31.03.2017, 20:41

Jak bezpiecznie korzystać z e-portfela w telefonie?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Jak bezpiecznie korzystać z e-portfela w telefonie?

Korzystasz z elektronicznego portfela (e-portmonetki) w telefonie? Nie zapomnij odpowiednio zabezpieczyć go przed e-złodziejami. Stawką są Twoje oszczędności.

Elektroniczne portfele, które instalujemy w swoich telefonach są zaopatrzone w wiele zabezpieczeń (np. czas aktywności dostępnego kodu do zatwierdzania płatności z użyciem BLIK-a), ale to nie zwalnia nas z obowiązku samodzielnego dbania o bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Jak zatem się chronić przed e-kradzieżami?

1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego w telefonie

Choć program antywirusowy w komputerze ma zainstalowany niemal każdy posiadacz tego sprzętu, to o zabezpieczaniu w taki sposób swojego smartfona nie wszyscy już pamiętają. A to błąd. Jeśli na naszym telefonie znajdzie się złośliwe oprogramowanie, możemy szybko paść ofiarą wyłudzeń i e-kradzieży.

2. Nie instaluj podejrzanych aplikacji

Pamiętajmy jednak, że nie ma programu antywirusowego, który w 100% zabezpieczy nas przed wirusami. Warto więc włączyć własną wyobraźnię i unikać instalowania aplikacji z podejrzanego źródła oraz nadawania pozostałym zbyt dużych uprawnień.

3. Utrzymuj w sekrecie login i hasło do aplikacji internetowej

Telefony często służą nam za notatniki, w których zapisujemy m.in. dane do logowania do różnych systemów, w tym... aplikacji bankowych, zainstalowanych w tymże telefonie! To karygodny błąd, za który możemy słono zapłacić. Pamiętajmy, by chronić nasze loginy i hasła przed dostępem osób trzecich.

4. Stosuj limity płatności

Nie wydajesz dziennie więcej niż 500 zł? Ustaw właśnie taki limit dla płatności dokonywanych z e-portfela. W każdej chwili będziesz ten limit mógł zmienić. Złodziejom tymczasem może utrudnić kradzież większej ilości gotówki z Twojego konta.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.03.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
881 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak bezpiecznie pożyczyć komuś pieniądze? 18.2.2016 15:01 przez:
Classic

forum o kredytach