O kartach kredytowych

2015-03-20
Zgubiłeś kartę do konta? Nie panikuj!

Nie wiesz, gdzie jest Twoja karta płatnicza? Mogłeś ją zgubić, może ktoś ją ukradł, a może leży gdzieś w pokoju, ale nie masz pewności, czy na pewno się odnajdzie? Sprawdź, co robić w takich sytuacjach.

www.comperia.pl
2015-03-14
Czy karty zbliżeniowe są bezpieczne? Demaskujemy mity!

Karty zbliżeniowe coraz częściej goszczą w naszych portfelach. Czy tego typu produkty są jednak bezpieczne? Demaskujemy mity!

www.comperia.pl
2015-03-11
Jak zacząć płacić telefonem zamiast kartą?

Rozwój płatności mobilnych odbywa się w ostatnim czasie bardzo szybko. Z każdym miesiącem zyskuje przy tym na popularności. Jak rozpocząć przygodę z tą formą opłacania zakupów?

www.comperia.pl
2015-03-09
Jak wyłączyć zbliżeniową funkcję karty płatniczej?

Karty z funkcją płatności zbliżeniowych stanowią coraz większy odsetek wszystkich kart płatniczych. Mimo wszystko nie każdy konsument jest zainteresowany płaceniem bezstykowo. Tę dodatkową funkcjonalność można jednak wyłączyć.

www.comperia.pl
2015-03-06
Limity transakcji bezgotówkowych, czyli ile zapłacisz kartą zbliżeniową

Płatności zbliżeniowe, mimo pewnych kontrowersji co do ich bezpieczeństwa, są jedną z najwygodniejszych form transakcji bezgotówkowych. By wiązało się z nimi jak najmniejsze ryzyko nadużyć, bezstykowe operacje kartowe są ograniczane limitami.

www.comperia.pl
2015-03-05
Zabezpieczenia kart kredytowych

Karty kredytowe posiadają liczne zabezpieczenia, które mają uchronić nas, właścicieli kart, przed ryzykiem straty, gdy karta dostanie się w niepowołane ręce. W pełni bezpieczna jest karta jednak wtedy, gdy oprócz zabezpieczeń fabrycznych chroni ją sam właściciel.

www.comperia.pl
2015-03-02
Z partnerską kartą kredytową zyskujesz więcej

Często podróżujesz? Wydajesz spore sumy na stacjach benzynowych? Płacąc kartą, kupujesz ubrania i kosmetyki? Posiadając specjalne, partnerskie karty kredytowe, możesz zaoszczędzić. Co oferują w tym zakresie polskie banki? Ile i w jaki sposób oszczędzimy?

www.comperia.pl
2015-02-28
Co ile lat bank wymienia klientom karty płatnicze?

Karta debetowa to elektroniczny środek płatności. Umożliwia jej posiadaczowi bezgotówkowe regulowanie rachunków za towary lub usługi, a także gotówkowe wypłaty z bankomatów. Karty debetowe wydawane są do rachunków osobistych. Z czasem jednak karty się niszczą wskutek ich użytkowania, dlatego banki co kilka lat automatycznie wymieniają je na nowe.

www.comperia.pl
2015-02-27
Dlaczego bankomat wyrzuca kartę?

Przy wypłacie gotówki z bankomatu może zdarzyć się, że zatrzyma kartę. Zdarza się też, że jej w ogóle nie chce przyjąć - ciągle wyrzucając z komory. Jaka jest tego przyczyna?

www.comperia.pl
2015-02-27
Jak zmienić PIN do karty?

Karty płatnicze to powszechnie narzędzia używane do płatności w sklepach oraz do wypłat gotówki z bankomatów. Możemy z nich korzystać przy pomocy funkcji zbliżeniowej lub z użyciem kodu PIN. Sprawdźmy, jak można zmienić kod.

www.comperia.pl
2015-02-25
Przegląd cen ubezpieczeń kart kredytowych

Ubezpieczenia kart kredytowych zapewniają ochronę na wypadek zgubienia lub kradzieży karty. Sprawdziliśmy przed czym jeszcze chronią i ile kosztują polisy tego typu dostępne w wybranych bankach.

www.comperia.pl
2015-02-24
Uwaga na wypłaty z bankomatu przy użyciu karty kredytowej

Większość z nas zna zasadę: jeśli nie chcesz przepłacać, nie wypłacaj pieniędzy z bankomatu przy użyciu karty kredytowej. Powodem są wysokie prowizje pobierane za takie transakcje.

www.comperia.pl
2015-02-23
Karta do bankomatu - co trzeba o niej wiedzieć?

Karty debetowe, popularnie zwane kartami do bankomatu, są najczęściej wykorzystywanym typek kart płatniczych. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.

www.comperia.pl
2015-02-21
Karta kibica w Alior Banku. Co warto o niej wiedzieć?

Alior Bank przygotował dla swoich klientów intrygujący produkt: kartę kibica. Jakie daje ona możliwości i czy warto się o nią postarać?

www.comperia.pl
2015-02-20
Czy telefony ostatecznie zastąpią plastikowe karty?

Do kart płatniczych z funkcją zbliżeniową zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Okazuje się, że Polacy korzystają z nich niezwykle chętnie. Obecnie coraz popularniejsze staje się jednak dokonywanie płatności przy pomocy telefonu.

www.comperia.pl
2015-02-20
Założyłeś konto? Sprawdź, za ile dni dojdzie karta

Za pomocą karty debetowej, czyli karty wydawanej do rachunku osobistego, można dokonywać transakcji bezgotówkowych, pobierać pieniądze z bankomatów, a także płacić przez Internet. Po jakim czasie od chwili założenia konta i podpisania wniosku o wydanie karty dotrze ona do adresata pocztą?

www.comperia.pl
2015-02-18
Już wkrótce będziemy płacić kartą na straganie?

Małe i średnie firmy, sklepiki oraz stragany – to właśnie w tych miejscach najczęściej rozliczamy się za pomocą płatności gotówkowych. Zwykle nie mamy innego wyjścia, gdyż drobni przedsiębiorcy niechętnie wprowadzają terminale płatnicze w swoich punktach handlowo-usługowych. To już wkrótce może się zmienić za sprawą kampanii "Warto Kartą", która rusza 26 lutego.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl