O kontach osobistych

2015-10-29
Jak odebrać pieniądze z OFE po zmarłym?

Zgodnie z polskim prawem środki gromadzone w OFE po śmierci członka funduszu podlegają dziedziczeniu. To, kto je dziedziczy, ma być zgodne z dokonanym przez zmarłego rozrządzeniem, jak również przepisami powszechnie obowiązującego prawa. Podpowiadamy, co należy zrobić, by odebrać pieniądze z OFE.

www.comperia.pl
2015-10-09
Zakupy na Allegro: jak nie dać się oszukać? 7 zasad

Allegro jest największym w Polsce serwisem aukcyjnym, funkcjonującym w Internecie. Sprzedawać i kupować może tu każdy, w związku z tym nie brak także oszustów wyłudzających pieniądze. Przestrzeganie kilku zasad bezpieczeństwa, pozwoli nam ustrzec się przed nieuczciwymi sprzedawcami.

www.comperia.pl
2015-10-07
Jak aktywować kartę w Alior Banku?

Wygoda, szybkość, bezpieczeństwo – to główne zalety posługiwania się dowolną kartą płatniczą. Zanim będzie jednak możliwe korzystanie z pełni jej funkcjonalności, należy ją aktywować. Jak wygląda taka procedura w Alior Banku?

www.comperia.pl
2015-10-02
Jak zmienić w US numer konta do zwrotu podatku?

Przeniosłeś ostatnio konto osobiste do innego banku? Pamiętaj o zaktualizowaniu jego numeru w urzędzie skarbowym - inaczej możesz mieć w przyszłym roku problem z odbiorem zwrotu podatku.

www.comperia.pl
2015-09-28
Rozmowa z konsultantem infolinii banku - czy klient może odsłuchać nagranie?

Rejestracja rozmów przez infolinię banku jest standardem w obsłudze klienta. Nagrania służą nie tylko ocenie jakości pracy konsultantów, ale stanowią również dowód zawarcia umowy czy zakupu produktu bankowego – takiego jak np. karta kredytowa. Czy klienci mogą bez problemu uzyskać dostęp do takich nagrań?

www.comperia.pl
2015-09-25
Zgubiłem kod MTCN Western Union - jak odebrać przekaz?

Firma Western Union oferuje możliwość wykonania przekazu pieniężnego w praktycznie dowolne miejsce na świecie. Pieniądze dochodzą do adresata w ciągu kilku minut, a do ich odbioru wystarczy dowód tożsamości oraz kod kontrolny MTCN. A co w przypadku, gdy kod ten nieszczęśliwie nam zaginie? Sprawdź, jak postępować w takich przypadkach.

www.comperia.pl
2015-07-23
Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?

Jeśli konto osobiste, które założyliśmy w ING Banku Śląskim, jest nam już niepotrzebne, możemy je zamknąć na kilka sposobów. Dowiedz się, jak zrobić to szybko i bez zbędnych formalności.

www.comperia.pl
2015-07-03
Co z paszportem kobiety po ślubie - kiedy dokument traci ważność?

Gdy po zawarciu związku małżeńskiego kobieta przyjmuje nazwisko swojego męża, jej dotychczasowe dokumenty (w tym dowód osobisty i prawo jazdy) tracą ważność. A co z paszportem kobiety po ślubie? Jak długo będzie jeszcze ważny?

www.comperia.pl
2015-07-03
Jak zamknąć konto w Banku Pekao SA?

Założenie konta osobistego w banku może potrwać zaledwie chwilę - w większości banków można to załatwić on-line. A co, jeśli nie chcemy już korzystać z danego rachunku? Jak go zamknąć? Sprawdziliśmy procedury w Banku Pekao SA.

www.comperia.pl
2015-07-02
Ile kosztuje wypłata z bankomatu za granicą?

Wypłacając gotówkę z zagranicznych bankomatów, narażamy się na spore koszty. Sprawdź, czy pobieranie w ten sposób pieniędzy na wczasach będzie dla Ciebie opłacalne.

www.comperia.pl
2015-07-01
Gdzie wymienić uszkodzone euro?

Przyjechaliśmy z wycieczki zagranicznej - zostało nam kilka lub kilkanaście euro w portfelu. Kierujemy się więc do kantoru, ale okazuje się, że niektóre banknoty nie mogą być wymienione z powodu ich uszkodzenia. Co wówczas robić?

www.comperia.pl
2015-06-30
Kiedy bank przyśle kartę do konta?

Karty debetowe stały się niebywale popularnych środkiem płatniczym. Korzystamy z nich na każdym kroku: w sklepie, na wycieczce czy przy bankomacie. Jak długo mamy jednak na nie czekać po zawnioskowaniu o kartę do konta w banku?

www.comperia.pl
2015-06-30
Pracodawca przelał pensję na zamknięte konto - co teraz?

W sytuacji, gdy pracodawca przelał pensję na zamknięte już przez pracownika konto, ten wbrew pozorom nie ma większych powodów do niepokoju – transakcje bankowe nie giną w wirtualnej przestrzeni.

www.comperia.pl
2015-06-30
Co robić, gdy ojciec dziecka nie płaci alimentów?

Przeciętny dłużnik alimentacyjny wpisany do Krajowego Rejestru Długów jest winien swojemu dziecku średnio 29 200 zł. W ciągu ostatnich kilku lat rentowność długów tego typu wzrosła do kilkunastu procent, ale wciąż skala tego problemu w Polsce jest dużo większa niż w krajach zachodniej Europy. Jak poradzić sobie z niepłacącym alimentów ojcem dziecka?

www.comperia.pl
2015-06-30
Ile trzeba czekać na kartę z banku?

W momencie zakładania rachunku bankowego decydujemy się zwykle również na kartę płatniczą, która będzie służyć do obsługi naszego konta. Jak długo trzeba będzie na nią czekać? Sprawdzamy.

www.comperia.pl
2015-06-29
Ile czasu czeka się na kartę z banku?

Zakładając konto w banku, zwykle od razu składamy wniosek o kartę do rachunku. Niestety, nie otrzymamy jej od razu (choć są wyjątki). Po ilu dniach od podpisania umowy otrzymamy zatem kartę?

www.comperia.pl
2015-06-29
Awaria w banku - co robić?

Niekiedy może dojść do sytuacji, że na skutek awarii systemu bankowego klient nie będzie mieć dostępu do pieniędzy na swoim koncie. Ta niedogodność może być szczególnie uciążliwa podczas robienia zakupów, płacenia rachunku w restauracji czy potrzebie wykonania przelewu przez bankowość elektroniczną. Co wówczas robić?

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl