31.03.2015, 19:49

Czy za zakupy świąteczne płacić kartą kredytową?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Czy za zakupy świąteczne płacić kartą kredytową?

Przedświąteczne zakupy mogą przyprawiać o zawrót głowy. Smakołyki, dekoracje i masa innych przedmiotów, które mamy na swojej liście zakupowej, kosztują krocie. Czy warto zapłacić za te zakupy kartą kredytową?

Płatność kartą kredytową za świąteczne zakupy może być oszczędna. Wydatki opłacane kartą kredytową nie od razu są oprocentowane. Większość banków oferuje obecnie całkiem długie okresy bezodsetkowe. To pozwala na opłacenie części zadłużenia na przykład z kolejnej wypłaty.

Płatność kartą kredytową w okresie przedświątecznym jest wygodna i bezpieczna. Przed świętami w sklepach i galeriach handlowych są obecne tłumy ludzi, lepiej nie nosić przy sobie nadmiaru gotówki, by w ścisku i zamieszaniu nie paść ofiarą kieszonkowca.

Nie zapominajmy również o tym, że kartą kredytową wygodnie zapłacimy również za zakupy internetowe w kraju i w zagranicznych sklepach. Płatności są błyskawiczne i pozwalają na szybkie zamówienie wybranych towarów. A przecież to na święta zwykle wymieniamy sprzęt AGD, kupujemy nowy telewizor czy finansujemy szybki remont. Nawet na ostatnią chwilę. 

Niektóre karty kredytowe uprawniają do udziału w programach lojalnościowych. Zakupy i płatność takimi kartami pozwalają uzyskać na przykład nagrody rzeczowe, bony zakupowe lub zwrot jakiegoś procenta wydanych pieniędzy na konto. To kolejny powód, dla którego warto sięgnąć po kartę kredytową podczas przedświątecznych zakupów.

Dla właścicieli kart kredytowych wiele sklepów i punktów usługowych przewiduje ponadto szereg atrakcyjnych rabatów. Dotyczą one także zakupów w sklepach spożywczych.

Minusem płatności kartą kredytową przed świętami może być większa pobłażliwość dla wydatków. Niektórym trudno jest narzucić sobie dyscyplinę. Gdy płacimy gotówką, odczuwamy fizyczny odpływ pieniędzy, płatność kartą jest bardziej wirtualna i nienamacalna. Ale i od tego kłopotu można się jakoś opędzić. Najlepiej sporządzić listę zakupów i konsekwentnie się jej trzymać.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.03.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
948 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Czy zakup działki z kredytem to inwestycja ? 1.4.2016 11:02 przez:
Rupi
Czy za kredyt hipoteczny mogę kupić też samochód? 25.8.2015 13:50 przez:
alfred1

forum o kredytach

Forum o lokatach
Czy kolekcja to dobra lokata? 29.3.2016 11:14 przez:
tales

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Czy zarabianie przez internet jest możliwe? 29.8.2014 13:32 przez:
joasiamyk

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Lepsze polskie czy zagraniczne firmy 3.11.2014 17:26 przez:
Fiodor

forum gsm