10.12.2014, 08:06

Jak wykonać przelew z rachunku karty kredytowej?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Jak wykonać przelew z rachunku karty kredytowej?

Karty kredytowe to praktyczne narzędzia płatnicze. Wydawane są przez banki oraz instytucje finansowe. Służą do płacenia za usługi i towary w sklepie lub do wybierania gotówki z bankomatu. Możemy także zlecić przelew z rachunku takiej karty. Jak taką operację wykonać?

Karty kredytowe to plastiki, na których są określone środki pieniężne, oddane przez bank do dyspozycji użytkownika. Jest to limitowany kredyt, który możemy spłacić w okresie bezodsetkowym, który rozciąga się zwykle na około 50 – 60 dni. Jeśli tego nie zrobimy w podanym terminie, bank naliczy nam odsetki od kredytu. Najczęściej z takich kart korzystamy, płacąc za usługi lub zakupy. Jednak przy ich użyciu można także dokonywać innych operacji, np. przelewy na inne konta bankowe.

Przelew z rachunku karty kredytowej

Dokonywanie przelewów z rachunku karty kredytowej jest proste, wymaga jedynie dostępu do Internetu. Przede wszystkim, trzeba wejść na stronę internetową banku lub instytucji finansowej, w której posiadamy kartę oraz rachunek. Następnie musimy się zalogować do serwisu transakcyjnego banku i znaleźć w menu interesującą nas opcję, czyli karty kredytowe.

Należy wybrać kartę, z której chcemy zrobić przelew i określić odbiorcę danych środków, wpisując numer rachunku lub wybierając z listy adresatów. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich danych, zatwierdzamy transakcję. Takie operacje są dodatkowo zabezpieczone jednorazowymi kodami, np. przesyłanymi za pomocą SMS-ów.

Koszty przelewu z karty kredytowej

Banki różnie traktują przelewy z karty kredytowej, czasami jako transakcję bezgotówkową, a czasami jako gotówkową. Jeśli operacja przelewu jest traktowana jako gotówkowa, wtedy zawsze naliczane są od niej odsetki. W sytuacji, gdy instytucja finansowa uznaje przelew za operację bezgotówkową i spłacimy ją w okresie bezodsetkowym, nie poniesiemy kosztów i zyskamy darmowy kredyt.

Zawsze jednak za taką transakcję banki pobierają prowizję ustaloną procentowo lub kwotowo. Przykładowo w ING Banku Śląskim w ramach promocji do końca grudnia bank nie pobiera opłaty za przelewy z rachunków kart kredytowych w systemie bankowości internetowej. mBank za taką usługę pobiera 4% prowizji, minimum 5 złotych.

Oczywiście niezależnie od tego, jak korzystamy z rachunku karty kredytowej, czy płacąc za zakupy, czy też robiąc przelew opłacający rachunki, najważniejsze jest szybkie i terminowe spłacenie wydanych z karty środków. Najlepiej zrobić to w okresie bezodsetkowym (o ile możemy z niego korzystać w przypadku danego typu transakcji), ponieważ wtedy nie poniesiemy kosztów.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.12.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
951 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora