O kredytach dla firm

2015-01-07
Ile pożyczy z banku firma na ryczałcie?

Ryczałt ewidencjonowany to uproszczona forma rozliczeń podatkowych z urzędem skarbowym, która jednak może sprawiać problemy podczas ubiegania się o kredyt bankowy.

www.comperia.pl
2015-01-02
Jak otrzymać limit kredytowy w rachunku bieżącym firmy?

Limit kredytowy w rachunku bieżącym firmy zabezpiecza jej płynność finansową i pozwala na większą stabilność w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Jest to bardzo przydatne w chwili, gdy wpływy na konto są mniejsze niż planowane wydatki. Sprawdźmy, czy trudno jest uzyskać kredyt w rachunku firmowym.

www.comperia.pl
2014-12-30
Zacznij działalność gospodarczą na tani kredyt

Wielu osobom, posiadającym ciekawy pomysł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, brakuje funduszy, które pozwoliłyby postawić pierwsze kroki na rynku. Rozwiązaniem może być tani kredyt.

www.comperia.pl
2014-12-25
Na czym polega kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców?

Kredyt inwestycyjny umożliwia przedsiębiorcom pozyskanie środków na wdrożenie działań, które będą skutkować przyspieszeniem rozwoju firmy - sprawdź, na czym dokładnie polega ten rodzaj finansowania.

www.comperia.pl
2014-12-10
Jak działa kredyt odnawialny dla firmy?

Nagły brak pieniędzy, potrzeba pozyskania szybkiej gotówki na realizację celu czy nieoczekiwane wydatki powodują, że przedsiębiorcy sięgają po mało atrakcyjne kredyty oraz wysoko oprocentowane chwilówki. Tymczasem jednym z korzystniejszych rozwiązań w takiej sytuacji wydają się być kredyty odnawialne. Czym są i jak działają?

www.comperia.pl
2014-12-10
Czy nowa firma może dostać kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny to nie tylko dobry sposób na finansowanie modernizacji i rozbudowy długo funkcjonującej już firmy, ale także wsparcie inwestycji przedsiębiorstwa, które dopiero powstało. Sprawdźmy, czy nowa firma może dostać taki kredyt i w którym banku powinna szukać oferty.

www.comperia.pl
2014-12-08
Moja firma traci płynność - co robić?

Gdy przedsiębiorca widzi, że jego firma traci płynność finansową, musi zacząć szybko działać, żeby uniknąć najgorszego, tzn. bankructwa. Sprawdźmy, co można zrobić, gdy pojawią się kłopoty budżetowe w przedsiębiorstwie.

www.comperia.pl
2014-12-05
Czy faktoring się opłaca?

Faktoring staje się w Polsce coraz popularniejszy. Wiele firm używa tego narzędzia, by zapewnić sobie płynność finansową i uchronić się od zatorów płatniczych. Czy jednak faktoring naprawdę się opłaca?

www.comperia.pl
2014-12-05
Firmy coraz częściej decydują się na kredyty internetowe

Internet to dodatkowy kanał sprzedaży produktów finansowych. Dzięki niemu banki zyskują nowych klientów zarówno indywidualnych, jak i firmy. Szybkość i prostota załatwiania bankowych transakcji online przyciąga zapracowanych przedsiębiorców. Wielu z nich posiada rachunki bankowe założone on-linie. W zawiązku z tymi, coraz częściej decydują się także na kredyt internetowy.

www.comperia.pl
2014-12-04
Jak działa kredyt odnawialny w rachunku firmowym?

Każdej firmie, bez względu na to, ile czasu funkcjonuje już na rynku, mogą zdarzyć się sytuacje, gdy będzie potrzebowała zastrzyku finansowego. Środki mogą być potrzebne na różne cele, jak np. regulowanie bieżących zobowiązań, inwestycje itd. W takich przypadkach najlepiej sprawdza się kredyt odnawialny w rachunku firmowym. Sprawdźmy, jak to działa.

www.comperia.pl
2014-12-03
Jak bank ocenia zdolność kredytową firmy?

Przedsiębiorca, który chce zaciągnąć kredyt, podobnie jak klient indywidualny, zostanie dokładnie sprawdzony przez bank. Jednym z etapów tej weryfikacji jest ocenienie zdolności kredytowej firmy.

www.comperia.pl
2014-12-02
Jak zapewnić płynność finansową swojej firmie?

Płynność finansowa to zdolność regulowania swoich zobowiązań przez firmę. Utrata płynności może być początkiem poważnych problemów i skończyć się zakończeniem działalności na rynku. Warto wiedzieć, jak zapewnić płynność swojej firmie.

www.comperia.pl
2014-11-28
Jak działa kredyt nieodnawialny dla firmy?

Warto poznać różnice pomiędzy kredytem odnawialnym i nieodnawialnym przeznaczonym dla firm. 

www.comperia.pl
2014-11-28
Czym jest kredyt pod dotacje unijne?

Gdyby nie fundusze unijne, przedsiębiorcy mieliby o wiele większy problem z utrzymaniem na rynku swoich firm. Prowadzący działalność gospodarczą powinni wiedzieć, czym są kredyty pod dotacje unijne.

www.comperia.pl
2014-11-28
Czy mogę zaciągnąć walutowy kredyt inwestycyjny?

W świetle wciąż rosnącej konkurencji rynkowej każdy przedsiębiorca musi być przygotowany na konieczność wdrożenia innowacyjnych rozwiązań czy zakup nowych maszyn lub sprzętu. Pomóc w realizacji tych planów mogą kredyty, w tym również walutowe kredyty inwestycyjne. Czy każdy przedsiębiorca może z nich korzystać?

www.comperia.pl
2014-11-27
Jak wybrać kredyt konsolidacyjny dla swojej firmy?

Kredyty konsolidacyjne często są jedynym wyjściem dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą, którzy mają kłopoty ze spłatą zobowiązań bankowych. Jak wybrać dla swojej firmy najlepszy kredyt konsolidacyjny?

www.comperia.pl
2014-11-27
Gdzie w budżecie firmy szukać oszczędności?

Plany oszczędnościowe firm często ograniczają się do redukcji kadrowej. Skuteczny menedżer powinien wiedzieć, gdzie w budżecie firmowym szukać oszczędności.

www.comperia.pl
Najnowsze porady