O kartach kredytowych

2014-01-13
Od czego zależy kurs bitcoina?

Bitcoin to wirtualna waluta, którą można się posługiwać tak jak znanymi nam dolarami, euro czy złotówkami, z tym wyjątkiem że występuje jedynie w postaci elektronicznej. Sprawdź, od czego dokładnie zależy jej kurs.

www.comperia.pl
2014-01-13
Kiedy dziecko może korzystać z karty płatniczej?

Karta płatnicza dla dziecka to nie mrzonka. Rzeczywiście, dzieci mogą tak jak dorośli korzystać z tego typu urządzeń. Co więcej, obecnie używanie ich przez małoletnich staje się coraz powszechniejsze.

www.comperia.pl
2014-01-13
Ile wynosi czas oczekiwania na kartę płatniczą?

Zakładając rachunek bankowy, w większości przypadków decydujemy się także na kartę płatniczą do obsługi konta za pośrednictwem bankomatów oraz do płatności bezgotówkowych w punktach handlowo-usługowych. Na otrzymanie karty płatniczej najczęściej trzeba poczekać. Jak długo?

www.comperia.pl
2014-01-10
Będzie jeden numer alarmowy do zastrzegania kart!

Z danych opublikowanych przez TNS Polska na zlecenie Związku Banków Polskich wynika, że co trzecia osoba nie zna numeru telefonu, pod którym możliwe jest zastrzeżenie użytkowanej przez nią karty. Ilość transakcji dokonanych skradzionymi lub skopiowanymi kartami rośnie w galopującym tempie. W ostatnim roku przekroczyła 30 tysięcy.

www.comperia.pl
2014-01-10
Ubezpieczyłeś kartę zbliżeniową przed kradzieżą?

Karty zbliżeniowe to w dzisiejszych czasach standard, podczas gdy jeszcze kilka lat temu niewiele banków mogło pochwalić się tego typu produktem. Konsumenci chętnie korzystają z tego rozwiązania, ponieważ pozwala im zaoszczędzić czas. Są jednak i tacy, którzy obawiają się kart z funkcją Pay Pass. Dlaczego?

www.comperia.pl
2014-01-09
Płacąc kartą w tych supermarketach możesz liczyć na premie

Supermarkety imają się różnych sposobów, aby zachęcić konsumentów do skorzystania z ich usług. Ostatnimi czasy powszechne stało się premiowanie klientów, którzy zdecydowali się na płacenie za dokonane zakupy kartą. Okazuje się, że dzięki takiej transakcji można zyskać nawet 10 proc. zwrotu wydanej kwoty.

www.comperia.pl
2014-01-09
Co lepsze za granicą - karta czy gotówka?

Wiele osób, które co roku wybierają się w wakacyjną podróż za granicę, zastanawia się nad tym, która forma płatności okaże się lepszym rozwiązaniem – karta płatnicza czy gotówka. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Które z nich sprawi, że będziemy czuli się bezpieczniej w innym kraju? Dowiedzmy się!

www.comperia.pl
2014-01-09
Charge back, czyli plusy płacenia za zakupy kartą

Płatność kartą pozostawia ślad w historii naszych transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności między kupującym a sprzedawcą, odnośnie kwestii finansowych, w historii operacji naszego konta znajdziemy dowód na to, że środki zostały przelane na konkretny rachunek. Właśnie dlatego płatności kartą są bezpieczne. Nie wierzysz? Przeczytaj, czym jest charge back.

www.comperia.pl
2014-01-03
Czy przelewy z karty kredytowej są opłacalne?

Funkcjonalność kart kredytowych stale wzrasta, a jedną z coraz chętniej wykorzystywanych przez ich użytkowników możliwości jest dokonywanie przelewów z rachunku karty kredytowej na inne konto. Czy to się jednak opłaca?

www.comperia.pl
2014-01-03
Co zrobić, gdy bankomat wciągnie kartę?

Korzystanie z bankomatu jest czynnością rutynową, wykonywaną przez nas automatycznie. Zdarza się jednak, że bankomat spłata nam figla i nie odda karty, którą do niego włożyliśmy. Najczęściej wpadamy wtedy w panikę. Zamiast snuć czarne wizje, warto zapoznać się z prostymi zasadami postępowania w takiej sytuacji.

www.comperia.pl
2013-12-20
Ile kosztują płatności kartą za granicą?

Finansowy spokój podczas wakacyjnych wyjazdów to jeden z naszych priorytetów. Jako że wczasy zawsze wiążą się z różnego rodzaju wydatkami, warto zadbać o bezpieczeństwo przeznaczanych na ten cel pieniędzy. W krajach, w których odpoczywamy, najczęściej funkcjonują dwa dobrze przez nas znane warianty płatności - gotówka oraz transakcje kartą płatniczą.

www.comperia.pl
2013-12-20
Kredyt odnawialny w ROR czy karta kredytowa - co lepsze?

Planując pożyczkę na niezbyt wysoką kwotę, mamy do wyboru wiele form kredytowania, oferowanych przez instytucje bankowe. Należą do nich między innymi kredyt odnawialny w ROR oraz karta kredytowa. Jakie korzyści niosą za sobą te dwa produkty bankowe oraz który z nich jest dla nas bardziej opłacalny?

www.comperia.pl
2013-12-16
Czy karta zbliżeniowa kosztuje więcej?

Konieczność każdorazowego potwierdzenia transakcji dokonywanych kartą może być dla nas uciążliwa. Czy możliwość rezygnacji z takiej formy autoryzowania płatności, w przypadku sum opiewających na stosunkowo niskie kwoty, jest wystarczającym powodem do tego, aby pokusić się o kartę zbliżeniową?

www.comperia.pl
2013-12-16
Jak rozumieć okres bezodsetkowy?

Klienci planujący nabycie karty kredytowej zadają sobie wiele pytań na temat walorów oraz kosztów tego produktu bankowego. Jakie zalety mu towarzyszą oraz czym jest związany z nim okres bezodsetkowy?

www.comperia.pl
2013-12-13
Preautoryzacja - co to takiego?

Firmy trudniące się działalnością usługową często znajdują się w sytuacji, w której klient po rezerwowaniu konkretnego terminu, np. pobytu w hotelu, nagle z niego rezygnuje. Dla hotelu oznacza to stratę finansową, chyba że wcześniej skorzystał z preautoryzacji.

www.comperia.pl
2013-12-13
Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Banki kuszą swoich klientów atrakcyjnymi ofertami kart kredytowych, jednak rzadko kiedy konsumenci zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na posiadaczu "plastiku". Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z karty kredytowej, warto dowiedzieć się, jak wybrać tę najlepszą ofertę, by nie narazić się na zbędne koszty.

www.comperia.pl
2013-12-13
Jak działają karty podarunkowe?

Karta podarunkowa jest rodzajem elektronicznej karty przedpłaconej. Aby z niej korzystać, należy - jak sama nazwa wskazuje - doładować ją poprzez wcześniejszą wpłatę określonej sumy pieniędzy. Zarówno minimalna, jak i maksymalna kwota możliwego uznania zależy od założeń poczynionych przez wystawcę karty. Kwoty te najczęściej wahają się od około 20 do kilku tysięcy złotych.

www.comperia.pl
Najnowsze porady