O kontach osobistych

2015-06-19
Którym opiniom o e-kantorach wierzyć?

Kantory internetowe często chwalą się zapewnianym przez siebie bezpieczeństwem i szybkością przeprowadzanych transakcji, a także o wiele atrakcyjniejszą ofertą niż u konkurencji prowadzącej stacjonarne punkty wymiany walut. Czy klienci postrzegają e-kantory w ten sam sposób? Którym opiniom powinniśmy wierzyć?

www.comperia.pl
2015-06-19
Których świadczeń komornik nie może zająć?

Zajęcie konta przez komornika wiąże się z licznymi niedogodnościami i utrudnieniami. Pieniądze, które są zgromadzone na rachunku, mogą zostać zablokowane na rzecz spłaty zobowiązania. Dotyczy to także przyszłych wpływów pieniężnych, jeśli dług jest wysoki. Są jednak świadczenia, których komornik nie może zająć.

www.comperia.pl
2015-06-19
Kursy walut: czerwiec 2015

Informacje o kursie waluty są niezwykle istotne dla zwykłych konsumentów, jak również dla rządów i przedsiębiorców. Sprawdź, jak zmieniały się kursy najważniejszych walut w pierwszej połowie czerwca.

www.comperia.pl
2015-06-17
Waluta Turcji

Turcja to kraj, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony polskich turystów, choć konieczność wymiany złotówek na tamtejszą walutę z pewnością wygodą nie jest.

www.comperia.pl
2015-06-16
Jak kupować przez Internet z Chin?

Zakupy w sieci pokochało już wiele osób. Ceni się je za szybkość, wygodę i możliwość sprowadzania towarów z odległych zakątków kraju oraz świata. Coraz częściej dokonujemy zakupów na odległość. Kupujemy już nie tylko w polskich sklepach internetowych i europejskich, ale również w… Chinach! Jak robić to z głową, tanio i wygodnie?

www.comperia.pl
2015-06-15
Godziny realizacji przelewów w PKO Banku Polskim

Gdy zlecamy przelew, liczymy, że zostanie zrealizowany jak najszybciej. Podobnie jest w sytuacji, gdy czekamy na przelew przychodzący. Banki mają jednak ściśle określone godziny realizacji przelewów. Sprawdźmy, jak to wygląda w PKO Banku Polskim.

www.comperia.pl
2015-06-12
Jak zostawić napiwek kartą?

Kelner za dobrą obsługę powinien dostać 10 proc. wartości rachunku jako napiwek. Tak przynajmniej mówią zasady savoir-vivre. Przekazanie napiwku staje się jednak problematyczne, gdy nie posiadamy przy sobie gotówki i płacimy kartą. Jak wówczas wynagrodzić obsługę?

www.comperia.pl
2015-06-12
Ile kosztuje utrzymanie dziecka?

Utrzymanie dzieci nie należy do najtańszych, ale ile właściwie pieniędzy przeciętna polska rodzina przeznacza na swoje pociechy? Odpowiedzi na te i inne pytania przedstawił Instytut Millward Brown na podstawie badania, które przeprowadził dla Biura Informacji Kredytowej.

www.comperia.pl
2015-06-10
Emerytura pomostowa 2015

W roku 2015 nadal część osób jest uprawniona do przejścia na wcześniejszą emeryturę i emeryturę pomostową. Wszystkie te świadczenia podlegają również corocznej waloryzacji. Kto może skorzystać z emerytury pomostowej w 2015 roku?

www.comperia.pl
2015-06-10
Groźne ataki phishingowe - jak je rozpoznać?

Niewinnie wyglądający e-mail, a w nim wiadomość z banku lub innej instytucji o konieczności zalogowania się, zmiany danych lub uaktualnienia jakiejś informacji. W wiadomości znajduje się oczywiście odsyłacz do rzeczonej strony… brzmi znajomo? To mógł być atak phishingowy. Lepiej na nie uważać.

www.comperia.pl
2015-06-10
Jak wysłać pieniądze przez Western Union?

W dzisiejszych czasach, gdy granice Europy są otwarte, coraz więcej osób decyduje się nie tylko a podróże, ale także na pracę na emigracji. W związku tym często szukamy sposobu szybkiego przesłania pieniędzy z jednego państwa do drugiego. Taką możliwość daje Western Union. Jak można przesłać środki dzięki tej usłudze?

www.comperia.pl
2015-06-09
Chcesz wypłacić 10000 zł gotówką? Sprawdź, czy musisz poinformować wcześniej bank

Wydawać by się mogło, że wypłata gotówki w placówce bankowej nie jest żadnym problemem, ale w przypadku wyższych kwot (np. 70 000 zł) możemy zostać odesłani z kwitkiem, jeśli wcześniej nie poinformowaliśmy banku. Czy tak samo będzie, gdy zechcemy wpłacić 10 000 zł gotówką?

www.comperia.pl
2015-06-09
Waluta Tunezji

Chociaż polskie MSZ odradza wyjazdy do Tunezji, szczególnie po ostatnim dużym akcie terrorystycznym, to jednak kraj ten jest ciągle popularnym kierunkiem wakacyjnych wypraw naszych rodaków, a polskie biura podróży ciągle sprzedają tam wycieczki. Jeśli już wybieramy się do Tunezji, warto dowiedzieć się trochę o tamtejszej walucie i płatnościach.

www.comperia.pl
2015-06-08
Co z kontem po śmierci małżonka? Prawa wdowy

Większość małżeństw decyduje się na wspólne konto bankowe. Jest to dla obojga małżonków wygodna forma zarządzania finansami. Sprawa jednak się komplikuje w przypadku śmierci jednego z nich. Sprawdźmy, jakie prawa do wspólnego rachunku bankowego ma wdowa po śmierci małżonka. 

www.comperia.pl
2015-06-08
Wymiar urlopu ojcowskiego w 2015 roku

Mężczyzna, który został ojcem, może wykorzystać dwutygodniowy urlop ojcowski. Aby zyskać tak przywilej, należy jednak spełnić określone kryteria. Jaki wymiar urlopu tacierzyńskiego obowiązuje w 2015 roku?

www.comperia.pl
2015-06-03
Urlop wychowawczy a urlop wypoczynkowy

Każda młoda mama korzystająca z urlopu wychowawczego zastanawia się, ile przysługuje jej urlopu wypoczynkowego po powrocie do pracy. Do 2013 roku przebywanie na urlopie wychowawczym powodowało proporcjonalne obniżenie wymiaru urlopu wypoczynkowego. Po nowelizacji Kodeksu pracy urlop wychowawczy nie obniża wymiaru urlopu wypoczynkowego.

www.comperia.pl
2015-06-03
Gdzie sprzedać stare marki niemieckie?

Posiadasz w domu jeszcze stare, niemieckie marki i chcesz je sprzedać? Dowiedz się, czy jeszcze można je jeszcze wymienić na euro. 

www.comperia.pl
Najnowsze porady