O kartach kredytowych

2015-03-20
Zgubiłeś kartę do konta? Nie panikuj!

Nie wiesz, gdzie jest Twoja karta płatnicza? Mogłeś ją zgubić, może ktoś ją ukradł, a może leży gdzieś w pokoju, ale nie masz pewności, czy na pewno się odnajdzie? Sprawdź, co robić w takich sytuacjach.

www.comperia.pl
2015-03-14
Czy karty zbliżeniowe są bezpieczne? Demaskujemy mity!

Karty zbliżeniowe coraz częściej goszczą w naszych portfelach. Czy tego typu produkty są jednak bezpieczne? Demaskujemy mity!

www.comperia.pl
2015-03-11
Jak zacząć płacić telefonem zamiast kartą?

Rozwój płatności mobilnych odbywa się w ostatnim czasie bardzo szybko. Z każdym miesiącem zyskuje przy tym na popularności. Jak rozpocząć przygodę z tą formą opłacania zakupów?

www.comperia.pl
2015-03-09
Jak wyłączyć zbliżeniową funkcję karty płatniczej?

Karty z funkcją płatności zbliżeniowych stanowią coraz większy odsetek wszystkich kart płatniczych. Mimo wszystko nie każdy konsument jest zainteresowany płaceniem bezstykowo. Tę dodatkową funkcjonalność można jednak wyłączyć.

www.comperia.pl
2015-03-06
Limity transakcji bezgotówkowych, czyli ile zapłacisz kartą zbliżeniową

Płatności zbliżeniowe, mimo pewnych kontrowersji co do ich bezpieczeństwa, są jedną z najwygodniejszych form transakcji bezgotówkowych. By wiązało się z nimi jak najmniejsze ryzyko nadużyć, bezstykowe operacje kartowe są ograniczane limitami.

www.comperia.pl
2015-03-05
Zabezpieczenia kart kredytowych

Karty kredytowe posiadają liczne zabezpieczenia, które mają uchronić nas, właścicieli kart, przed ryzykiem straty, gdy karta dostanie się w niepowołane ręce. W pełni bezpieczna jest karta jednak wtedy, gdy oprócz zabezpieczeń fabrycznych chroni ją sam właściciel.

www.comperia.pl
2015-03-02
Z partnerską kartą kredytową zyskujesz więcej

Często podróżujesz? Wydajesz spore sumy na stacjach benzynowych? Płacąc kartą, kupujesz ubrania i kosmetyki? Posiadając specjalne, partnerskie karty kredytowe, możesz zaoszczędzić. Co oferują w tym zakresie polskie banki? Ile i w jaki sposób oszczędzimy?

www.comperia.pl
2015-02-28
Co ile lat bank wymienia klientom karty płatnicze?

Karta debetowa to elektroniczny środek płatności. Umożliwia jej posiadaczowi bezgotówkowe regulowanie rachunków za towary lub usługi, a także gotówkowe wypłaty z bankomatów. Karty debetowe wydawane są do rachunków osobistych. Z czasem jednak karty się niszczą wskutek ich użytkowania, dlatego banki co kilka lat automatycznie wymieniają je na nowe.

www.comperia.pl
2015-02-27
Dlaczego bankomat wyrzuca kartę?

Przy wypłacie gotówki z bankomatu może zdarzyć się, że zatrzyma kartę. Zdarza się też, że jej w ogóle nie chce przyjąć - ciągle wyrzucając z komory. Jaka jest tego przyczyna?

www.comperia.pl
2015-02-27
Jak zmienić PIN do karty?

Karty płatnicze to powszechnie narzędzia używane do płatności w sklepach oraz do wypłat gotówki z bankomatów. Możemy z nich korzystać przy pomocy funkcji zbliżeniowej lub z użyciem kodu PIN. Sprawdźmy, jak można zmienić kod.

www.comperia.pl
2015-02-25
Przegląd cen ubezpieczeń kart kredytowych

Ubezpieczenia kart kredytowych zapewniają ochronę na wypadek zgubienia lub kradzieży karty. Sprawdziliśmy przed czym jeszcze chronią i ile kosztują polisy tego typu dostępne w wybranych bankach.

www.comperia.pl
2015-02-24
Uwaga na wypłaty z bankomatu przy użyciu karty kredytowej

Większość z nas zna zasadę: jeśli nie chcesz przepłacać, nie wypłacaj pieniędzy z bankomatu przy użyciu karty kredytowej. Powodem są wysokie prowizje pobierane za takie transakcje.

www.comperia.pl
2015-02-23
Karta do bankomatu - co trzeba o niej wiedzieć?

Karty debetowe, popularnie zwane kartami do bankomatu, są najczęściej wykorzystywanym typek kart płatniczych. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.

www.comperia.pl
2015-02-21
Karta kibica w Alior Banku. Co warto o niej wiedzieć?

Alior Bank przygotował dla swoich klientów intrygujący produkt: kartę kibica. Jakie daje ona możliwości i czy warto się o nią postarać?

www.comperia.pl
2015-02-20
Czy telefony ostatecznie zastąpią plastikowe karty?

Do kart płatniczych z funkcją zbliżeniową zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Okazuje się, że Polacy korzystają z nich niezwykle chętnie. Obecnie coraz popularniejsze staje się jednak dokonywanie płatności przy pomocy telefonu.

www.comperia.pl
2015-02-20
Założyłeś konto? Sprawdź, za ile dni dojdzie karta

Za pomocą karty debetowej, czyli karty wydawanej do rachunku osobistego, można dokonywać transakcji bezgotówkowych, pobierać pieniądze z bankomatów, a także płacić przez Internet. Po jakim czasie od chwili założenia konta i podpisania wniosku o wydanie karty dotrze ona do adresata pocztą?

www.comperia.pl
2015-02-18
Już wkrótce będziemy płacić kartą na straganie?

Małe i średnie firmy, sklepiki oraz stragany – to właśnie w tych miejscach najczęściej rozliczamy się za pomocą płatności gotówkowych. Zwykle nie mamy innego wyjścia, gdyż drobni przedsiębiorcy niechętnie wprowadzają terminale płatnicze w swoich punktach handlowo-usługowych. To już wkrótce może się zmienić za sprawą kampanii "Warto Kartą", która rusza 26 lutego.

www.comperia.pl