O tym, że wśród kart płatniczych znajdują się karty debetowe oraz kredytowe, dostępne dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw, wie niemal każdy. A czym są i na jakich zasadach funkcjonują karty obciążeniowe i korzystać z nich mogą również firmy?
W świetle rosnącej stale konkurencji na rynku usług bankowych i w pogoni za klientem polskie banki oferują coraz szerszą gamę produktów i usług. Czym jest pakiet usług concierge?
Banki proponują swoim klientom oszczędzanie na paliwie. W jakiej formie można z tego skorzystać?
Nie każdą kartą płatniczą zapłacisz za zakupy online. Sprawdź, jakimi typami kart można dokonywać płatności za zakupy w Internecie.
Aby móc skorzystać z karty płatniczej, zwykle należy wprowadzić kod PIN. Czasem jednak trudno go zapamiętać - czy można go wówczas w prosty sposób zmienić?
Karty kredytowe to praktyczne narzędzia płatnicze. Wydawane są przez banki oraz instytucje finansowe. Służą do płacenia za usługi i towary w sklepie lub do wybierania gotówki z bankomatu. Możemy także zlecić przelew z rachunku takiej karty. Jak taką operację wykonać?
Dla klientów bankowych najważniejsze powinno być bezpieczeństwo zdeponowanych pieniędzy. Karty płatnicze, za pomocą których mają oni dostęp do kont, najczęściej są zabezpieczane kodami PIN. Jakie kombinacje cyfr wybierać, aby złodziej nie włamał się do konta bankowego?
Wiele banków, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, wprowadziło usługę przeniesienia karty kredytowej do innego banku. Proponują one promocje i uproszczone procedury wydania nowej karty kredytowej. Czy warto skorzystać z takie oferty?
Karta przedpłacona zapewnia bezpieczeństwo i wygodę w płaceniu za towary i usługi. Zamiast zabierać ze sobą gotówkę czy kartę kredytową, lepiej zaopatrzyć się w kartę pre-paid. Sprawdźmy, jak z niej korzystać.
Karty kredytowe ułatwiają codzienne funkcjonowanie i pozwalają robić zakupy bez gotówki w portfelu. Jednak może się zdarzyć, że zostaną utracone. Dlatego coraz więcej osób ubezpiecza swoją kartę kredytową od kradzieży. Czy to się opłaca?
Karta kredytowa to bardzo wygodne narzędzie finansowania zakupów, pod warunkiem że jest odpowiedzialnie użytkowana. Wtedy może być źródłem taniego kredytu. Jednak nieodpowiednie posługiwanie się kartą kredytową może generować wysokie koszty. Sprawdźmy, czy kartą kredytową można wypłacać pieniądze z bankomatu i czy to się w ogóle opłaca.
Jakiś czas temu banki wprowadziły do obrotu karty płatnicze z funkcją zbliżeniową. Dzięki tej opcji możemy zapłacić w sklepach za zakupy na kwotę do 50 zł bez wpisywania kodu PIN. Karty są wyposażone w nadajniki płatności bezdotykowej, dlatego wystarczy przybliżyć plastik do terminala. Co jeśli nie chcemy z tej opcji korzystać? Czy można ją zablokować?
Polacy masowo korzystają z bankomatów, które zapewniają wygodny dostęp do gotówki. Czasami jednak urządzenia ulegają awariom, powodującym ich wadliwe działanie. Sprawdźmy, co zrobić, gdy bankomat nie wypłaci pieniędzy, ale pobierze je z konta.
Karty kredytowe są popularne w Polsce, choć nie są przyznawane już tak chętnie jak kilka lat temu. Często słyszy się, że należy z nich korzystać rozsądnie, a czasami lepiej w ogóle nie używać. Tylko czy na pewno? Warto wiedzieć, że częste używanie karty kredytowej obniża opłaty za jej posiadanie.
Coraz częściej zamiast płacenia gotówką w sklepie, kinie czy na stacji benzynowej decydujemy się na transakcje bezgotówkowe, czyli płatności przy użyciu kart płatniczych, w tym karty zbliżeniowej. Jak z niej korzystać?
Zdawać by się mogło, że korzystanie z karty płatniczej żony przez męża, to rzecz jak najbardziej naturalna. I pewnie niejedno z nas korzystało z karty płatniczej swojej drugiej połówki. Tylko, czy jest to zgodne z prawem?
Karty płatnicze to jedno z podstawowych narzędzi płatności. Korzystamy z nich na co dzień w sklepach, dokonując zakupów internetowych i w wielu innych sytuacjach. Jak zabezpieczyć je przed zagrożeniami?
Kredyty gotówkowe | |
---|---|
![]() |
Potrzebujesz gotówki? Doradca Comperia wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę. Sprawdź! |