O kartach kredytowych

2015-02-09
PayPass - na ile to bezpieczne?

PayPass to marka, pod którą MasterCard w 2005 roku udostępnił technologię umożliwiającą realizację płatności poprzez zbliżenie karty płatniczej (lub innych urządzeń wyposażonych w odpowiedni chip) do specjalnego czytnika. Funkcja ta ułatwia przeprowadzanie transakcji w formie bezgotówkowej. Czy jednak usługa PayPass jest bezpieczna?

www.comperia.pl
2015-02-05
Kartę do konta możesz dostać od ręki

Po założeniu nowego rachunku osobistego nie zawsze trzeba czekać kilka dni na listonosza, który dostarczy kartę do konta i PIN do niej. Jeśli zależy nam na czasie, możemy już podczas otwierania ROR-u zawnioskować o kartę niespersonalizowaną, którą otrzymamy w banku od ręki.

www.comperia.pl
2015-02-04
Jak rozpoznać, czy karta umożliwia płacenie zbliżeniowo?

Chcesz dowiedzieć się, czy nowo otrzymana karta do konta umożliwia płacenie zbliżeniowo? Sprawdź, jak to rozpoznać.

www.comperia.pl
2015-01-29
Czy przechowywanie karty zbliżeniowej blisko telefonu spowoduje jej uszkodzenie?

W portfelach Polaków znajduje się coraz więcej kart zbliżeniowych - głównie za sprawą ich popularyzacji przez banki. U wielu konsumentów pojawiają się jednak różne wątpliwości na temat bezpieczeństwa tego typu kart oraz tego, czy przechowywanie karty zbliżeniowej blisko telefonu może spowodować jej uszkodzenie.

www.comperia.pl
2015-01-21
Pasek magnetyczny czy technologia zbliżeniowa - co lepiej zabezpiecza karty płatnicze?

Karty płatnicze to narzędzia niemal już powszechnie wykorzystywane w codziennym życiu. Dzięki nim bez gotówki wygodnie zapłacimy za zakupy lub usługi, a gdy potrzeba pieniędzy w portfelu, możemy skorzystać z bankomatu. Współczesne karty wyposażone są w chip, pasek magnetyczny lub funkcję zbliżeniową. Która technologia lepiej zabezpiecza plastikowe środki płatnicze?

www.comperia.pl
2015-01-20
TOP 15 najczęstszych oszustw kartowych

Wraz z rosnącą popularnością kart kredytowych, wzrosła także liczba oszustw i kradzieży plastikowych środków płatniczych. Przestępcy wymyślają coraz to nowsze i bardziej skomplikowane metody zdobycia danych i - w konsekwencji - uzyskania dostępu do pieniędzy ofiary. Poznaj 15 najczęstszych oszustw kartowych.

www.comperia.pl
2015-01-19
Gadżety zbliżeniowe (naklejki i breloki) tak samo bezpieczne jak karty?

Nowoczesne technologie coraz bardziej zaskakują. Po wprowadzeniu nowości, jaką były karty zbliżeniowe, a potem płatności za pomocą telefonu, teraz możemy korzystać z gadżetów, którymi także możemy płacić w sklepach. Czy płacenie modnymi naklejkami, brelokami, zegarkami etc. jest tak samo bezpieczne jak tradycyjnymi kartami?

www.comperia.pl
2015-01-19
Jak nauczyć dziecko bezpiecznego korzystania z karty?

Coraz więcej banków oferuje rachunki osobiste dedykowane młodym ludziom, również dzieciom. Oczywiście, są to konta nadzorowane przez opiekunów osób niepełnoletnich, będąc doskonałą lekcją finansową dla najmłodszych - także w zakresie bezpiecznego korzystania z karty płatniczej.

www.comperia.pl
2015-01-16
Zadbaj o bezpieczeństwo swojej karty płatniczej

Z jednej strony karta płatnicza to wygodne narzędzie transakcji bezgotówkowych, z drugiej – może być źródłem problemów, gdy właściciel sam nie zadba o jej bezpieczeństwo.

www.comperia.pl
2015-01-16
Jak subskrybować lub zrezygnować z subskrypcji na kartę debetową?

Subskrypcja jest terminowym bądź bezterminowym zamówieniem. Chcąc korzystać z wybranych usług, subskrybujemy je, a jeśli podlegają cyklicznym płatom, wskazujemy, w jaki sposób chcemy regulować okresowych płatności. Sprawdziliśmy, jak wygląda ta kwestia, jeśli chcemy subskrybować lub zrezygnować z subskrypcji na rachunek karty debetowej.

www.comperia.pl
2015-01-15
Jak szybko zastrzec skradzioną kartę do bankomatu?

Karty debetowe to bardzo użyteczne narzędzia płatnicze. Wnioskujemy o ich wydanie standardowo przy zakładaniu kont osobistych w bankach, ponieważ ułatwiają i upraszczają korzystanie z naszych pieniędzy na rachunku. Niestety, może się zdarzyć, że stracimy kartę. Jak szybko zatem zastrzec skradziony plastik?

www.comperia.pl
2015-01-15
Automatyczna spłata zadłużenia na karcie kredytowej - warto z niej korzystać?

Karta kredytowa to praktyczne narzędzie płatnicze, pozwalające właścicielowi w każdej chwili skorzystać z dostępnych w ramach limitu środków finansowych. Pieniądze, z których korzystamy w ramach tej karty, to kredyt, a ten trzeba spłacić. Sprawdźmy, czy warto korzystać z automatycznej spłaty zadłużenia.

www.comperia.pl
2015-01-15
Ogranicz wypłacanie gotówki kartą kredytową - unikniesz niepotrzebnych kosztow

Karta kredytowa to wygodne i popularne narzędzie płatniczo-kredytowe, które pozwala m.in. na wypłatę pieniędzy z bankomatu. To jednak może być kosztowne dla właściciela karty. Sprawdź, jak się nią posługiwać, by uniknąć niepotrzebnych opłat.

www.comperia.pl
2015-01-14
Ile kosztuje wymiana karty debetowej?

Dziś prawie każdy używa przynajmniej jednej karty płatniczej. Najczęściej wnioskujemy o nie od razu podczas otwierania konta osobistego w banku. Każda karta ma jednak swoją datę ważności, co oznacza, że można wykonywać za jej pomocą operacje tylko przez określony czas. Sprawdźmy, ile kosztuje wymiana karty debetowej w poszczególnych bankach.

www.comperia.pl
2015-01-13
Płać kartą bez ryzyka: 10 porad

Karta płatnicza to wygodne narzędzie do dokonywania płatności bezgotówkowych lub do wypłaty gotówki z bankomatów. Posługiwanie się kartą jest bardzo proste i bezpieczne, gdy użytkownik przestrzega reguł, często związanych ze zdrowym rozsądkiem. Oto 10 porad, jak płacić kartą bez ryzyka.

www.comperia.pl
2015-01-12
Czy za granicą też zapłacisz zbliżeniowo do 50 zł bez kodu PIN?

Płatności zbliżeniowe to coraz popularniejsza w Polsce funkcjonalność, pozwalająca na dokonywanie szybkich płatności zbliżeniowych kartą do kwoty 50 zł bez konieczności zatwierdzania ich numerem PIN. Jednak, czy posiadając kartę z aktywną funkcją żbliżeniową, możemy płacić bezstykowo również za granicą?

www.comperia.pl
2015-01-09
By karta zbliżeniowa była bezpieczna

Karty zbliżeniowe stają się coraz popularniejsze w Polsce, chociaż oprócz zwolenników tej technologii, jest także wiele osób, które wolą blokować ich funkcję zbliżeniową. Sprawdźmy, jak używać karty bezstykowej, by była bezpieczna. 

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl