O kartach kredytowych

2014-11-18
Okres bezodsetkowy dotyczy tylko transakcji bezgotówkowych!

Karty kredytowe to wygodny sposób na regulowanie płatności. Jednak trzeba z nich korzystać mądrze, by nie ponosić dużych kosztów i regulować zobowiązania w okresie bezodsetkowym. Należy jednak pamiętać, że dotyczy on tylko transakcji bezgotówkowych.

www.comperia.pl
2014-11-17
Kiedy płacić kartą, a kiedy gotówką?

Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych płatności gotówkowych na rzecz kart płatniczych. Kiedy warto sięgać po kartę, a kiedy lepiej pozostać przy gotówce?

www.comperia.pl
2014-11-14
Które karty płatnicze honorowane są za granicą?

Banki coraz częściej kuszą klientów nie tylko możliwością darmowego korzystania z wypłat z bankomatów za granicą, ale również zalecają, by ze względów bezpieczeństwa ograniczyć posługiwanie się gotówką na rzecz transakcji dokonywanych kartami płatniczymi. Tylko które z kart płatniczych (debetowych i kredytowych) są honorowane poza granicami Polski?

www.comperia.pl
2014-11-13
O czym pamiętać, płacą kartą za granicą?

Karta płatnicza to wygodna forma dokonywania płatności w różnych sytuacjach. Przy płatności kartą transakcji za granicą, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów.

www.comperia.pl
2014-11-13
Ustaw limit transakcji na karcie kredytowej

Karta kredytowa to wygodne narzędzie płatności, ale należy jej używać z rozwagą. Zobowiązanie zaciągane za jej pośrednictwem jest najczęściej wyżej oprocentowane niż inne formy kredytów. Warto przy tym pomyśleć o ustanowieniu limitu dziennego transakcji.

www.comperia.pl
2014-11-13
Płatności kartą potwierdzane podpisem odchodzą do lamusa

Dokonanie zakupu za pomocą karty płatniczej oznacza konieczność autoryzowania transakcji (z wyjątkiem płatności zbliżeniowych). Robimy to na dwa sposoby: albo poprzez wpisanie do terminala numeru PIN (opcja występująca najczęściej), albo poprzez złożenie podpisu na wydruku. Ten drugi sposób spotykany jest jednak coraz rzadziej.

www.comperia.pl
2014-11-12
Jak płacić kartą do konta przez Internet?

W Polsce płatność kartą przez Internet jest ciągle mniej popularna niż za granicą. Nie wszyscy również wiedzą, że do zakupów online można używać zwykłej karty do konta, a nie tylko kredytowej.

www.comperia.pl
2014-11-10
Sam zadbaj o bezpieczeństwo swojej karty płatniczej

Karta płatnicza jest nie tylko wygodniejszą, ale również coraz powszechniejszą w Polsce alternatywą dla gotówki. W zeszłym roku Polacy posiadali 27 mln kart debetowych, a z powodu ich popularności coraz częściej interesują się nimi także oszuści. Warto więc samemu zadbać o bezpieczeństwo plastikowego pieniądza.

www.comperia.pl
2014-10-22
PayPal otwiera się na bitcoiny

Bitcoin dopiero od niedawna stabilizuje swój kurs, dzięki czemu jest coraz poważniej traktowany jako alternatywny do walut krajowych środek płatniczy. Świadczy o tym otwarcie się na handel tą walutą przez takiego giganta w świecie płatności online, jakim jest PayPal.

www.comperia.pl
2014-10-13
Co zrobić, gdy karta płatnicza została niesłusznie obciążona?

Właściciele kart płatniczych powinni znać nie tylko zasady ich funkcjonowania. Powinni też wiedzieć, jak skutecznie zareklamować karty płatnicze, jeśli zostaną zauważone nieprawidłowości w obciążeniach rachunku bankowego.

www.comperia.pl
2014-10-13
Bezgotówkowe sposoby płatności dla młodzieży

Transakcje bezgotówkowe są niewątpliwie przyszłością Europy. Sprawdźmy, jak w tym trendzie mieszczą się sposoby płatności dostępne w Polsce dla młodzieży.

www.comperia.pl
2014-10-10
Darmowy kredyt? Tylko na karcie kredytowej

Karty kredytowe to najprostszy i najtańszy sposób na uzyskanie kredytu bankowego, ale tylko wtedy, gdy wiemy, jak ich używać.

www.comperia.pl
2014-10-08
Czy jesteśmy skazani na zbliżeniowe transakcje kartami?

Na rynku usług finansowych pojawia się coraz więcej kart zbliżeniowych. Ich użytkownicy mają jednak wybór – mogą wyłączyć funkcję płatności zbliżeniowych.

www.comperia.pl
2014-10-08
Karty przedpłacone sposobem na kontrolę codziennych wydatków

Ostatnie badania jasno pokazują dużą użyteczność kart przedpłaconych. Potrafią zapewnić kontrolę nad codziennymi wydatkami, co jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa finansowego konsumentów.

www.comperia.pl
2014-10-06
Brak zdolności kredytowej na pożyczkę? Weź kartę

Fakt odrzucenia naszego wniosku kredytowego przez bank nie musi oznaczać, że droga po pożyczkę została całkowicie zamknięta. Wystarczy bowiem zapytać o kartę kredytową

www.comperia.pl
2014-09-29
Jak pozbyć się niechcianej karty kredytowej?

Karty kredytowe są instrumentem dość łatwego dostępu do kredytów bankowych, ale i przyczyną zadłużeń. Należy znać zasady ich działania, ale także zasady, na jakich można rozwiązać umowę o kartę kredytową.

www.comperia.pl
2014-09-29
Bankomat zatrzymał kartę? Sprawdź, co zrobić

Czasami zdarza się, że z różnych przyczyn bankomat zatrzymuje kartę, którą jej właściciel chciał się posłużyć, by pobrać gotówkę z konta. Warto wiedzieć, co wtedy należy robić. Przede wszystkim, nie można wpadać w panikę.

www.comperia.pl
Najnowsze porady