17.09.2018, 09:50

Ranking tanich pożyczek pozabankowych: wrzesień 2018 r.

Ranking tanich pożyczek pozabankowych: wrzesień 2018 r.

Pilnie potrzebujesz dodatkowej gotówki na jesienne wydatki? Sprawdziliśmy, które firmy pozabankowe najtaniej pożyczą 3000 zł na rok, bez zbędnych formalności. Wynik: na najniższą ratę możesz liczyć w ramach limitu odnawialnego w Euroloan.

Dla osób, które chcą pożyczyć kwotę rzędu kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych na dłuższy okres, wybór sposobu finansowania nie jest zawężony wyłącznie do usług kredytowych świadczonych przez banki. Na raty pożyczymy również w firmach pozabankowych. Te w ostatnim czasie zaczęły stanowić poważną konkurencję dla sektora bankowego, umożliwiając klientom rozłożenie spłaty zadłużenia nie tylko na kilka miesięcy, ale nawet na 3 czy 4 lata.

Dużą przewagą firm z sektora prywatnego nad bankami jest krótki czas oczekiwania na decyzję o udzieleniu finansowania i ograniczenie formalności. O pozabankową pożyczkę łatwiej niż o kredyt, z reguły wystarczy samo oświadczenie o zarobkach, wszystkich formalności można dopełnić o dowolnej porze przez Internet, a pieniądze mogą się pojawić na koncie klienta nawet w kilkanaście minut po włożeniu wniosku. Firmy pozabankowe przychylniejszym okiem patrzą przy tym na historię kredytową klienta w BIK-u, a nierzadko akceptują podczas wyliczania zdolności kredytowej również te dochody, których wnioskodawca nie chce lub nie może udokumentować.

Przeglądając oferty pożyczkowe – czy to banków, czy firm pozabankowych – skupić uwagę warto przede wszystkim na łącznych kosztach spłaty. Jeśli dana instytucja nie nakłada na klienta żadnych dodatkowych kosztów poza odsetkami lub ewentualne opłaty (takie jak prowizja za udzielenie finansowania) są kredytowane, czyli powiększają wnioskowaną kwotę pożyczki, najprostszą metodą oceny rentowności ofert jest porównanie wysokości rat proponowanych przez poszczególne instytucje. To właśnie wartość miesięcznej raty obraliśmy jako główne kryterium wrześniowego rankingu pożyczek pozabankowych. Im niższą ratę zaproponował dany pożyczkodawca, tym wyżej uplasował się w zestawieniu najkorzystniejszych ofert.

Najlepsze pożyczki pozabankowe kwota: 3000 zł okres spłaty: 12 mies.

Firma pożyczkowa

Rata

Euroloan

390 zł

TAKTO Finanse

394 zł

Efino.pl

400 zł

As kredyt

400.25 zł

HappiPożyczki

400.84 zł

Monedo Now

401 zł

Payto.pl

401.21 zł

Ekredycik

401.21 zł

SMSKredyt

401.21 zł

Supergrosz.pl

401.25 zł

Zaplo.pl

401.25 zł

Incredit.pl

401.30 zł

Ferratum

401.34 zł

Ekassa

402 zł

Provident

405.39 zł

Źródło: opracowanie własne Comperia.pl

Najmniejszy wydatek w skali miesiąca za roczną pożyczkę na 3000 zł zapewnia aktualnie Euroloan. Oferta przygotowana przez tę firmę to limit odnawialny, pozwalający na swobodny dostęp do potrzebnej gotówki w dowolnej chwili, bez konieczności ponownego wnioskowania o pożyczkę za każdym razem, gdy jest potrzebna. Po przyznaniu limitu klient może, ale nie musi wypłacić z niego całej kwoty. Może pobrać tyle, ile w danym czasie potrzebuje, a odsetki będą naliczane tylko od wykorzystanej kwoty. Mało tego – comiesięcznych spłat (co najmniej w wysokości kwoty minimalnej) pożyczkobiorca może dokonywać w samodzielnie ustalonym dniu miesiąca.

Dostęp do niewykorzystanego limitu jest zapewniony 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Najwyższa dostępna kwota limitu to aż 20 000 zł. Maksymalny okres spłaty to 48 miesięcy.

Dla porównania oferty limitu odnawialnego w Euroloan z tradycyjnymi pożyczkami ratalnymi innych firm przyjęliśmy, że po przyznaniu limitu na 3000 zł pożyczkobiorca wypłaca go w całości, spłacając potem zadłużenie co miesiąc w równych ratach.

Na drugim miejscu zestawienia najkorzystniejszych pożyczek pozabankowych znalazła się propozycja TAKTO Finanse. W tym przypadku najdłuższy okres spłaty to 24 miesiące, a maksymalna kwota pożyczki na raty wynosi 25 000 zł. Z oferty można skorzystać w ramach uproszczonej procedury kredytowej, jednak skrócona ścieżka wnioskowania dostępna jest wyłącznie dla klientów uzyskujących dochód m.in. z umowy o pracę, emerytury lub renty.

Trzecia lokata wśród pożyczek z najniższą ratą należy do Efino.pl. Spośród ofert z pierwszej trójki wrześniowego zestawienia to właśnie Efino.pl najbardziej ogranicza maksymalną kwotę pożyczki: do 6000 zł. Najdłuższy okres spłaty to z kolei 18 miesięcy. Dopiero po uzyskaniu statusu stałego klienta można liczyć na zwiększenie dostępnej kwoty pożyczki do nawet 10 000 zł i wydłużenie maksymalnego czasu spłaty do 24 miesięcy.

Wszystkie pożyczki wymienione w powyższym rankingu dostępne są drogą on-line.

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.09.2018).

50 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora