O kontach osobistych

2015-06-30
Co robić, gdy ojciec dziecka nie płaci alimentów?

Przeciętny dłużnik alimentacyjny wpisany do Krajowego Rejestru Długów jest winien swojemu dziecku średnio 29 200 zł. W ciągu ostatnich kilku lat rentowność długów tego typu wzrosła do kilkunastu procent, ale wciąż skala tego problemu w Polsce jest dużo większa niż w krajach zachodniej Europy. Jak poradzić sobie z niepłacącym alimentów ojcem dziecka?

www.comperia.pl
2015-06-30
Ile trzeba czekać na kartę z banku?

W momencie zakładania rachunku bankowego decydujemy się zwykle również na kartę płatniczą, która będzie służyć do obsługi naszego konta. Jak długo trzeba będzie na nią czekać? Sprawdzamy.

www.comperia.pl
2015-06-29
Ile czasu czeka się na kartę z banku?

Zakładając konto w banku, zwykle od razu składamy wniosek o kartę do rachunku. Niestety, nie otrzymamy jej od razu (choć są wyjątki). Po ilu dniach od podpisania umowy otrzymamy zatem kartę?

www.comperia.pl
2015-06-29
Awaria w banku - co robić?

Niekiedy może dojść do sytuacji, że na skutek awarii systemu bankowego klient nie będzie mieć dostępu do pieniędzy na swoim koncie. Ta niedogodność może być szczególnie uciążliwa podczas robienia zakupów, płacenia rachunku w restauracji czy potrzebie wykonania przelewu przez bankowość elektroniczną. Co wówczas robić?

www.comperia.pl
2015-06-26
Ile kosztuje paszport w 2015 roku?

Paszport to dokument osobisty, który jest niezbędny w przypadku, gdy chcemy przekroczyć granice zewnętrzne państw wchodzących w skład Unii Europejskiej. Wyrobienie paszportu następuje na wniosek obywatela, złożony w urzędzie wojewódzkim. Jakie opłaty musimy ponieść, wyrabiając paszport w 2015 roku?

www.comperia.pl
2015-06-25
Wiemy, czyj wizerunek znajdzie się na banknocie 500 zł

Narodowy Bank Polski podał do wiadomości, że pracuje nad nowym banknotem o nominale 500 zł. Choć nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądał, to wiadomo czyj wizerunek zostanie na nim umieszczony.

www.comperia.pl
2015-06-25
Przelałem pieniądze na nie to konto - co teraz?

Błąd przy wykonywaniu przelewu może być dużym problemem, jeśli pieniądze trafią do innego odbiorcy, niż zakładaliśmy. Jeśli już do tego doszło, mamy jednak kilka sposobów na odzyskanie gotówki.

www.comperia.pl
2015-06-25
Bankomaty wypłacające w niskich nominałach

Standardem jest już właściwie, że bankomaty wypłacają co najmniej 50 zł i wielokrotność tego banknotu. Okazuje się jednak, że niekiedy istnieje możliwość wypłacenia 20 zł, a nawet 10 zł. Sprawdźmy, które bankomaty wypłacają w niskich nominałach.

www.comperia.pl
2015-06-25
Noble Bank - poznaj opinię eksperta

Powszechnie uznaje się, że Noble Bank dla zamożnych. Czy faktycznie tak jest? Kto może skorzystać z oferty tej instytucji i jak gruby trzeba mieć do tego portfel?

www.comperia.pl
2015-06-24
Recenzja konta walutowego w Alior Banku

Osoby, które podróżują, spłacają kredyt walutowy lub często robią zakupy internetowe na zagranicznych stronach, chcąc uniknąć opłat za przewalutowanie coraz chętnej decydują się na założenie konta walutowego. A czy warto założyć je w Alior Banku? Sprawdźmy.

www.comperia.pl
2015-06-24
Deutsche Bank w opinii eksperta

O obsłudze klienta w Deutsche Banku przeczytać może zarówno wiele pochlebnych, jak i bardzo negatywnych opinii. My przede wszystkim skupimy się jednak na prześwietleniu oferty banku, żeby sprawdzić, czy warto zainteresować się jego usługami.

www.comperia.pl
2015-06-22
Gdzie złożyć wniosek o paszport?

Od 2013 roku procedura wydawania paszportu jest uproszczona. Przed zmianą przepisów, by wyrobić ten dokument, obywatel musiał dwukrotnie zgłosić się do urzędu wojewódzkiego. Obecnie paszport możemy wyrobić i odebrać u dowolnego wojewody na terenie kraju.

www.comperia.pl
2015-06-22
Tanie konto bankowe dla studenta

Z reguły studenci nie należą do zamożnych klientów banków i muszą liczyć się z każą złotówką, by zapewnić sobie byt podczas nauki. Niejeden z nich potrzebuje jednak konta bankowego na potrzeby stypendium lub kredytu studenckiego. Comperia.pl postanowiła więc poszukać taniego rachunku osobistego na studencką kieszeń.

www.comperia.pl
2015-06-19
Którym opiniom o e-kantorach wierzyć?

Kantory internetowe często chwalą się zapewnianym przez siebie bezpieczeństwem i szybkością przeprowadzanych transakcji, a także o wiele atrakcyjniejszą ofertą niż u konkurencji prowadzącej stacjonarne punkty wymiany walut. Czy klienci postrzegają e-kantory w ten sam sposób? Którym opiniom powinniśmy wierzyć?

www.comperia.pl
2015-06-19
Których świadczeń komornik nie może zająć?

Zajęcie konta przez komornika wiąże się z licznymi niedogodnościami i utrudnieniami. Pieniądze, które są zgromadzone na rachunku, mogą zostać zablokowane na rzecz spłaty zobowiązania. Dotyczy to także przyszłych wpływów pieniężnych, jeśli dług jest wysoki. Są jednak świadczenia, których komornik nie może zająć.

www.comperia.pl
2015-06-19
Kursy walut: czerwiec 2015

Informacje o kursie waluty są niezwykle istotne dla zwykłych konsumentów, jak również dla rządów i przedsiębiorców. Sprawdź, jak zmieniały się kursy najważniejszych walut w pierwszej połowie czerwca.

www.comperia.pl
2015-06-17
Waluta Turcji

Turcja to kraj, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony polskich turystów, choć konieczność wymiany złotówek na tamtejszą walutę z pewnością wygodą nie jest.

www.comperia.pl
Najnowsze porady