O kontach osobistych

2016-07-18
3 zasady bezpiecznej obsługi konta internetowego

Niemal codziennie media donoszą o coraz to nowych próbach kradzieży danych użytkowników bankowości elektronicznej. Niestety, wiele z nich kończy się powodzeniem - kradzieżą pieniędzy nieświadomych zagrożenia klientów banków. A przecież wystarczy przestrzegać 3 zasad, by bezpiecznie obsługiwać swoje konto przez Internet.

www.comperia.pl
2016-07-13
Ukradli Ci kartę na wakacjach? Zobacz, co robić

Wakacje to beztroski czas, w którym relaks, jakiemu się oddajemy na wczasach, osłabia naszą czujność. To z kolei często wykorzystują złodzieje. Plaga wakacyjnych kradzieży dotknęła i Ciebie? Zobacz, co robić w przypadku utraty karty.

www.comperia.pl
2016-02-11
PKO BP: jak anulować przelew?

Dzięki przelewom zlecanym przez bankowość elektroniczną można w szybki sposób zapłacić za usługi, towar kupiony w sklepie internetowym czy też opłacać rachunki. Co jednak będzie, gdy z pośpiechu wyślemy pieniądze na niewłaściwe konto? Jak anulować błędny przelew w PKO BP?

www.comperia.pl
2016-02-02
PKO BP: jak zmienić hasło do konta?

Ze względów bezpieczeństwa, wszelkie hasła - szczególnie to do bankowości elektronicznej - powinno być regularnie zmieniane. Tylko w ten sposób możesz skutecznie chronić swoje pieniądze! Sprawdź, jak zmienić hasło do konta w PKO BP.

www.comperia.pl
2016-01-28
Kiedy Bank Pekao SA księguje przelewy przychodzące?

Zlecenie wykonania przelewu trwa około kilku minut, ale zanim pieniądze dotrą na konto odbiorcy, może upłynąć nawet kilkanaście godzin. Sprawdź, kiedy Bank Pekao SA księguje przelewy przychodzące i dowiedz się, kiedy stan Twojego konta powiększy się o oczekiwaną wpłatę.

www.comperia.pl
2016-01-07
Jak aktywować nową kartę kodów PKO BP?

Karta kodów jednorazowych w PKO Banku Polskim służy do autoryzacji operacji bankowych wykonywanych za pośrednictwem Internetu i serwisu telefonicznego. Wyczerpałeś już wszystkie hasła? Sprawdź, jak aktywować nową kartę kodów w PKO BP.

www.comperia.pl
2015-11-27
Reklamacja w banku - kiedy i jak ją złożyć, żeby została rozpatrzona pozytywnie?

Produkt lub usługę może zareklamować każdy ich nabywca. Takie prawo przysługuje również klientom korzystającym z usług i produktów bankowych. Niesłusznie naliczona prowizja, zwłoka w wypłacie kredytu – to tylko niektóre sytuacje, w których można skorzystać z reklamacji. Poniżej podpowiadamy, jak i kiedy ją złożyć, aby zwiększyć szansę na jej pozytywne rozpatrzenie.

www.comperia.pl
2015-11-17
Jak sprawdzić, czy bank na pewno zamknął konto?

Od momentu, gdy podwyżkom zaczęły ulegać opłaty za większość podstawowych usług bankowych, Polacy coraz tłumniej zamykają rachunki osobiste i pozbywają się kart płatniczych. Ty też zdecydowałeś się na zlikwidowanie zbyt drogiego ROR-u? Nie zapomnij upewnić się, że bank rzeczywiście zamknął konto zgodnie z Twoją dyspozycją!

www.comperia.pl
2015-10-29
Jak odebrać pieniądze z OFE po zmarłym?

Zgodnie z polskim prawem środki gromadzone w OFE po śmierci członka funduszu podlegają dziedziczeniu. To, kto je dziedziczy, ma być zgodne z dokonanym przez zmarłego rozrządzeniem, jak również przepisami powszechnie obowiązującego prawa. Podpowiadamy, co należy zrobić, by odebrać pieniądze z OFE.

www.comperia.pl
2015-10-09
Zakupy na Allegro: jak nie dać się oszukać? 7 zasad

Allegro jest największym w Polsce serwisem aukcyjnym, funkcjonującym w Internecie. Sprzedawać i kupować może tu każdy, w związku z tym nie brak także oszustów wyłudzających pieniądze. Przestrzeganie kilku zasad bezpieczeństwa, pozwoli nam ustrzec się przed nieuczciwymi sprzedawcami.

www.comperia.pl
2015-10-07
Jak aktywować kartę w Alior Banku?

Wygoda, szybkość, bezpieczeństwo – to główne zalety posługiwania się dowolną kartą płatniczą. Zanim będzie jednak możliwe korzystanie z pełni jej funkcjonalności, należy ją aktywować. Jak wygląda taka procedura w Alior Banku?

www.comperia.pl
2015-10-02
Jak zmienić w US numer konta do zwrotu podatku?

Przeniosłeś ostatnio konto osobiste do innego banku? Pamiętaj o zaktualizowaniu jego numeru w urzędzie skarbowym - inaczej możesz mieć w przyszłym roku problem z odbiorem zwrotu podatku.

www.comperia.pl
2015-09-28
Rozmowa z konsultantem infolinii banku - czy klient może odsłuchać nagranie?

Rejestracja rozmów przez infolinię banku jest standardem w obsłudze klienta. Nagrania służą nie tylko ocenie jakości pracy konsultantów, ale stanowią również dowód zawarcia umowy czy zakupu produktu bankowego – takiego jak np. karta kredytowa. Czy klienci mogą bez problemu uzyskać dostęp do takich nagrań?

www.comperia.pl
2015-09-25
Zgubiłem kod MTCN Western Union - jak odebrać przekaz?

Firma Western Union oferuje możliwość wykonania przekazu pieniężnego w praktycznie dowolne miejsce na świecie. Pieniądze dochodzą do adresata w ciągu kilku minut, a do ich odbioru wystarczy dowód tożsamości oraz kod kontrolny MTCN. A co w przypadku, gdy kod ten nieszczęśliwie nam zaginie? Sprawdź, jak postępować w takich przypadkach.

www.comperia.pl
2015-07-23
Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?

Jeśli konto osobiste, które założyliśmy w ING Banku Śląskim, jest nam już niepotrzebne, możemy je zamknąć na kilka sposobów. Dowiedz się, jak zrobić to szybko i bez zbędnych formalności.

www.comperia.pl
2015-07-03
Co z paszportem kobiety po ślubie - kiedy dokument traci ważność?

Gdy po zawarciu związku małżeńskiego kobieta przyjmuje nazwisko swojego męża, jej dotychczasowe dokumenty (w tym dowód osobisty i prawo jazdy) tracą ważność. A co z paszportem kobiety po ślubie? Jak długo będzie jeszcze ważny?

www.comperia.pl
2015-07-03
Jak zamknąć konto w Banku Pekao SA?

Założenie konta osobistego w banku może potrwać zaledwie chwilę - w większości banków można to załatwić on-line. A co, jeśli nie chcemy już korzystać z danego rachunku? Jak go zamknąć? Sprawdziliśmy procedury w Banku Pekao SA.

www.comperia.pl
Najnowsze porady