O kartach kredytowych

2017-08-05
Co to są bitcoiny i gdzie je można kupić?

Bitcoin to kryptowaluta używana w Internecie, która zdobywa coraz większą popularność. Rosnąca liczba sklepów internetowych, instytucji i organizacji charytatywnych na całym świecie akceptuje bitcoiny jako środek płatniczy. W jaki sposób można je nabyć?

www.comperia.pl
2017-08-02
Jakie karty płatnicze warto ze sobą zabrać w zagraniczną podróż?

Wybierając się poza granice kraju, nie zawsze możemy korzystać ze wszystkich typów kart płatniczych. Szczególnym przypadkiem jest USA, honorujące przede wszystkim karty wypukłe. Jakie karty płatnicze warto ze sobą zabrać w zagraniczną podróż?

www.comperia.pl
2017-06-10
Jak działa karta wielowalutowa?

Często wyjeżdżasz za granicę? Zamiast zabierać w podróż zwykłą kartę do konta, wymień ją na kartę wielowalutową. Zaoszczędzisz na kosztach przewalutowania płatności. Wszystko dzięki temu, że korzystając z karty wielowalutowej, płacisz bezpośrednio w walucie transakcji.

www.comperia.pl
2017-05-27
Wyjaśniamy, jak działają płatności HCE

Płatności HCE umożliwiają szybkie i wygodne płacenie za zakupy telefonem - za pomocą wirtualnej karty. Chcesz wiedzieć, jak to dokładnie działa? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie podsumowanie najważniejszych cech tego rodzaju płatności.

www.comperia.pl
2017-05-26
Karta obciążeniowa - idealne rozwiązanie w delegacjach służbowych

Karta obciążeniowa (charge) jest rodzajem karty płatniczej, która posiada cechy zarówno karty debetowej (tej, która wydawana jest do kont osobistych), jak i kredytowej. Można dzięki niej płacić bezgotówkowo w punktach usługowo-handlowych, wypłacać pieniądze z bankomatów czy nawet płacić przez Internet. Polecana jest szczególnie firmom, które chcą w prosty sposób kontrolować wydatki służbowe delegowanych pracowników.

www.comperia.pl
2017-05-16
Karta charge (obciążeniowa) to nie karta kredytowa!

Karta charge (obciążeniowa) działa na zasadzie podobnej do karty kredytowej. Podobnej, ale nie identycznej. Różnice między nimi są na tyle istotne, że nie sposób uznać oba typy kart za jednakowo godne polecenia każdemu, kto chce mieć szybki i prosty dostęp do drobnych pożyczek.

www.comperia.pl
2017-05-15
Jak zabezpieczyć pieniądze w podróży?

Zgodnie z informacjami podanymi przez Visa, aż 82% Polaków na zagraniczne wyjazdy zabiera ze sobą kartę płatniczą. Płaci nią jednak tylko 41% badanych. Czy wciąż nadal bardziej ufamy gotówce?

www.comperia.pl
2017-05-14
To już koniec płatności NFC w T-Mobile UB

Już tylko do końca czerwca będzie można wnioskować o kartę NFC w T-Mobile UB. To  jeden z ostatnich banków w Polsce (obok Orange Finanse), które jeszcze udostępniają klientom i obsługują karty simcentryczne. W początkach bieżącego roku z oferowania tej usługi zdążył się wycofać Alior Bank.

www.comperia.pl
2017-03-31
Jak działa elektroniczna legitymacja z funkcją płatniczą?

Elektroniczna legitymacja studencka (ELS) z powodzeniem zaczęła zastępować od 2006 r. tradycyjne, papierowe legitymacje studenckie. Rozmiarami przypomina kartę bankomatową, a jej wygląd jest taki sam, niezależnie od uczelni, która ją wystawia. ELS to jednak coś więcej niż tylko legitymacja uczelniana. Z powodzeniem może zastąpić standardową kartę do bankomatu. Zobacz, jak to działa.

www.comperia.pl
2017-03-30
Nowe standardy płatnicze: czy Dyrektywa PSD2 zagraża polskim bankom?

Tylko do końca 2017 roku banki mają czas na wdrożenie regulacji zawartych w unijnej Dyrektywie PSD2 (Payments Services Directive 2). Czasu zostało niewiele, a wdrożenie nieodpowiednich zmian w architekturze IT może doprowadzić do utraty konkurencyjności danego banku na rynku usług płatniczych.

www.comperia.pl
2017-03-24
Darmowa karta kredytowa? To zadziała, jeśli będziesz pamiętać o tych 4 zasadach

Karta kredytowa może stanowić prosty i całkowicie darmowy sposób na drobne pożyczki. Myli się jednak ten, kto uważa, że nie ma w tym żadnych haczyków. Wybierając kartę dla siebie, warto pamiętać o 4 ważnych zasadach.

www.comperia.pl
2017-03-14
Jak wyłączyć opcję płatności zbliżeniowych na karcie?

Nie chcesz korzystać z płatności zbliżeniowych? Możesz tę opcję wyłączyć. To dziecinnie proste.

www.comperia.pl
2016-12-26
Nowość: bankomaty zbliżeniowe od Euronet i Planet Cash

Od 20 grudnia Polacy mogą już korzystać z ponad 5,3 tys. bankomatów zbliżeniowych, wprowadzonych przez Euronet. Z początkiem 2017 roku podobną funkcję wprowadzi Planet Cash w około 200 maszynach sygnowanych własnym logo.

www.comperia.pl
2016-12-19
Sylwester za granicą: o czym pamiętać, płacąc kartą?

Spędzasz tegorocznego sylwestra za granicą? Poświąteczny urlop na górskich stokach Słowacji, Włoch czy Austrii czy choćby dwudniowy wypad na noworoczną imprezę do Paryża mogą być wspaniałą przygodą, o ile tylko nie przesadzisz z wydatkami - i mowa nie tylko o samych zakupach. Pamiętaj, że posługiwanie się kartą za granicą dodatkowo kosztuje. Czasem wręcz całkiem sporo! Na szczęście wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

www.comperia.pl
2016-11-20
Ile razy dziennie można płacić kartą zbliżeniową?

Na temat zagrożeń związanych z płaceniem kartami zbliżeniowymi narosło już wiele mitów. By płatności bezstykowe nie stały się łatwym sposobem kradzieży pieniędzy z kont, banki stosują limity transakcji, po których przekroczeniu klient zostanie poproszony o podanie kodu PIN. Ile razy zatem można zapłacić zbliżeniowo kartą w ciągu dnia?

www.comperia.pl
2016-09-19
Zablokować czy zastrzec? Co w przypadku zagubienia karty?

Podejrzewasz, że ktoś ukradł Ci kartę płatniczą? A może jesteś pewien, że ją gdzieś zgubiłeś albo po prostu nie wiesz, gdzie aktualnie się znajduje? Jeśli już szukasz numeru kontaktowego na infolinię Twojego banku, by zastrzec kartę, wstrzymaj się na chwilę. Zastrzeżenie to nie jedyna droga.

www.comperia.pl
2016-09-07
5 sposobów płacenia przez Internet

Chcesz uregulować płatność przez Internet? Nie musisz robić tego przelewem zleconym przez bankowość elektroniczną. Zobacz, jakie opcje udostępniają obecnie banki.

www.comperia.pl
Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl