13.12.2013, 12:31

Jak działają karty podarunkowe?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Jak działają karty podarunkowe?

Karta podarunkowa jest rodzajem elektronicznej karty przedpłaconej. Aby z niej korzystać, należy - jak sama nazwa wskazuje - doładować ją poprzez wcześniejszą wpłatę określonej sumy pieniędzy. Zarówno minimalna, jak i maksymalna kwota możliwego uznania zależy od założeń poczynionych przez wystawcę karty. Kwoty te najczęściej wahają się od około 20 do kilku tysięcy złotych.

Karta podarunkowa wyglądem przypomina zwykłą kartę płatniczą. Jest to bardziej przyjazna klientowi forma płatności niż powszechnie znany nam od wielu lat papierowy i nietrwały bon towarowy. W przeciwieństwie do niego, karty możemy użyć wielokrotnie.

Karta podarunkowa jako prezent na święta

W ostatnim czasie karta przedpłacona stała się świetną alternatywą dla osób, które nie mają pomysłu ani czasu na kupowanie prezentów dla rodziny i przyjaciół. Powszechnie jest ona uznawana za bardziej atrakcyjny upominek, niż niekoniecznie trafiony prezent, kupiony w pośpiechu. Mimo że karty podarunkowe nadal największą popularnością cieszą się w Stanach Zjednoczonych, bardzo szybko rozpowszechniają się również w całej Europie, w tym w Polsce. Według przeprowadzonych badań aż 52 proc. ankietowanych Polaków uznało pre-paidy za odpowiedni prezent dla przyjaciół, 48 proc. respondentów wręczyłoby ją rodzicom i współmałżonkom, natomiast 46 proc. dzieciom.

Gdzie możemy ją kartę podarunkową?

Karty podarunkowe możemy dostać w większości sklepów sieciowych z obszaru wielu branż (głównie odzieżowej i wydawniczej), a ich dostępność ciągle wzrasta. Wśród liderów znajdują się przede wszystkim sklepy Reserved, sieć aptek Dbam o Zdrowie, Starbucks i Empik. Sieci handlowe, które mają w swojej ofercie karty podarunkowe, odnotowują znaczny wzrost obrotów i zainteresowanie nowych klientów. Osoby posiadające karty, chcąc nie chcąc, będą pojawiały się w owym sklepie, aby wykorzystać zgromadzone środki. Istnieją również karty przeznaczone na zakupy w konkretnych centrach handlowych. Dzięki takiej karcie możemy korzystać ze wszystkich sklepów, jakie znajdują się na obszarze danego centrum.

Kiedy najczęściej kupujemy karty podarunkowe?

Karty podarunkowe cieszą się największym powodzeniem w okresach świątecznych, jednak coraz częściej kupujemy je także z okazji urodzin i imienin, jak również na Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka, ślub znajomych czy nawet na popularne parapetówki. Jest to dodatkowo dobry pomysł na premię lub nagrodę dla zasłużonych pracowników.

Podsumowując, przedpłacone karty elektroniczne to wygodna forma robienia zakupów w ulubionych sieciach handlowych lub miły i praktyczny prezent dla naszych bliskich. Umożliwiają nie tylko wielokrotne użytkowanie, ale i kontrolę nad wydatkami.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (13.12.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
899 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak działają usługi cashcback 27.6.2014 11:00 przez:
Aśko
Bank spółdzielczy a SKOK 24.4.2015 13:36 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl
Firmy oddłużające - wasze zdanie 20.2.2015 12:49 przez:
annonnse

forum o kredytach

Forum o lokatach
jak działają kantory internetowe? 5.8.2014 16:13 przez:
victoria38

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Jak działają raty na allegro ? 16.6.2014 12:55 przez:
Grzegorz
karty obciążeniowe dla firm 22.12.2014 10:56 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl

forum finansowe dla firm