31.08.2017, 20:31

W którym banku można założyć konto na przelew?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7     / 10 (oddano 4 głosów)

W którym banku można założyć konto na przelew?

Aktualnie tylko w 6 bankach można założyć konto na przelew – wynika z analizy przeprowadzonej przez Comperia.pl. W tym przypadku mało nie oznacza jednak kiepskiego wyboru. Wśród internetowych rachunków znajdziemy prawdziwe perełki: konta za bezwarunkowe 0 zł.

To, co kiedyś wyło standardem, dziś jest luksusem udostępnianym jedynie przez kilka podmiotów obecnych na polskim rynku finansowym. O czym mowa? O możliwości ekspresowego otwarcia konta osobistego kanałem zdalnym – bez wizyty w oddziale, ale też bez cierpliwego oczekiwania na kuriera z umową do podpisu.

Wszystko przez zmiany, jakie KNF z końcem 2015 roku wprowadziła dla całego sektora bankowego. Na mocy Rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych wykonywanych w internecie bankowe konto można założyć zdalnie (całkowicie on-line) tylko w jedynym przypadku: gdy dla potwierdzenia otwarcia ROR-u (rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego) wykonamy przelew z innego banku, w którym swoje konto bieżące otworzyliśmy standardową metodą, w oddziale.

Niestety skutkiem wdrożenia w życie nowych przepisów kolejne banki zaczęły wycofywać się z oferowania możliwości potwierdzenia zawarcia umowy rachunku osobistego za pomocą przelewu.

Na życzenie naszych czytelników zbadaliśmy, w których bankach usługa ta wciąż jest dostępna. Sama opcja szybkiego i wygodnego otwarcia rachunku bieżącego to jednak za mało. Sprawdziliśmy zatem, które z kont internetowych są bezwarunkowo bezpłatne (bez opłaty miesięcznej za prowadzenie ROR-u). A oto pełna lista banków, w których możesz założyć konto za 0 zł przez internet, za pomocą przelewu weryfikacyjnego:

  • Alior Bank (Konto Internetowe),
  • Bank Zachodni WBK (Konto Jakie Chcę),
  • Idea Bank (Konto Idealne),
  • Raiffeisen Polbank (Wymarzone Konto Osobiste),
  • T-Mobile Usługi Bankowe (Konto Freemium).

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.08.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
881 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt hipoteczny na 2016 rok - w którym banku? 29.12.2015 8:03 przez:
yolanda
Millenium Bank 22.2.2019 21:03 przez:
Martin99

forum o kredytach

Forum o lokatach
Zlikwidowanie konta. 19.5.2016 21:03 przez:
gerard

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
W którym banku najtaniej założę konto? 26.5.2014 20:41 przez:
kajo3

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Abonament, który ma wszystko za darmo i bez limitu. 26.11.2015 15:21 przez:
Jędrula

forum gsm