebuje często pomocy. Jednym z ułatwień jest prawo do preferencyjnych składek ZUS. Jak długo można z niego korzystać i na jakich warunkach?

www.comperia.pl
2015-05-27
Faktura VAT po angielsku - jak wystawić?

W toku prowadzenia działalności gospodarczej, przedsiębiorcy często nawiązują współpracę z zagranicznymi kontrahentami. W takich sytuacjach konieczne może okazać się wystawienie faktury w obcym języku, np. angielskim. Jak to zrobić, by nie mieć problemów z fiskusem?

www.comperia.pl
2015-05-15
Prowadzę działalność i pracuję na etat - co ze składkami?

Pracujesz na etat, jednak zdecydowałeś się również dodatkowo założyć działalność gospodarczą? Możesz być zmuszonym płacić składki ZUS dwa razy!

www.comperia.pl
2015-05-15
Ile wynosi podatek liniowy 2015?

Każdy przedsiębiorca rozliczający się z podatku na zasadach ogólnych i nieopłacający podatku ryczałtowego ma prawo wyboru: czy dochody opodatkować podatkiem liniowym, czy według skali podatkowej. Jaka stawka podatku liniowego obowiązuje w 2015 roku?

www.comperia.pl
2015-05-14
Na jakich zasadach można zatrudniać małżonka?

Decyzję o zatrudnieniu współmałżonka możemy podjąć z wielu powodów. Będziemy mu bardziej ufać i łatwiej dojdziemy z nim do porozumienia. Warto jednak zauważyć, że taki etat może przedsiębiorcę sporo kosztować. Czy zatrudnienie współmałżonka to aby opłacalne rozwiązanie?

www.comperia.pl
2015-05-12
Do którego banku po kredyt dla młodej firmy?

Nie każdy bank chętnie pożyczy pieniądze na rozwój młodej firmy. Zwykle przedsiębiorstwo musi funkcjonować co najmniej rok lub dwa lata, by miało szansę na kredyt. Do którego banku zatem zwrócić się o pomoc, gdy staż prowadzenia biznesu jest znacznie krótszy?

www.comperia.pl
Najnowsze porady