O kredytach dla firm

2017-08-27
Kredyt firmowy czy bankowa pożyczka? Poradnik przedsiębiorcy

Nie zawsze kredyt firmowy będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz pieniędzy na utrzymanie lub rozwój działalności gospodarczej. Czasem wygodniejsza w przypadku firm okazuje się pożyczka. Zobacz, który rodzaj finansowania i kiedy najbardziej opłaca się przedsiębiorcy.

www.comperia.pl
2017-08-05
Kredyty internetowe dla firm to sposób na szybką gotówkę

W świecie, w którym coraz więcej spraw jesteśmy w stanie procesować przez Internet, również i banki sięgnęły po ten rodzaj komunikacji, oferując kredyty online – także dla przedsiębiorców.

www.comperia.pl
2017-02-28
Zdobądź kredyt dla firm z gwarancjami COSME

Już tylko 8 miesięcy zostało przedsiębiorcom zainteresowanym skorzystaniem z kredytu obrotowego lub inwestycyjnego z gwarancją BGK w ramach programu COSME. Uzyskując gwarancję, można uzyskać pożyczkę w wysokości nawet 600 tys. zł, więc jest o co walczyć.

www.comperia.pl
2016-11-04
Skąd wziąć pieniądze na własną firmę? 6 niezawodnych sposobów

Masz dość pracy na etacie? Załóż własną firmę! Sam pomysł to jednak tylko połowa sukcesu - w biznesie liczy się przecież przede wszystkim kapitał. Tylko skąd wziąć pieniądze na firmę, gdy na koncie same zera? Wypróbuj jeden z 6 najpopularniejszych sposobów finansowania działalności gospodarczej!

www.comperia.pl
2016-02-19
Start in Poland, czyli o dotacjach dla start-upów 2016

Ministerstwo Rozwoju postanowiło zmodyfikować zasady udzielania dotacji dla młodych firm. Dzięki zaplanowanym przedsięwzięciom rok 2016 zapowiada się całkiem ciekawie dla polskiej przedsiębiorczości.

www.comperia.pl
2015-08-18
Zakładamy salon fryzjerski: poradnik

Fryzjer jest jednym z najstarszych zawodów świata, któremu ponadto raczej nie grozi kres popularności. Widmo wysokich zarobków przyciąga wiele chętnych, przedsiębiorczych osób, próbujących odnieść sukces z nożyczkami w ręku. Jeśli jesteś jedną z nich, sprawdź, jakie kroki podjąć, by założyć własny salon.

www.comperia.pl
2015-07-27
7 źródeł dofinansowania dla firm na start, cz. II

Założenie nowej firmy bez wygospodarowanych na ten cel pieniędzy jest raczej niemożliwe. Każdy młody przedsiębiorca potrzebuje mniejszego lub większego kapitału na rozkręcenie własnego biznesu. Oto kolejne źródła dofinansowania dla firm na start.

www.comperia.pl
2015-07-20
Polskie sieci aniołów biznesu

Aniołowie biznesu to prywatni inwestorzy, którzy są skłonni nie tylko zainwestować pieniądze, ale i poświęcić swój czas na pomoc początkującym przedsiębiorcom, szukającym finansowego wsparcia w rozwoju własnego biznesu. Gdzie zatem szukać owych aniołów?

www.comperia.pl
2015-07-16
Ile kosztuje założenie sklepu?

Założenie sklepu może wydawać się trafną inwestycją, jednak by się tego podjąć, należy najpierw zainwestować pieniądze. To, w jakiej wysokości kapitał będzie nam potrzebny, zależy od wielu czynników - między innymi od rodzaju prowadzonej działalności.

www.comperia.pl
2015-06-29
Pożyczki społecznościowe także dla przedsiębiorców?

Nie zawsze istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu w banku i nie zawsze mogą wspomóc nas finansowo przyjaciele czy rodzina. Zawsze można jednak zwrócić się z prośbą o pożyczkę do zupełnie obcych osób - w ramach pożyczek społecznościowych. Dotyczy to także przedsiębiorców.

www.comperia.pl
2015-06-29
Na czym polega mikrofaktoring?

Zatory płatnicze to niebezpieczny problem - zarówno dla małych, jak i dużych firm. Uniknąć podobnych przestojów finansowych pomaga faktoring, ale ten był jeszcze do niedawna kierowany głównie do dużych podmiotów gospodarczych. Obecnie pojawiają się jednak oferty i dla jednoosobowych firm. Sprawdźmy, na czym polega mikrofaktoring.

www.comperia.pl
2015-06-25
Jak założyć sklep internetowy?

Obecnie sklepy internetowe stają się coraz popularniejszym sposobem na dotarcie do dużego grona klientów. Założenie tego typu działalności przy obecnym stanie technologii nie wymaga wielkich inwestycji. Samo utworzenie sklepu na serwerze jednak nie wystarczy. Jakie kroki trzeba zatem jeszcze podjąć, by odnieść sukces?

www.comperia.pl
2015-06-25
Franczyza też wiąże się z ryzykiem

Franczyza to umowa zawierana pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą, która wydaje się idealnym rozwiązaniem dla prowadzenia biznesu, gdy brak na takowy własnego pomysłu. Franczyza ma niewątpliwie wiele zalet, ale również wiąże się z ryzykiem.

www.comperia.pl
2015-06-25
7 źródeł dofinansowania dla firm na start, cz. I

Założenie firmy wymaga od właściciela nie tylko pomysłowości, ale także wyłożenia kapitału początkowego. Często okazuje się, iż oszczędności i pożyczka od rodziny to za mało. W takim przypadku przedsiębiorca musi szukać innych źródeł dofinansowania swojej działalności. Oto 7 przykładów, jak zdobyć kapitał na start nowej firmy.

www.comperia.pl
2015-06-25
Jaką formę opodatkowania wybrać? Poradnik

Przedsiębiorca posiadający firmę lub ją zakładający znajduje się w o tyle dobrej sytuacji, że sam może wybrać formę i sposób opodatkowania. Może zdecydować się na kartę podatkową, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, opodatkowanie na zasadach ogólnych lub podatek liniowy. Sposób opodatkowania to wybór cyklu rozliczenia się z urzędem skarbowym z tytułu zaliczki na podatek. Oto kilka porad, pomocnych przy wyborze formy opodatkowania.

www.comperia.pl
2015-06-24
Firmy też notowane są w BIK-u

Kredyt jest popularnym rozwiązaniem, dzięki któremu wiele firm realizuje nowe inwestycje. Warto jednak pożyczać z rozwagą i umiarem. Jeden długo niespłacany w terminie kredyt może stać się poważnym obciążeniem, burząc pozytywną historię kredytową w BIK-u.

www.comperia.pl
2015-06-22
Zasady wyceny własnej firmy

Przed koniecznością wyceny własnej firmy przedsiębiorca staje najczęściej w związku z otrzymaniem wstępnej propozycji sprzedaży swojego przedsiębiorstwa. Jest to taki moment, w którym właściciel firmy musi określić wartość przedsiębiorstwa w celu weryfikacji oferowanej mu przez kupującego ceny.

www.comperia.pl
Najnowsze porady