O kartach kredytowych

2013-12-12
Ile kosztuje terminal płatniczy?

Decyzja dotycząca instalacji terminala płatniczego wymaga rozważenia wielu istotnych czynników z tym związanych. Niezbędne jest określenie korzyści, jakie możemy czerpać ze względu na posiadanie urządzenia, ale także poznanie opłat towarzyszących jego nabyciu oraz utrzymaniu. A ile kosztuje terminal płatniczy?

www.comperia.pl
2013-12-12
Co zyskujesz, płacąc za zakupy kartą?

Jakie udogodnienia niosą za sobą płatności w Internecie kartą i w jakich sytuacjach możemy dzięki karcie odzyskać pieniądze, jeśli ta druga strona nie wywiąże się należycie z opłaconego zlecenia?

www.comperia.pl
2013-12-11
Kiedy potwierdzamy transakcje PIN-em, a kiedy podpisem?

Klienci płacący za zakupy kartą płatniczą są zobowiązani do potwierdzenia transakcji, wprowadzając na klawiaturze terminala numer PIN bądź składając podpis na wydruku z urządzenia. Warto wiedzieć, które z dokonywanych przez nas płatności zatwierdzamy kodem PIN, a kiedy finalizacja transakcji wymaga od klienta potwierdzenia przez podpis.

www.comperia.pl
2013-12-11
Jak działa obciążenie zwrotne?

W sytuacji, gdy jako konsumenci zostajemy oszukani przez nieuczciwych sprzedawców, wydaje się nam, że stoimy na straconej pozycji. Okazuje się jednak, że dysponujemy narzędziem, które umożliwia nam odzyskanie pieniędzy straconych w wyniku nierzetelnie przeprowadzonej transakcji. Z pomocą przyjdzie nam wówczas tzw. obciążenie zwrotne. Mogą z niego skorzystać klienci dokonujący płatności kartą.

www.comperia.pl
2013-12-11
Kontroluj wydatki dziecka z pomocą karty przedpłaconej

Nauczenie dzieci odpowiedzialnego korzystania z pieniędzy jest ważnym zadaniem, przed którym stają rodzice dorastających pociech. W przypadku płatności gotówkowych jest to dość trudne zadanie, jednak z pomocą przychodzą karty przedpłacone, które umożliwiają kontrolowanie wydatków naszych podopiecznych.

www.comperia.pl
2013-12-11
Jak skutecznie zareklamować transakcję kartą płatniczą?

W dzisiejszych czasach najwygodniejszą formą płatności za dokonane zakupy jest transakcja kartą płatniczą. Niestety, z czego niezbyt często zdajemy sobie sprawę, ten sposób finansowania, podobnie jak w przypadku rozliczania się za pomocą gotówki, również wiąże się z możliwością niespodziewanej utraty pieniędzy. Może to być skutkiem mniej lub bardziej celowego działania osób trzecich. Oczywiście nie jesteśmy w takich przypadkach na straconej pozycji, jednak powinniśmy wiedzieć, jak skutecznie zareklamować transakcję kartą płatniczą.

www.comperia.pl
2013-12-09
Jedna karta to za mało? Złóż wniosek o kartę dodatkową

Praktycznie każdy posiadacz konta osobistego korzysta także z karty płatniczej dołączonej do rachunku. A co jeśli jedna karta to za mało, bo ROR chcemy dzielić ze współmałżonkiem? Wystarczy, że złożymy wniosek o wydanie karty dodatkowej.

www.comperia.pl
2013-12-09
Złota karta kredytowa - fakty i mity

Niegdyś ze względu na konieczność wykazania wysokich zarobków, które decydowały o przyznaniu przez bank złotej karty kredytowej, jej posiadanie było wyznacznikiem zamożności, wiązało się z pewnego rodzaju prestiżem. Obecnie złotą kartę płatniczą może otrzymać niemal każdy. Co więcej, jej posiadanie nie jest równoznaczne z preferencyjnymi warunkami prowadzenia rachunku.

www.comperia.pl
2013-12-06
Sprawdzasz saldo w bankomacie? Uważaj na opłaty

Możliwość wypłaty gotówki z bankomatu jest niezbywalną cechą karty płatniczej. Kiedyś operacje związane z obsługą konta za pośrednictwem bankomatu nie należały do najtańszych, dziś są niemal bezpłatne, jednakże nie w każdej sytuacji.

www.comperia.pl
2013-12-05
Polacy nie chcą kart kredytowych


Karty kredytowe to – niestety – często prosta droga do popadnięcia w spiralę długów. Jeszcze kilka lat temu banki masowo rozdawały je swoim klientom, nawet mimo ich niskiej zdolności kredytowej. Obecnie, m.in. z obawy przed skutkami nieumiejętnego korzystania z kart, sprzedaż „kredytówek” maleje.

www.comperia.pl
2013-12-04

Klienci powinni zdawać sobie sprawę z tego, że kartę płatniczą także można zareklamować. Mało tego, można to zrobić o każdej porze dnia i nocy, a obowiązkiem banku jest potwierdzenie przyjęcia złożonego przez nas wniosku zgodnie z umową, którą z nami zawarł. Dokładne przepisy reguluje ustawa o elektronicznych instrumentach płatniczych z 12 września 2002 r.

www.comperia.pl
2013-12-03
Czy korzystanie z bankomatu zawsze jest bezpieczne?


Korzystanie z bankomatu niesie ze sobą zagrożenia związane ze stratą pieniędzy w wyniku kradzieży. Złodzieje wymyślają coraz to nowe sposoby, aby dostać się do naszych kont. Jak w takim razie sprawić, żeby wypłacanie pieniędzy było bezpieczne?

www.comperia.pl
2013-12-01

Bezpieczeństwo transakcji bankowych powinno mieć dla nas ogromne znaczenie. Producenci coraz chętniej wypuszczają na rynek karty chipowe, odchodząc od przestarzałych już pasków magnetycznych. Dlaczego? Dlatego, że sfałszowanie kart z mikroprocesorem jest niemal niemożliwe.

www.comperia.pl
2013-11-30

Istnieje kilka rodzajów kart płatniczych, wśród których wymienić należy karty: kredytowe, debetowe, obciążeniowe, przedpłacone oraz - rzadko już spotykane - karty bankomatowe. Każdy z wymienionych typów charakteryzuje się innymi funkcjami, umożliwiając posiadaczowi karty wykonywanie konkretnych działań. Sprawdź, co zyskujesz, decydując się na któryś z "plastików".

www.comperia.pl
2013-11-28
Płacenie kartą w restauracjach - czy wolno im doliczać napiwek?

Karty płatnicze są łatwym sposobem na opłacanie rachunków – nie trzeba pamiętać o posiadaniu odpowiedniej ilości gotówki w portfelu i szukać drobnych, gdy sprzedawca nie ma z czego wydać. Z kart możemy korzystać zarówno w sklepach, jak również w obiektach kulturalnych czy restauracjach. W przypadku tych ostatnich kelnerzy często z własnej inicjatywy do rachunku dopisują kwotę oczekiwanego napiwku, czego czasem możemy nawet nie być świadomi. Co robić, żeby się przed tym ustrzec?

www.comperia.pl
2013-11-27

Z pomocą karty kredytowej można już od dłuższego czasu dokonywać transakcji internetowych, między innymi płacąc nią za zakupy on-line, wylicytowane przedmioty na wirtualnych aukcjach albo obstawiane zakłady bukmacherskie.

www.comperia.pl
2013-11-26
Kiedy odpowiadamy za zakupy skradzioną kartą płatniczą?

Co się dzieje, jeżeli w wyniku kradzieży stracimy kartę płatniczą, jednak zauważymy jej nieobecność dopiero po dwóch lub trzech dniach? Jeśli ktoś zrobił zakupy lub wypłacił z bankomatu pieniądze za pomocą skradzionej nam karty, to czy bank obciąży nas kosztami? To, czy za podobne transakcje odpowiadamy my czy bank, zależy między innymi od... sposobu przechowywanie karty.

www.comperia.pl
Najnowsze porady