O kontach osobistych

2013-12-31
Tajniki wyliczania średniomiesięcznego salda na rachunku

Oferty banków dotyczące rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych kuszą nas w reklamach zerowymi kosztami prowadzenia ROR-u i wieloma dodatkowymi korzyściami, takimi jak choćby zwrot części wydatków za zakupy internetowe. Często jednak o tym, czy będziemy mogli skorzystać z preferencyjnych warunków, przesądzać będzie średniomiesięczne saldo na rachunku. Czym ono jest?

www.comperia.pl
2013-12-30
Założenie konta bankowego - darmowe tylko w teorii

Wiele banków oferuje swoim klientom bezpłatne prowadzenie konta bankowego. Jakie konsekwencje finansowe wiążą się z takim darmowym rachunkiem oraz czy aby na pewno jest on prowadzony za zero złotych?

www.comperia.pl
2013-12-24
Czy bankom opłaca się prowadzenie kont za darmo?

Instytucje finansowe coraz częściej promują rachunki bankowe pozbawione wszelkich opłat za ich prowadzenie. Fikcja czy rzeczywistość? Czy bankom opłaca się prowadzenie darmowych kont? 

www.comperia.pl
2013-12-23
Gdzie założyć konto bankowe dla dziecka poniżej 13 lat?

Konto bankowe dla dziecka to rozwiązanie dla rodziców, którzy pragną rozpocząć edukację finansową podopiecznych z pomocą instytucji bankowych. Od jakiego wieku można założyć dziecku rachunek oraz jakie warunki prowadzenia konta zostaną mu zaoferowane?

www.comperia.pl
2013-11-24

Polskie firmy prowadzące interesy za granicą nie zawsze „mają z górki”. Problemy często pojawiają się na etapie prób ograniczenia wydatków wiążących się z przelewami. Koszty zagranicznych transakcji bywają horrendalnie wysokie, a różnice w ofertach kont proponowanych przez różne banki są diametralne. Jaki jest zatem najtańszy bank dla importera?

www.comperia.pl
Najnowsze porady