O kontach osobistych

2014-02-20
Ustanawiamy pełnomocnictwo do konta osobistego

Osoba posiadająca rachunek bankowy może nim w sposób dowolny dysponować, a więc może też ustanowić pełnomocnictwo do konta osobistego (ROR). Podpowiadamy, jak tego dokonać i z jakimi konsekwencjami się to wiąże.

www.comperia.pl
2014-02-20
Otwieranie kont internetowych poza granicami kraju

W obecnych czasach bardzo często zdarza się, że w poszukiwaniu pracy lub zdobycia wyższego wykształcenia wybieramy się do zupełnie innego kraju. W takiej sytuacji bardzo przydatne będzie posiadanie konta internetowego za granicą.

www.comperia.pl
2014-02-14
Masz konto internetowe? Loguj się bezpiecznie

Posiadacze kont internetowych muszą pamiętać o tym, aby logować się do nich w bezpieczny sposób.

www.comperia.pl
2014-02-14
Czym konto firmowe różni się od konta osobistego?

Osoba prowadząca działalność gospodarczą musi liczyć się z tym, że podczas zakładania firmy, koniecznie będzie musiała podać numer rachunku bankowego, który traktowany będzie jako konto firmowe. Zanim jednak zdecydujemy się otworzyć w banku nowe konto firmowe, warto zastanowić się, czym różni się ono od konta osobistego i czy ta różnica jest dla przedsiębiorcy opłacalna.

www.comperia.pl
2014-02-14
Jak założyć konto w banku za darmo?

Wiele banków kusi klientów wizją darmowego konta osobistego. Mnóstwo konsumentów patrzy na to przychylnie. Nie zawsze jednak to, co nazywa się „darmowym kontem”, jest takie w rzeczywistości. Jak więc założyć konto w banku za darmo?

www.comperia.pl
2014-02-12
PKO BP udostępnił IKO dla dzieci

PKO Bank Polski udostępnia portmonetki IKO dla dzieci poniżej 13 roku życia. Najmłodsi mogą w zupełnie nowy sposób dysponować swoim kieszonkowym. Pod kontrolą rodziców mogą płacić telefonem za drobne zakupy i wypłacać gotówkę z bankomatów.

www.comperia.pl
2014-02-11
Który bank zapewni tanie konto walutowe?

Podczas pobytu za granicą przydaje się konto walutowe, by móc w prosty sposób płacić kartą także na urlopie. Który bank wybrać, żeby nie przepłacić?

www.comperia.pl
2014-02-11
Wady internetowych kont bankowych

Nawet najlepsze internetowe konto bankowe może mieć wady. Warto poznać nie tylko plusy, ale i minusy rachunków osobistych zakładanych online.

www.comperia.pl
2014-02-11
Prestiżowe konta osobiste nie tylko dla VIP-ów

Każdy chce czuć się wyjątkowo, dlatego banki oferują prestiżowe konta VIP przeznaczone nie tylko dla bogaczy.

www.comperia.pl
2014-02-10
Studencie, masz już darmowe konto bankowe?

Jeśli jesteś studentem i nie masz jeszcze konta bankowego, to najwyższa pora to jak najszybciej zmienić. W tej chwili na polskim rynku finansowym banki oferują wiele interesujących i darmowych kont dla młodych.

www.comperia.pl
2014-02-07
Jak obliczyć średniomiesięczne saldo konta rozliczeniowego?

Banki często oferują klientowi konta rozliczeniowe za darmo. Częstym warunkiem niezbędnym do spełnienia, by nie płacić za ROR, jest utrzymanie odpowiedniej wysokości średniomiesięcznego salda na rachunku.

www.comperia.pl
2014-02-07
Konto junior, czyli zakładamy ROR dla dziecka

Obecnie konto w banku może mieć każdy, nawet dziecko. Coraz popularniejsze stają się rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowe (ROR) dla juniorów, dzięki którym rodzice uczą podopiecznych właściwego dysponowania oszczędnościami już od najmłodszych lat.

www.comperia.pl
2014-02-07
Jak szybko zlikwidować konto bankowe?

Jeśli nie chcemy mieć już konta w danym banku, możemy je po prostu zlikwidować. Zrezygnować z ROR-u możemy na kilka sposobów.

www.comperia.pl
2014-02-06
Konto za zero a bankomaty płatne

Konto za zero złotych nie gwarantuje, że korzystanie z bankomatów również jest darmowe. Część banków rzeczywiście nie pobiera od klientów żadnych opłat za udostępnianie im rachunku osobistego i karty, pozostałe wprowadzają opłaty lub ograniczenia.

www.comperia.pl
2014-02-06
Dlaczego wypłaty z bankomatów księgowane są z opóźnieniem?

Ku niezadowoleniu wielu konsumentów operacje finansowe polegające na wypłatach z bankomatów bywają księgowanie z opóźnieniem. Dlaczego tak się dzieje?

www.comperia.pl
2014-02-05
Polecenie przelewu a polecenie zapłaty - wyjaśniamy różnice

Klienci banków często spotykają się ze specyficzną nomenklaturą, która nie dla każdego jest oczywista. W wielu przypadkach jest wręcz myląca. Tak jest szczególnie w przypadku polecenia zapłaty i polecenia przelewu. Postaramy się jednak różnice między nimi w prosty sposób wyjaśnić.

www.comperia.pl
2014-02-05
Jak działa token?

Wykonywanie przelewów przez Internet jest w obecnych czasach czymś zupełnie powszechnym. Coraz więcej osób w ten sposób przeprowadza transakcje, ponieważ jest to bardzo wygodne. Przelewy online autoryzować można między innymi za pomocą tokenu. Czy wiesz, na jakiej zasadzie on działa?

www.comperia.pl
Najnowsze porady