O kredytach dla firm

2013-12-10
Na czym polegają kredyty z gwarancją de minimis?

W obecnych czasach przedsiębiorcy napotykają wiele trudności związanych z wprowadzeniem firmy na właściwe tory. By wesprzeć ich dążenia do rozwoju, rząd przygotował kilka form pomocy, a jedną z nich jest gwarancja de minimis udzielana do kredytów. Sprawdź, na czym polega. 

www.comperia.pl
2013-12-10
Firmowe dylematy, czyli co wybrać - poręczenie czy gwarancję de minimis?

Niekiedy sytuacja ekonomiczna zmusza przedsiębiorców do pożyczenia niezbędnej im gotówki z banku. I tu pojawia się pytanie: co wybrać – poręczenie czy gwarancję de minimis? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo wszystko zależy od celu, jaki chcemy sfinansować z bankowego wsparcia. Gwarancja de minimis zabezpieczy bieżącą płynność, poręczenie z kolei pomoże nam zrealizować także cele inwestycyjne.

www.comperia.pl
2013-12-10
Kredyty obrotowe dla firm - co je wyróżnia?

Każda firma może w pewnym momencie swojego istnienia napotkać na problemy finansowe – jakie rozwiązania w takiej sytuacji pozwalają wyjść na prostą? Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na kredyt obrotowy. Czym jest ten rodzaj pożyczki i co go wyróżnia spośród innych bankowych produktów finansowych oferowanych firmom?

www.comperia.pl
2013-12-09
Coraz trudniej o kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw

W okresie spowolnienia gospodarczego, jakie odczuwamy obecnie, finanse przedsiębiorców nie przedstawiają się najlepiej. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych firm. Sytuacja na rynku kredytowym także nie sprzyja - ze statystyk wynika, że coraz trudniej o kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw. Blisko 19% osób prowadzących własną działalność gospodarczą ocenia dostępność kredytów bardzo negatywnie.

www.comperia.pl
2013-12-09
Jak zdobyć gwarancję de minimis?

Firmy, podobnie jak klienci indywidualni, czasami potrzebują poprawić swoją płynność finansową z pomocą środków pozyskanych z banku. Produkty przeznaczone dla obu grup są z reguły podobne, wyjątkiem jest jednak preferencyjny kredyt obrotowy z gwarancją de minimis, z którego korzystać mogą tylko przedsiębiorcy. Na czym polega taka pożyczka i kto może na nią liczyć?

www.comperia.pl
2013-12-04

Obecnie polscy przedsiębiorcy niezbyt chętnie podchodzą do tematu finansowania działalności z kredytów bankowych, bo jak twierdzi ponad 70% z nich, zwyczajnie tego nie potrzebują. Pozostaje jednak spore grono firm, zwłaszcza z sektora MSP, które chętnie skorzystają z pomocy finansowej. Bierzesz lub planujesz wziąć kredyt dla firmy? Sprawdź najpierw, na jaki procent możesz liczyć w grudniu 2013.

www.comperia.pl
2013-12-04

Uzyskanie kredytu przez osobę fizyczną, czyli mówiąc inaczej - przez klienta indywidualnego, jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku klientów biznesowych. Zwłaszcza w kwestiach formalnych. Jakich dokumentów wymaga bank od firm w przypadku wnioskowania o kredyt?

www.comperia.pl
2013-12-03

Statystyki pokazują, że polskie przedsiębiorstwa nie są obecnie zbyt skłonne do korzystania z bankowych kredytów. Część z nich zwyczajnie tego nie potrzebuje, a ci, którzy miewają problemy z płynnością finansową bądź też chcą inwestować w rozwój, często napotykają na przeszkody stawiane przez same instytucje finansowe. Właśnie dla tej grupy firm przygotowaliśmy małą podpowiedź: Idea Bank, FM Bank oraz Meritum Bank – te banki oferują kredyty dla firm bez dochodów.

www.comperia.pl
2013-11-30
JEREMIE - kredyty dla firm z dofinansowaniem unijnym

Młodzi przedsiębiorcy nie zawsze mają pod górkę już na samym starcie. Wszystko dzięki projektom takim jak inicjatywa JEREMIE, czyli kredyty dla firm z dofinansowaniem unijnym, które można przeznaczyć na takie inwestycje jak zakup maszyn, środków transportu, wdrożenie ulepszeń technologicznych czy utworzenie nowych miejsc pracy. Niestety, skorzystać z tego typu pomocy mogą tylko biznesmeni prowadzący działalność w jednym z sześciu województw.

www.comperia.pl
2013-11-29

Od dłuższego czasu w Polsce obserwuje się wzrost zainteresowania prowadzeniem swojej działalności gospodarczej. Niestety, przedsiębiorcy już na starcie napotykają wiele problemów, utrudniających wprowadzenie firmy na właściwe tory. Czasami zwyczajnie brakuje gotówki na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik i trzeba pożyczyć pieniądze. Tylko skąd wziąć kredyt dla firmy bez historii kredytowej?

www.comperia.pl
2013-11-29

Tak samo jak klienci indywidualni, tak też klienci biznesowi mogą liczyć na bogatą ofertę pożyczkową dostosowaną do ich oczekiwań. Istnieje kilka rodzajów kredytów dla firm, wśród których wymienić należy m.in.: linie odnawialne, kredyty inwestycyjne oraz kredyty typu start-up. Każdy z produktów, rzecz jasna, zaspokaja odmienne potrzeby wnioskodawców i charakteryzuje się odrębnymi cechami.

www.comperia.pl
2013-11-23

Konsolidacja kredytów nie jest skierowana tylko i wyłącznie do klientów indywidualnych. Prowadząc firmę także możemy liczyć na bankową pomoc w postaci połączenia kilku zadłużeń w jedno - o niższej racie. Zastanówmy się jednak, czy aby na pewno w każdym przypadku kredyty konsolidacyjne dla firm są rzeczywiście korzystne i kiedy warto po nie sięgać, a kiedy lepiej dwa razy się nad tym zastanowić, by nie popełnić kosztownego błędu.

www.comperia.pl
2013-11-23

Nie od dziś wiadomo, że Internet coraz silniej opanowuje poszczególne kręgi naszego życia, także w zakresie domowych czy firmowych finansów. Jeszcze nie tak dawno temu po kredyt konsumencki koniecznie trzeba było udać się osobiście do banku, a dziś wystarczy już tylko dostęp do sieci i wygospodarowanie kilku minut na wypełnienie wniosku. A co z przedsiębiorcami? Mimo że w ich przypadku procedury kredytowe są nieco bardziej skomplikowane, kredyty internetowe dla firm stają się coraz powszechniejsze.

www.comperia.pl
2013-11-22
Jak banki patrzą na dochód przedsiębiorcy?

W obecnych czasach prowadzenie działalności gospodarczej staje się lepszą alternatywą względem tradycyjnego etatu dla coraz większej grupy osób. „Na swoim” można zarobić więcej, ale czy w każdej sytuacji samozatrudnienie będzie korzystne? Sprawdźmy, jak banki patrzą na dochód przedsiębiorcy starającego się o kredyt i jakie warunki musi on spełnić, aby móc w ten sposób sfinansować swoje plany.

www.comperia.pl
Najnowsze porady