O kontach oszczędnościowych

2015-04-17
Gdzie założyć najlepsze konto oszczędnościowe?

Oszczędzać pieniądze najprościej poprzez systematyczne ich odkładanie na koncie oszczędnościowym. Tylko - jak wybrać to najlepsze?

www.comperia.pl
2015-04-07
Oprocentowanie kont oszczędnościowych bez ROR: kwiecień 2015

Konto oszczędnościowe to rachunek bankowy, którego celem jest wypracowanie zysku dla jego właściciela. Oto najwyżej oprocentowane w kwietniu rachunki oszczędnościowe niewymagające założenia konta rozliczeniowego.

www.comperia.pl
2015-04-03
Wybierz najlepsze konto oszczędnościowe

Oszczędzanie na koncie oszczędnościowym jest łatwe i bezpieczne. Oferta tego typu usług jest na rynku finansowym bardzo szeroka. Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe i gdzie je założyć?

www.comperia.pl
2015-03-19
Konto oszczędnościowe czy lokata: co bardziej opłaci się w marcu 2015?

Konto oszczędnościowe czy lokata? To częsty dylemat osób, które rozpoczynają swoją przygodę z oszczędzaniem. Na wybór produktu wpłynąć powinna przede wszystkim kwestia tego, czy zależy nam na ciągłym dostępie do własnych pieniędzy, czy możemy je zamrozić na pewien czas. Pomijając jednak ten problem, sprawdźmy, co obecnie bardziej się opłaca.

www.comperia.pl
2015-03-19
Porównanie najlepszych kont oszczędnościowych: marzec 2015

W dobie coraz niższych stóp procentowych klienci banków nie mogą liczyć na istotne zyski z lokat bankowych. Czy alternatywą dla nich mogą być konta oszczędnościowe?

www.comperia.pl
2015-03-17
Prześwietlamy konta walutowe w PKO Banku Polskim

Rachunek oszczędnościowy płatny na żądanie w walucie wymienialnej przyda się przede wszystkim osobom, które często otrzymują przekazy pieniężne w walutach obcych (np. pracują za granicą). Co dla takich osób ma do zaproponowania PKO Bank Polski?

www.comperia.pl
2015-03-14
4% na koncie oszczędnościowym - gdzie tkwi haczyk?

Mimo niewiarygodnie niskich stóp procentowych na rynku bankowym wciąż znaleźć można konta oszczędnościowe dobrze oprocentowana, gwarantujące nawet 4% zysku w skali roku. Jak to jest możliwe?

www.comperia.pl
2015-03-05
Konto oszczędnościowe dla emeryta

Emeryci coraz częściej idą z duchem czasu. Zakładają konta bankowe, korzystają z Internetu, bankowości elektronicznej i szeregu innych, nowoczesnych usług. Specjalnie z myślą o nich powstają konta osobiste dla seniorów. A co z ofertą oszczędnościową banków?

www.comperia.pl
2015-02-24
Czy konto oszczędnościowe jest opodatkowane?

Przed podatkami trudno uciec. Nie udaje się to także osobom, które na posiadanych nadwyżkach finansowych chcą zarabiać. A co z odsetkami, które wypracowują na kontach oszczędnościowych nasze pieniądze? Czy tego typu zarobkiem też musimy dzielić się ze Skarbem Państwa?

www.comperia.pl
2015-02-17
Jak wychować oszczędne dziecko?

Oszczędzanie to bardzo przydatna umiejętność, jednak nie każdy ją posiada, dlatego warto uczyć się jej już od najmłodszych lat. W jaki sposób można zainteresować dziecko oszczędzaniem?

www.comperia.pl
2015-02-14
Kiedy konto oszczędnościowe, a kiedy lokata?

Konto oszczędnościowe nie musi rywalizować z lokatą o miano najlepszego sposobu pomnażania nadwyżek finansowych w bezpieczny sposób. Oba produkty się uzupełniają, dając deponentowi swobodę w zarządzaniu pieniędzmi.

www.comperia.pl
2015-02-13
Jak zacząć oszczędzać od zera?

Jednym z powodów braku oszczędności, najczęściej podawanym przez Polaków, są za niskie zarobki. Tymczasem, jak pokazują finansiści i trenerzy skutecznego oszczędzania, niskie dochody nie powinny przeszkadzać w odkładaniu pieniędzy. Wystarczy tylko odpowiednie nastawienie i zastosowanie się do kilku porad.

www.comperia.pl
2015-02-13
Regularne oszczędzanie - jak nie dać się pokusom?

Oszczędzanie to trudna sztuka i często kończy się porażką. Potrzebny jest nie tylko nawyk, ale również silna wola i konsekwencja. Sprawdźmy, jak regularnie oszczędzać i nie dać się pokusom.

www.comperia.pl
2015-02-11
Konto oszczędnościowe nie zawsze się opłaca

Konto oszczędnościowe, jak każdy produkt bankowy, posiada nie tylko plusy, ale i minusy. Zanim podejmiemy decyzję o formie oszczędzania, warto poznać wady i zalety tego typu rachunków.

www.comperia.pl
2015-01-30
Dlaczego Polakom tak ciężko oszczędzać?

Polacy chętnie przyznają, że warto oszczędzać, ale nie idzie za tym ich praktyka. W rezultacie tylko niewielki procent naszych rodaków systematycznie odkłada pieniądze.

www.comperia.pl
2015-01-19
Ile kosztuje przelew z konta oszczędnościowego?

Na polskim rynku finansowym natkniemy się na banki, które oferują bezpłatne przelewy z konta oszczędnościowego, niestety jest ich niewiele. Zwykle bezpłatny jest jeden przelew w miesiącu, a za każdy następny należy zapłacić. Sprawdziliśmy, ile.

www.comperia.pl
2015-01-12
Jak ulokować oszczędności za granicą?

Prawo dewizowe uprawnia Polaków do lokowania środków w dowolnym banku na świecie. Wielu z nas zastanawia się, czy nie lepiej ulokować swoje pieniądze w kraju, w którym będą bezpieczniejsze oraz tam, gdzie inwestycja może przynieść większy zysk.

www.comperia.pl
Najnowsze porady