O kontach osobistych

2015-06-03
Dokąd po konto dla seniora?

Sprawdzamy, co do zaoferowania seniorom w zakresie kont osobistych mają banki.

www.comperia.pl
2015-06-01
Umowa-zlecenie wlicza się do emerytury! Ale...

Pracujesz na umowę-zlecenie? Sprawdź, czy okres zatrudnienia na umowie cywilnoprawnej będzie wliczał się do emerytury.

www.comperia.pl
2015-05-29
Kiedy skorzystasz z urlopu okolicznościowego?

Pracodawca jest zobowiązany udzielić urlopu okolicznościowego w związku z wystąpieniem konkretnych okoliczności, takich jak ważne wydarzenia rodzinne pracownika. Zasady udzielenia takiego urlopu określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 roku w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy.

www.comperia.pl
2015-05-29
Infolinia Alior Banku: ile kosztuje połączenie?

Klienci banków często nie posiadają dokładnej wiedzy na temat oferowanych przez instytucję usług i produktów, dlatego dobrym rozwiązaniem jest dla nich możliwość skorzystania z infolinii. Z jakimi opłatami będzie się wiązał kontakt telefoniczny z Alior Bankiem?

www.comperia.pl
2015-05-29
Czy komornik może zablokować konto dłużnika?

Obawiasz się, że komornik zablokuje Twoje konto ze względu na długi? Pamiętaj, że nie zawsze może to zrobić.

www.comperia.pl
2015-05-29
Planowane sposoby wsparcia dla rodziców w 2016 roku

Z początkiem 2016 roku w życie mają wejść przepisy, dzięki którym osoby, które do tej pory nie mogły otrzymywać zasiłku macierzyńskiego, będą otrzymywać przez rok po urodzeniu dziecka świadczenie rodzicielskie w wysokości 1000 zł miesięcznie. Czy to jedyne planowane sposoby wsparcia dla rodziców na 2016 rok?

www.comperia.pl
2015-05-29
Citi Handlowy: infolinia

Dobra infolinia to podstawa. Z takiego założenia wychodzi również bank Citi Handlowy. Sprawdź, w jaki sposób można skontaktować się z konsultantami banku.

www.comperia.pl
2015-05-28
Świadectwo pracy a umowa na czas określony

Świadectwo pracy to podstawowy dokument, który zostaje wydany w przypadku ustania zatrudnienia. Jeśli zakończony został bezterminowy stosunek pracy, procedura wystawienia świadectwa nie jest zbyt skomplikowana. Inaczej jest jednak z zatrudnieniem terminowym. Czy osoba zatrudniona na umowę na czas określony może liczyć od razu na wydanie świadectwa pracy?

www.comperia.pl
2015-05-28
Getin Bank: infolinia

Getin Bank świadczy na naszym rynku szereg usług i prowadzi sprzedaż wielu produktów bankowych, których obsługa może budzić wątpliwości. Rozwiązywać je mają za zadanie konsultanci z infolinii. Sprawdź numery kontaktowe banku.

www.comperia.pl
2015-05-28
Średnie zarobki komorników 2015

Za prowadzenie egzekucji i inne czynności wymienione w ustawie komornik pobiera opłaty egzekucyjne w konkretnie określonych stawkach. Czy komornik zarabia zbyt wiele w stosunku do wykonywanych przez siebie obowiązków?

www.comperia.pl
2015-05-26
Co dalej z frankiem? Kurs CHF: maj 2015

O tym, jak ważne są kursy walut, przekonali się kredytobiorcy, którzy wzięli kredyty we frankach szwajcarskich. Do dziś mają kłopoty z ich spłatą, bowiem kurs franka znacznie wzrósł.

www.comperia.pl
2015-05-25
Lista 10 najbogatszych Polaków w 2015 roku

Nie tylko słynny Jan Kulczyk zalicza się do grona Polaków, którzy bez wstydu mogą chwalić się swoim majątkiem nie tylko na arenie krajowej, ale i światowej. Sprawdź, jak prezentuje się lista 10 najbogatszych Polaków w 2015 roku.

www.comperia.pl
2015-05-25
Cena kruszców: maj 2015

Ciągłe wahania na rynkach inwestycyjnych sprawiają, że część inwestorów stawia na bardziej stabilne inwestycje, takie jak na przykład kruszce. Sprawdźmy ich obecne ceny.

www.comperia.pl
2015-05-25
Dodatkowa praca na chorobowym może źle się skończyć

Coraz częściej zdarzają się kontrole ZUS u osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. Jeżeli kontrola wykaże, że przebywający na zwolnieniach pracują, może się to dla nich źle skończyć.

www.comperia.pl
2015-05-22
Tajemnica bankowa, czyli czego bank nie może ujawniać

Tajemnica bankowa nie jest wynalazkiem naszych czasów, bo znana była już w starożytności. Obecnie jej funkcjonowanie reguluje art. 104 ustawy Prawo bankowe. Jej istotą jest ochrona informacji na temat transakcji oraz środków na kontach. Sprawdźmy, czego bank nie może ujawniać osobom trzecim o swoim kliencie.

www.comperia.pl
2015-05-22
Ile urlopu przysługuje pracownikowi po studiach?

Płatny urlop to jeden z ważniejszych przywilejów, jaki przewiduje Kodeks pracy dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. O ile każdy zatrudniony w ten sposób ma do niego prawo, o tyle już długość urlopu jest zróżnicowana. Sprawdźmy, ile przysługuje pracownikowi po studiach.

www.comperia.pl
2015-05-20
Kiedy PKO BP księguje przelewy przychodzące?

Przelewy przychodzące i wychodzące księgowane są o różnych godzinach, w zależności od banku. Sprawdźmy, kiedy odbywa się to w PKO BP.

www.comperia.pl
Najnowsze porady