O kartach kredytowych

2015-02-09
PayPass - na ile to bezpieczne?

PayPass to marka, pod którą MasterCard w 2005 roku udostępnił technologię umożliwiającą realizację płatności poprzez zbliżenie karty płatniczej (lub innych urządzeń wyposażonych w odpowiedni chip) do specjalnego czytnika. Funkcja ta ułatwia przeprowadzanie transakcji w formie bezgotówkowej. Czy jednak usługa PayPass jest bezpieczna?

www.comperia.pl
2015-02-05
Kartę do konta możesz dostać od ręki

Po założeniu nowego rachunku osobistego nie zawsze trzeba czekać kilka dni na listonosza, który dostarczy kartę do konta i PIN do niej. Jeśli zależy nam na czasie, możemy już podczas otwierania ROR-u zawnioskować o kartę niespersonalizowaną, którą otrzymamy w banku od ręki.

www.comperia.pl
2015-02-04
Jak rozpoznać, czy karta umożliwia płacenie zbliżeniowo?

Chcesz dowiedzieć się, czy nowo otrzymana karta do konta umożliwia płacenie zbliżeniowo? Sprawdź, jak to rozpoznać.

www.comperia.pl
2015-01-29
Czy przechowywanie karty zbliżeniowej blisko telefonu spowoduje jej uszkodzenie?

W portfelach Polaków znajduje się coraz więcej kart zbliżeniowych - głównie za sprawą ich popularyzacji przez banki. U wielu konsumentów pojawiają się jednak różne wątpliwości na temat bezpieczeństwa tego typu kart oraz tego, czy przechowywanie karty zbliżeniowej blisko telefonu może spowodować jej uszkodzenie.

www.comperia.pl
2015-01-21
Pasek magnetyczny czy technologia zbliżeniowa - co lepiej zabezpiecza karty płatnicze?

Karty płatnicze to narzędzia niemal już powszechnie wykorzystywane w codziennym życiu. Dzięki nim bez gotówki wygodnie zapłacimy za zakupy lub usługi, a gdy potrzeba pieniędzy w portfelu, możemy skorzystać z bankomatu. Współczesne karty wyposażone są w chip, pasek magnetyczny lub funkcję zbliżeniową. Która technologia lepiej zabezpiecza plastikowe środki płatnicze?

www.comperia.pl
2015-01-20
TOP 15 najczęstszych oszustw kartowych

Wraz z rosnącą popularnością kart kredytowych, wzrosła także liczba oszustw i kradzieży plastikowych środków płatniczych. Przestępcy wymyślają coraz to nowsze i bardziej skomplikowane metody zdobycia danych i - w konsekwencji - uzyskania dostępu do pieniędzy ofiary. Poznaj 15 najczęstszych oszustw kartowych.

www.comperia.pl
2015-01-19
Gadżety zbliżeniowe (naklejki i breloki) tak samo bezpieczne jak karty?

Nowoczesne technologie coraz bardziej zaskakują. Po wprowadzeniu nowości, jaką były karty zbliżeniowe, a potem płatności za pomocą telefonu, teraz możemy korzystać z gadżetów, którymi także możemy płacić w sklepach. Czy płacenie modnymi naklejkami, brelokami, zegarkami etc. jest tak samo bezpieczne jak tradycyjnymi kartami?

www.comperia.pl
2015-01-19
Jak nauczyć dziecko bezpiecznego korzystania z karty?

Coraz więcej banków oferuje rachunki osobiste dedykowane młodym ludziom, również dzieciom. Oczywiście, są to konta nadzorowane przez opiekunów osób niepełnoletnich, będąc doskonałą lekcją finansową dla najmłodszych - także w zakresie bezpiecznego korzystania z karty płatniczej.

www.comperia.pl
2015-01-16
Zadbaj o bezpieczeństwo swojej karty płatniczej

Z jednej strony karta płatnicza to wygodne narzędzie transakcji bezgotówkowych, z drugiej – może być źródłem problemów, gdy właściciel sam nie zadba o jej bezpieczeństwo.

www.comperia.pl
2015-01-16
Jak subskrybować lub zrezygnować z subskrypcji na kartę debetową?

Subskrypcja jest terminowym bądź bezterminowym zamówieniem. Chcąc korzystać z wybranych usług, subskrybujemy je, a jeśli podlegają cyklicznym płatom, wskazujemy, w jaki sposób chcemy regulować okresowych płatności. Sprawdziliśmy, jak wygląda ta kwestia, jeśli chcemy subskrybować lub zrezygnować z subskrypcji na rachunek karty debetowej.

www.comperia.pl
2015-01-15
Jak szybko zastrzec skradzioną kartę do bankomatu?

Karty debetowe to bardzo użyteczne narzędzia płatnicze. Wnioskujemy o ich wydanie standardowo przy zakładaniu kont osobistych w bankach, ponieważ ułatwiają i upraszczają korzystanie z naszych pieniędzy na rachunku. Niestety, może się zdarzyć, że stracimy kartę. Jak szybko zatem zastrzec skradziony plastik?

www.comperia.pl
2015-01-15
Automatyczna spłata zadłużenia na karcie kredytowej - warto z niej korzystać?

Karta kredytowa to praktyczne narzędzie płatnicze, pozwalające właścicielowi w każdej chwili skorzystać z dostępnych w ramach limitu środków finansowych. Pieniądze, z których korzystamy w ramach tej karty, to kredyt, a ten trzeba spłacić. Sprawdźmy, czy warto korzystać z automatycznej spłaty zadłużenia.

www.comperia.pl
2015-01-15
Ogranicz wypłacanie gotówki kartą kredytową - unikniesz niepotrzebnych kosztow

Karta kredytowa to wygodne i popularne narzędzie płatniczo-kredytowe, które pozwala m.in. na wypłatę pieniędzy z bankomatu. To jednak może być kosztowne dla właściciela karty. Sprawdź, jak się nią posługiwać, by uniknąć niepotrzebnych opłat.

www.comperia.pl
2015-01-14
Ile kosztuje wymiana karty debetowej?

Dziś prawie każdy używa przynajmniej jednej karty płatniczej. Najczęściej wnioskujemy o nie od razu podczas otwierania konta osobistego w banku. Każda karta ma jednak swoją datę ważności, co oznacza, że można wykonywać za jej pomocą operacje tylko przez określony czas. Sprawdźmy, ile kosztuje wymiana karty debetowej w poszczególnych bankach.

www.comperia.pl
2015-01-13
Płać kartą bez ryzyka: 10 porad

Karta płatnicza to wygodne narzędzie do dokonywania płatności bezgotówkowych lub do wypłaty gotówki z bankomatów. Posługiwanie się kartą jest bardzo proste i bezpieczne, gdy użytkownik przestrzega reguł, często związanych ze zdrowym rozsądkiem. Oto 10 porad, jak płacić kartą bez ryzyka.

www.comperia.pl
2015-01-12
Czy za granicą też zapłacisz zbliżeniowo do 50 zł bez kodu PIN?

Płatności zbliżeniowe to coraz popularniejsza w Polsce funkcjonalność, pozwalająca na dokonywanie szybkich płatności zbliżeniowych kartą do kwoty 50 zł bez konieczności zatwierdzania ich numerem PIN. Jednak, czy posiadając kartę z aktywną funkcją żbliżeniową, możemy płacić bezstykowo również za granicą?

www.comperia.pl
2015-01-09
By karta zbliżeniowa była bezpieczna

Karty zbliżeniowe stają się coraz popularniejsze w Polsce, chociaż oprócz zwolenników tej technologii, jest także wiele osób, które wolą blokować ich funkcję zbliżeniową. Sprawdźmy, jak używać karty bezstykowej, by była bezpieczna. 

www.comperia.pl
Najnowsze porady