O kartach kredytowych

2014-03-17
Czy dziecko może korzystać z karty płatniczej rodziców?

Dzieci, tak jak osoby dorosłe, mogą korzystać z kart płatniczych. Oczywiście, aby to robić, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki.

www.comperia.pl
2014-02-28
Z kartą z rabatem na paliwo zatankujesz taniej

Każdy, kto musi wykładać pieniądze na paliwo z własnej kieszeni, wie, że to spory wydatek. Czy wiesz, że płacąc kartą kredytową lub debetową, można tankować taniej? Rabaty na paliwo udostępnia m.in. Getin Bank.

www.comperia.pl
2014-02-28
Jak obliczyć okres bezodsetkowy na karcie kredytowej?

Karty kredytowe zyskują sobie coraz większą rzeszę zwolenników. By wykorzystywać w pełni zalety tego typu kart, koniecznie poznać trzeba zasady obliczania bezodsetkowego okresu spłaty zadłużenia. 

www.comperia.pl
2014-02-18
Jak wyliczyć, kiedy spłacić kartę bez odsetek?

Karta kredytowa to szansa na tanią pożyczkę w sytuacji, gdy klient pamięta o spłacie długu w określonym terminie. Jak korzystać z atrakcyjnego okresu bezodsetkowego?

www.comperia.pl
2014-02-14
Czy niespersonalizowane karty płatnicze są dostępne?

Zazwyczaj, jeśli decydujemy się na kartę płatniczą, to otrzymujemy ją w wersji spersonalizowanej. Znajduje się na niej nasze imię i nazwisko, co świadczy o tym, że karta należy do nas. Istnieje jednak możliwość uzyskania karty niespersonalizowanej. Jak taką zdobyć?

www.comperia.pl
2014-02-07
Karta kredytowa z rabatem na paliwo

Zakup paliwa to ważny wydatek w domowym budżecie osób zmotoryzowanych. Jednym ze sposobów na zmniejszenie kosztów tankowania jest skorzystanie z kart kredytowych z licznymi rabatami.

www.comperia.pl
2014-02-07
Czy ustanawiać limit dzienny dla kart kredytowych?

Używając karty kredytowej możemy ustalić dziennie limity wypłat. Stanowią one zabezpieczenie w przypadku kradzieży karty, ale częściej chronią przed wydawaniem zbyt wysokich kwot.

www.comperia.pl
2014-02-07
Kto odpowiada za uszkodzoną kartę płatniczą?

Karty płatnicze są przez nas używane praktycznie na każdym kroku. Częste korzystanie z karty oznacza jednak, że się ona powoli zużywa. Jeśli już dojdzie do jej uszkodzenia, to kto za to odpowiada?

www.comperia.pl
2014-02-07
Czy płatności kartą kredytową przez Internet kosztują?

Internet stwarza szerokie możliwości przeprowadzania transakcji bezgotówkowych, także tych dokonywanych z użyciem karty kredytowej. Płatności czy przelewy z karty możemy zlecać o dowolnie ustalonych przez siebie porach, niezależnie od miejsca pobytu - o ile posiadamy dostęp do sieci. Czy takie operacje wiążą się jednak z dodatkowymi kosztami?

www.comperia.pl
2014-02-06
Które banki oferują karty płatnicze za darmo?

Klienci banków lubią mieć możliwość korzystania z rozmaitych usług za darmo. Na pewno jednym z tych produktów bankowych, który może to zaoferować, jest karta płatnicza. Które banki udostępniają bezpłatnie karty debetowe do ROR?

www.comperia.pl
2014-02-06
Polska najbardziej w Europie przywiązana do gotówki

Karty płatnicze wydają się być wygodną formą dokonywania transakcji i dla wielu osób płatności bezgotówkowe stanowią codzienność. Wbrew pozorom, w naszym kraju przywiązanie do gotówki jest jednak wciąż niebywale duże.

www.comperia.pl
2014-02-06
Czy warto ubezpieczyć kartę kredytową?

Karta kredytowa oferuje wiele możliwości jej użytkownikowi. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala skredytować na przykład zakup sprzętu AGD czy RTV na raty szybko i bez zbędnych formalności. Posiadanie karty kredytowej to jednak nie tylko przyjemności, ale również ryzyko - kradzież karty może okazać się dla naszej kieszeni dość kosztowna. Z tego powodu warto zastanowić się nad ubezpieczeniem karty kredytowej. Czy warto?

www.comperia.pl
2014-02-06
Aktywacja karty kredytowej przez Internet

Coraz więcej osób korzysta z możliwości, jakie daje bankowość elektroniczna. Staje się ona bardzo popularna, przyzwyczajając konsumentów do obsługiwania przez Internet zarówno konta osobistego, jak i produktów kredytowych, takich jak choćby karta kredytowa. Tylko czy kartę kredytową można online aktywować?

www.comperia.pl
2014-02-05
Jak rozwiązać umowę o kartę kredytową?

Karta kredytowa to bardzo praktyczne narzędzie pozyskiwania dodatkowych pieniędzy, które jest coraz częściej wykorzystywane przez konsumentów. Przychodzi jednak taki moment, gdy użytkownik karty chce z niej zrezygnować. Co w takiej sytuacji powinien zrobić?

www.comperia.pl
2014-02-05
Karta kredytowa - jak jej używać?

Karta kredytowa przydaje się na co dzień i jeśli mamy taką możliwość, warto ją sobie sprawić. Oczywiście zanim to zrobimy, należy dowiedzieć się, jak najlepiej jej używać, by przynosiła same korzyści.

www.comperia.pl
2014-02-05
Karta kredytowa a grace period

Posiadanie karty kredytowej wiąże się z koniecznością zapoznania się z zasadami funkcjonowania okresu bezodsetkowego, czyli tzw. grace period. Jest to niezwykle ważne dla użytkowników kart, bo umożliwia im korzystanie z tych instrumentów płatniczych bez konieczności ponoszenia kosztów odsetek za skorzystanie z limitu kredytowego.

www.comperia.pl
2014-02-05
Co się dzieje z kartą kredytową, gdy nie spłacimy kwoty minimalnej?

Karta kredytowa potrafi przynosić wymierne korzyści, ale aby wykorzystywać jej możliwości w jak najlepszy sposób, należy poznać, na jakich zasadach ona działa. Przede wszystkim konieczne jest zrozumienie, czym jest kwota minimalna i jakie konsekwencje pojawią się, gdy jej nie spłacimy na czas.

www.comperia.pl
Najnowsze porady