O kontach osobistych

2014-02-04
Co daje wysokie miesięczne saldo konta rozliczeniowego?

Wartość średniomiesięcznego salda na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym (ROR) może mieć istotne znaczenie dla banku i oferowanych nam przezeń produktów finansowych.

www.comperia.pl
2014-02-03
Jak przekształcić konto indywidualne we wspólne?

W wyniku różnego rodzaju splotów wydarzeń pojawiają się sytuacje, w których chcemy przekształcić indywidualne konto osobiste we wspólny rachunek bankowy. Jak przebiega ten proces?

www.comperia.pl
2014-02-03
Czy konto bez karty płatniczej to dobry pomysł?

Żaden konsument nie ma obowiązku decydowania się na kartę płatniczą podczas zakładania konta osobistego. Warto jednak zastanowić się, czy rezygnacja z niej to dobry pomysł.

www.comperia.pl
2014-02-03
Na czym polega cashback do konta?

Banki od wielu lat proponują coraz to nowe rozwiązania i usługi, których celem jest przyciąganie jak najszerszego grona klientów. Od kilku lat jedną z tego typu usług są konta z usługą cashback, z których korzystanie wiąże się z określonymi profitami.

www.comperia.pl
2014-01-31
Poznaj najwyżej oprocentowane konta osobiste

Cechą dobrego konta osobistego jest nie tylko brak konieczności ponoszenia opłat za jego obsługę, ale także to, by umożliwiało zarabianie. Czy obecnie można znaleźć ROR, który byłby wysoko oprocentowany?

www.comperia.pl
2014-01-31
W jakim banku można założyć konto za darmo?

Konsumenci często zastanawiają się, w jakim banku można założyć konto za darmo. Warto poszukać oferty, w której brak ukrytych opłat. Gdzie taką znajdziemy?

www.comperia.pl
2014-01-30
Czy firma zagraniczna może założyć w polskim banku konto?

Firmy zagraniczne nie mają prostej drogi do tego, by móc posiadać konto w polskim banku. Często przepisy stosowane przez banki są nazbyt restrykcyjne. Kiedy zagraniczny przedsiębiorca będzie mógł założyć ROR w Polsce?

www.comperia.pl
2014-01-30
Sprawdź promocje kont za zero

Czy konto za zero to naprawdę promocja? Tylko wówczas, gdy dokładnie przeczytamy umowę o ROR, możemy dowiedzieć się, czy rachunek osobisty, który chcemy założyć, naprawdę jest bezpłatny.

www.comperia.pl
2014-01-29
Gdzie po konto firmowe z debetem na start?

Linię debetową do kont firmowych proponuje niemal każdy bank. Inaczej wygląda jednak sytuacja, gdy przedsiębiorca dopiero zakłada rachunek firmowy i chce jednocześnie otrzymać możliwość korzystania z debetu już na starcie. Czy można znaleźć taką ofertę?

www.comperia.pl
2014-01-27
Wybieramy konto internetowe

Przy wyborze konta internetowego powinniśmy się kierować przede wszystkim możliwościami, jakie nam ono oferuje. Im więcej funkcji, tym lepiej.

www.comperia.pl
2014-01-27
Dokąd po bezpłatne konto internetowe dla firm?

Coraz więcej przedsiębiorców szuka kont internetowych, które lepiej spełniałyby ich oczekiwania niż tradycyjne ROR-y dla firm i przy okazji byłyby od nich tańsze. Który bank udostępnia osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą bezpłatne konta internetowe?

www.comperia.pl
2014-01-27
Co musisz wiedzieć o darmowym prowadzeniu konta w banku?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy w obliczu szeregu opłat za dodatkowe usługi, sprzedawane w pakiecie z ROR-em, darmowe prowadzenie konta w banku jest rzeczywiście możliwe.

www.comperia.pl
2014-01-27
Niepełnoletni też mogą mieć darmowe konto w banku

To, że osoby dorosłe mogą mieć darmowe konto w banku, nie jest czymś zaskakującym. Powstaje jednak pytanie, czy również niepełnoletni mogą cieszyć się z posiadania bezpłatnego rachunku osobistego.

www.comperia.pl
2014-01-23
Ucz dziecka oszczędności - załóż mu konto w banku

Obecnie banki oferują coraz więcej rozwiązań finansowych przeznaczonych dla klientów indywidualnych, także tych najmłodszych. Jeszcze parę lat temu konto bankowe przeznaczone było właściwie tylko do użytku osób pełnoletnich. W tej chwili to się zmienia, a osobiste rachunki mogą posiadać nawet dzieci.

www.comperia.pl
2014-01-21
Od czego zależy numer konta w banku?

Każde konto, które konsument, przedsiębiorca bądź instytucja posiada w banku, posiada swój indywidualny numer. Czy wiesz, od czego zależy ilość cyfr oraz oznakowanie poszczególnych numerów rachunków osobistych? Dowiedz się, co numer konta może powiedzieć o właścicielu rachunku.

www.comperia.pl
2014-01-20
Nie każde konto bankowe wiąże się z bezpłatnymi bankomatami!

Banki często promują oferowane przez nie konta osobiste jako bezpłatne. Nawet jeśli konsument nie będzie musiał ponosić opłaty miesięcznej za korzystanie z ROR, to często dodatkowe koszty pojawiają się jednak w przypadku użytkowania karty debetowej i wypłat gotówki z bankomatów. Sprawdźmy zatem, które banki oferują konta z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce.

www.comperia.pl
2014-01-17
Szukamy konta bankowego dla dziecka

Konto bankowe jest jednym z pomysłów na uczenie dziecka zarządzania otrzymywanymi pieniędzmi już od najmłodszych lat. Nierzadko ułatwia i przyspiesza przekazywanie podopiecznym wsparcia finansowego w nagłych przypadkach. Kiedy oraz na jakich warunkach można otworzyć dziecku rachunek?

www.comperia.pl
Najnowsze porady