O kredytach dla firm

2018-01-05
Nowy obowiązek dla VAT-owców. Pierwsze JPK do 25 lutego

Z początkiem 2018 roku mikroprzedsiębiorcy zyskali nowy obowiązek. Będą musieli prowadzić elektroniczną ewidencję VAT i co miesiąc przesyłać internetowo fiskusowi Jednolity Plik Kontrolny (JPK). Pierwsze deklaracje będzie trzeba przekazać już w lutym.

www.comperia.pl
2017-11-30
Wezwanie do zapłaty e-mailem już zgodne z prawem. Weszła ustawa o BIG-ach

Możliwość wpisania nierzetelnego dłużnika na czarną listę już po 30 dniach i opcja wysłania wezwania do zapłaty e-mailem. 13 listopada weszła w życie nowelizacja Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczej i wymianie danych gospodarczych, która daje przedsiębiorcom nowe narzędzia do sprawniejszego odzyskiwania długó

www.comperia.pl
2017-09-25
Jak uzyskać dofinansowanie z urzędu pracy na działalność gospodarczą? Zasady 2017

Niemal wszystkie osoby bezrobotne mogą się starać o dofinansowanie z urzędu pracy na założenie własnej działalności gospodarczej. Sprawdziliśmy, jakie wynosi kwota wsparcia, jaką można uzyskać z PUP-u w 2017 roku i jakich formalności trzeba dopełnić. Poznaj najważniejsze zasady.

www.comperia.pl
2017-09-11
Kredyt z gwarancją de minimis: co to jest i jak działa?

Firmowe kredyty z gwarancją de minimis są jednym ze sposobów na szybkie pozyskanie gotówki przez niemal każdego przedsiębiorcę. To rozwiązanie, z którego skorzystało już ponad 128 tys. mikro, małych i średnich firm. Wyjaśniamy, kto i jak może uzyskać kredyt z gwarancją, jakich formalności musi dopełnić i w którym banku może ubiegać się o finansowanie.

www.comperia.pl
2017-09-08
Kredyty dla firm z gwarancją de minimis w Nest Banku

W ofercie kredytów dla firm Nest Banku ponownie zagościła Portfelowa Linia Gwarancyjna de minimis. Gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego mogą też posłużyć przedsiębiorcom jako zabezpieczenie dwóch innych rodzajów finansowania: BIZnest Kredytu w Ratach - Przedsiębiorca i BIZnest Kredytu w Ratach - Profesjonalista.

www.comperia.pl
2017-09-07
Nowa oferta dla rolników od PKO BP: tanie konto i lepszy kredyt

PKO Bank Polski odświeżył ofertę kont i kredytów dla rolnika. Osoby prowadzące działalność rolną mogą teraz korzystać z rachunku bez opłaty za prowadzenie, dłuższego okresu spłaty przy kredycie obrotowym i mają szansę na kredyt do 500 tys. zł bez zabezpieczeń rzeczowych.

www.comperia.pl
2017-08-27
Kredyt firmowy czy bankowa pożyczka? Poradnik przedsiębiorcy

Nie zawsze kredyt firmowy będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz pieniędzy na utrzymanie lub rozwój działalności gospodarczej. Czasem wygodniejsza w przypadku firm okazuje się pożyczka. Zobacz, który rodzaj finansowania i kiedy najbardziej opłaca się przedsiębiorcy.

www.comperia.pl
2017-08-05
Kredyty internetowe dla firm to sposób na szybką gotówkę

W świecie, w którym coraz więcej spraw jesteśmy w stanie procesować przez Internet, również i banki sięgnęły po ten rodzaj komunikacji, oferując kredyty online – także dla przedsiębiorców.

www.comperia.pl
2017-02-28
Zdobądź kredyt dla firm z gwarancjami COSME

Już tylko 8 miesięcy zostało przedsiębiorcom zainteresowanym skorzystaniem z kredytu obrotowego lub inwestycyjnego z gwarancją BGK w ramach programu COSME. Uzyskując gwarancję, można uzyskać pożyczkę w wysokości nawet 600 tys. zł, więc jest o co walczyć.

www.comperia.pl
2016-11-04
Skąd wziąć pieniądze na własną firmę? 6 niezawodnych sposobów

Masz dość pracy na etacie? Załóż własną firmę! Sam pomysł to jednak tylko połowa sukcesu - w biznesie liczy się przecież przede wszystkim kapitał. Tylko skąd wziąć pieniądze na firmę, gdy na koncie same zera? Wypróbuj jeden z 6 najpopularniejszych sposobów finansowania działalności gospodarczej!

www.comperia.pl
2016-02-19
Start in Poland, czyli o dotacjach dla start-upów 2016

Ministerstwo Rozwoju postanowiło zmodyfikować zasady udzielania dotacji dla młodych firm. Dzięki zaplanowanym przedsięwzięciom rok 2016 zapowiada się całkiem ciekawie dla polskiej przedsiębiorczości.

www.comperia.pl
2015-08-18
Zakładamy salon fryzjerski: poradnik

Fryzjer jest jednym z najstarszych zawodów świata, któremu ponadto raczej nie grozi kres popularności. Widmo wysokich zarobków przyciąga wiele chętnych, przedsiębiorczych osób, próbujących odnieść sukces z nożyczkami w ręku. Jeśli jesteś jedną z nich, sprawdź, jakie kroki podjąć, by założyć własny salon.

www.comperia.pl
2015-07-27
7 źródeł dofinansowania dla firm na start, cz. II

Założenie nowej firmy bez wygospodarowanych na ten cel pieniędzy jest raczej niemożliwe. Każdy młody przedsiębiorca potrzebuje mniejszego lub większego kapitału na rozkręcenie własnego biznesu. Oto kolejne źródła dofinansowania dla firm na start.

www.comperia.pl
2015-07-20
Polskie sieci aniołów biznesu

Aniołowie biznesu to prywatni inwestorzy, którzy są skłonni nie tylko zainwestować pieniądze, ale i poświęcić swój czas na pomoc początkującym przedsiębiorcom, szukającym finansowego wsparcia w rozwoju własnego biznesu. Gdzie zatem szukać owych aniołów?

www.comperia.pl
2015-07-16
Ile kosztuje założenie sklepu?

Założenie sklepu może wydawać się trafną inwestycją, jednak by się tego podjąć, należy najpierw zainwestować pieniądze. To, w jakiej wysokości kapitał będzie nam potrzebny, zależy od wielu czynników - między innymi od rodzaju prowadzonej działalności.

www.comperia.pl
2015-06-29
Pożyczki społecznościowe także dla przedsiębiorców?

Nie zawsze istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu w banku i nie zawsze mogą wspomóc nas finansowo przyjaciele czy rodzina. Zawsze można jednak zwrócić się z prośbą o pożyczkę do zupełnie obcych osób - w ramach pożyczek społecznościowych. Dotyczy to także przedsiębiorców.

www.comperia.pl
2015-06-29
Na czym polega mikrofaktoring?

Zatory płatnicze to niebezpieczny problem - zarówno dla małych, jak i dużych firm. Uniknąć podobnych przestojów finansowych pomaga faktoring, ale ten był jeszcze do niedawna kierowany głównie do dużych podmiotów gospodarczych. Obecnie pojawiają się jednak oferty i dla jednoosobowych firm. Sprawdźmy, na czym polega mikrofaktoring.

www.comperia.pl