15.05.2015, 08:45

Godziny sesji ELIXIR w Banku Pekao SA

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 5     / 10 (oddano 2 głosów)

Godziny sesji ELIXIR w Banku Pekao SA

Za pośrednictwem Elixiru, czyli Elektronicznego Systemu Rozliczeniowego, pieniądze szybko docierają od nadawcy do adresata. By jednak wiedzieć, kiedy środki pojawią się na koncie odbiorcy, trzeba znać godziny sesji wychodzących i przychodzących banków biorących udział w realizacji przelewu. Kiedy sesje trwają w Banku Pekao SA?

Transakcje bezgotówkowe zyskują coraz więcej zwolenników, ponieważ odbywają się szybko, bezpiecznie i bez udziału fizycznego pieniądza. Nie ma potrzeby nosić przy sobie gotówki, aby dostarczyć ją do adresata. Transakcje gotówkowe mogą sprawiać wiele kłopotów, traci się czas, nie są też bezpieczne. O wiele łatwiej można dokonać przelewu bankowego.

Im szybciej – tym lepiej

Dla wielu osób przy tego rodzaju transakcjach finansowych najważniejszy jest czas. Termin dokonania transakcji często decyduje o podpisaniu istotnego kontraktu czy też zapłaty kolejnej raty ważnego zobowiązania finansowego. Szybkość dokonania przelewu zależy jednak od systemu, w którym zostanie on zrealizowany, godzin sesji wychodzących banku nadawcy i przychodzących banku odbiorcy, a także dnia tygodnia.

Kilka słów o historii przelewów

Jeszcze nie tak dawno temu możliwości dokonania przelewu były dość ograniczone i odbywały się jedynie z wykorzystaniem dokumentów papierowych oraz systemu rozliczeniowego Sybir. Warto przypomnieć, iż Sybir jest polskim systemem rozliczeniowym opracowanym w celu obsługi rozliczeń międzybankowych, właśnie za pomocą dokumentów papierowych. Rozliczenia w systemie papierowym są bardziej skomplikowane. Czas dostarczenia pieniędzy na konto odbiorców również się wydłuża.

Sprawdź też: Przelewy przez Internet: uwaga na ryzyko podmiany numeru konta

Obecnie bank korzystają przede wszystkim z systemu elektronicznego Elixir, który jest o wiele szybszy, bezpieczniejszy i tańszy od starszego poprzednika.

Ważne sesje bankowe

W funkcjonowaniu systemu Elixir bardzo ważny jest czas sesji, w jakich dokonują się wychodzące i przychodzące rozliczenia. W bankach sesje wychodzące i przychodzące odbywają się w różnych godzinach. Zainteresowani powinni uzyskać w placówkach lub na stronach WWW banków informacje o terminie tych sesji. Od tego, w jakim czasie będziemy realizować nasz przelew, zależy to, kiedy odbiorca otrzyma swoje pieniądze.

Sesje w Banku Pekao SA

Sesje przychodzące, czyli takie, w których bank odnotowuje środki na koncie, odbywają się w Pekao  następujących godzinach:

  • I sesja przychodząca: 11.00,
  • II sesja przychodząca: 15.00,
  • III sesja przychodząca: 17.30.

Sprawdź też: Co robić, gdy przelew nie dotrze do odbiorcy?

Sesje wychodzące to takie, w których Bank Pekao przekazuje zaksięgowane przelewy wychodzące do rozliczenia międzybankowego. W banku tym sesje wychodzące odbywają się w następujących godzinach:

  • I sesja wychodząca: 8.30 (ale dyspozycja musi zostać złożona do 0.01), 
  • II sesja wychodząca: 12.30 (dyspozycja musi zostać złożona do 10.30),
  • III sesja wychodząca: 15.00 (dyspozycja musi zostać złożona najpóźniej do 14.25).

Pamiętajmy, że niecierpliwi, którzy chcą dokonać przelew w trybie przyspieszonym, zawsze mogą skorzystać z przelewów natychmiastowych.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (15.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
893 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Najnowsze