30.12.2017, 18:34

Już tylko 5 kont za bezwarunkowe 0 zł

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7     / 10 (oddano 1 głosów)

Już tylko 5 kont za bezwarunkowe 0 zł

2017 rok sektor bankowy kończy z bardzo wąską grupą kont bez żadnych opłat za podstawowe usługi. Osoby poszukujące rachunku za bezwarunkowe 0 zł mogą wybierać spośród zaledwie 5 ofert.

Sprawdziliśmy, które banki udostępniają konta osobiste, które nie wiążą się z żadną opłatą za prowadzenie rachunku, kartę i przelewy krajowe w złotówkach. Wzięliśmy pod uwagę tylko te rachunki, przy których „zera” nie są opatrzone dodatkowymi wymogami, które dopiero trzeba byłoby spełnić, by móc zostać zwolnionym z opłaty w danym miesiącu rozliczeniowym. W efekcie na polu walki zostało tylko 5 banków:

  • Bank BGŻ BNP Paribas z Kontem Optymalnym
  • Idea Bank z Kontem Idealnym
  • mBank z eKontem Standard
  • Nest Bank z Nest Kontem
  • Orange Finanse z Kontem Osobistym

W przypadku każdego z wymienionych rachunków jego posiadacz nie ponosi opłaty miesięcznej za obsługę konta i użytkowanie wydanej do niego karty debetowej. I to niezależnie od tego, czy zasila konto gotówką lub przelewami oraz czy ile razy lub na jaką kwotę płaci kartą.

Niestety nie wszystkie z tych pięciu kont za zero pozostaną bezpłatne również w przypadku chęci korzystania z dowolnych bankomatów.

Bank

Konto

Standardowa opłata za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce

Bank BGŻ BNP Paribas

Konto Optymalne

0 zł za wypłaty z bankomatów BGŻ BNP Paribas i Planet Cash w Polsce – w pozostałych przypadkach: 5 zł

Idea Bank

Konto Idealne

0 zł

mBank

eKonto Standard

0 zł za wypłaty od 100 zł z bankomatów Euronetu, BZ WBK, PlanetCash – w pozostałych przypadkach: 1,30 zł

Nest Bank

Nest Konto

0 zł

Orange Finanse

Konto Osobiste

0 zł

Uwzględniając koszt pobierania gotówki w Polsce z bankomatów nie tylko wskazanych przez bank jako darmowe, ale również maszyn innych operatorów, pula pięciu darmowych kont kurczy się do trzech.

O ile większość banków w Polsce – podobnie jak wymieniony w tabeli BGŻ BNP Paribas - umożliwia klientom bezprowizyjne wypłaty gotówki z maszyn sieci własnej i/lub Planet Cash, to na uwagę zasługuje mechanizm stosowany przez mBank (a także nieobecny w zestawieniu eurobank). Mowa o naliczaniu prowizji od wypłat nisko kwotowych. W przypadku mBanku opłata obowiązuje przy każdej transakcji i wartości niższej niż 100 zł. Warto jednak podkreślić, że w mBanku istnieje opcja wykupienia abonamentu (5 zł/mies.), w ramach którego będzie można korzystać z dowolnych bankomatów krajowych bez dodatkowych opłat. W tym przypadku nie będą już obowiązywać wspomniane limity kwotowe dla poszczególnych wypłat.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.12.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
892 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Ubezpieczenie 18.7.2014 14:35 przez:
lola85

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
emerytury 16.6.2014 16:53 przez:
animka

forum o ubezpieczeniach