Artykuły finansowe

2013-11-23
Poznaj rodzaje funduszy inwestycyjnych

O funduszach inwestycyjnych słyszy się ostatnimi czasy dość często. Dla większości z nas jest to jednak temat dość odległy, generujący więcej pytań, niż odpowiedzi. Czym zatem są fundusze, jak działają i jakie korzyści mogą przynosić nam, potencjalnym inwestorom?

www.comperia.pl
2013-11-23
Jaki kredyt hipoteczny dla przedsiębiorcy - prywatny czy firmowy?

Z roku na rok w naszym kraju przybywa osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Przekłada się to na sukcesywne poszerzanie oferty banków dla tej branży. Większość instytucji finansowych dysponuje dziś ofertami biznesowymi, a propozycje dla klientów detalicznych, z sektora MSP czy korporacji różnią się między sobą. Jaki kredyt hipoteczny będzie zatem najlepszy dla przedsiębiorcy – prywatny czy firmowy? 

www.comperia.pl
2013-11-23

Konsolidacja kredytów nie jest skierowana tylko i wyłącznie do klientów indywidualnych. Prowadząc firmę także możemy liczyć na bankową pomoc w postaci połączenia kilku zadłużeń w jedno - o niższej racie. Zastanówmy się jednak, czy aby na pewno w każdym przypadku kredyty konsolidacyjne dla firm są rzeczywiście korzystne i kiedy warto po nie sięgać, a kiedy lepiej dwa razy się nad tym zastanowić, by nie popełnić kosztownego błędu.

www.comperia.pl
2013-11-23
Kredyt samochodowy czy gotówkowy - który lepszy?


Spoglądając na zatłoczone parkingi i zakorkowane ulice trudno nie zauważyć, że samochód w dzisiejszych czasach ma niemal każdy. Mało tego, wiele rodzin posiada ich nawet po dwa lub trzy. Nie wszystkie auta oczywiście są finansowane z własnych środków, co oznacza, że spora część pojazdów zakupiona została dzięki kredytom. W tym miejscu pojawia się pytanie - czy lepiej zdecydować się na opłacenie zakupu samochodu, biorąc kredyt samochodowy czy gotówkowy?

www.comperia.pl
2013-11-23

Nie od dziś wiadomo, że Internet coraz silniej opanowuje poszczególne kręgi naszego życia, także w zakresie domowych czy firmowych finansów. Jeszcze nie tak dawno temu po kredyt konsumencki koniecznie trzeba było udać się osobiście do banku, a dziś wystarczy już tylko dostęp do sieci i wygospodarowanie kilku minut na wypełnienie wniosku. A co z przedsiębiorcami? Mimo że w ich przypadku procedury kredytowe są nieco bardziej skomplikowane, kredyty internetowe dla firm stają się coraz powszechniejsze.

www.comperia.pl
2013-11-23
Na co zwracać uwagę w umowie o kredyt konsumencki?

Wielu z nas nierzadko zmaga się z kłopotami finansowymi, którymi sukcesywnie stara się zaradzić. W sytuacji, kiedy zastrzyk dodatkowej gotówki wydaje się konieczny, warto rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu. Zanim jednak do tego przystąpimy, należy dowiedzieć się, na co zwracać uwagę w umowie o kredyt konsumencki, by nie popełnić kosztownego błędu.

www.comperia.pl
2013-11-22
Dlaczego ustawa antylichwiarska nie działa?

Ktredytobiorcy mogą liczyć na swego rodzaju ochronę przed zbyt wysokimi opłatami pożyczek pozabankowych. Od 2006 roku działa w Polsce tzw. ustawa antylichwiarska. Niestety, jak na polskie prawo przystało, ustawa nie jest idealna, a luki prawne są dość często wykorzystywane przez nieuczciwe instytucje finansowe na szkodę konsumentów. Sprawdźmy zatem, na co powinniśmy uważać, decydując się na skorzystanie z pożyczki, oraz dlaczego ustawa antylichwiarska nie działa tak, jak powinna?

www.comperia.pl
2013-11-22
Jak banki patrzą na dochód przedsiębiorcy?

W obecnych czasach prowadzenie działalności gospodarczej staje się lepszą alternatywą względem tradycyjnego etatu dla coraz większej grupy osób. „Na swoim” można zarobić więcej, ale czy w każdej sytuacji samozatrudnienie będzie korzystne? Sprawdźmy, jak banki patrzą na dochód przedsiębiorcy starającego się o kredyt i jakie warunki musi on spełnić, aby móc w ten sposób sfinansować swoje plany.

www.comperia.pl
2013-11-22
Prezentujemy warunki kredytu 50 na 50

Samochody mają to do siebie, że oprócz wygody, którą nam zapewniają, są źródłem niekończących się wydatków. Te oczywiście zaczynają się w chwili samego zakupu, bo zafundowanie sobie wymarzonego auta nie zawsze leży w granicach naszych możliwości finansowych. Dla tych, którzy jednak zgromadzili na ten cel już pewne oszczędności i brakuje im stosunkowo niewielkiej ilości gotówki, prezentujemy warunki kredytu samochodowego 50 na 50.

www.comperia.pl
2013-11-22
Czy kredyt refinansowy się opłaca?

Przy długoterminowych kredytach hipotecznych często mamy do czynienia z sytuacją, gdy po jakimś czasie na rynku pojawiają się znacznie lepsze oferty – głównie z powodu zmiany wysokości marż banków. Możemy oczywiście dalej spłacać swój kredyt i nie zawracać sobie głowy nowymi produktami, ale można też przyjrzeć się warunkom obecnych propozycji i zamienić swoje zobowiązanie na tańsze. Kiedy warto refinansować kredyty i czy w ogóle można uznać, że taka operacja zawsze się opłaca?

www.comperia.pl
2013-11-22
Coraz chętniej pożyczamy w firmach pozabankowych

Według najnowszych sondaży Polacy coraz częściej decydują się na zaciąganie pożyczek w firmach pozabankowych. Dlaczego parabanki tak przyciągają klientów?  Z pewnością nie ze względu na niskie oprocentowanie. Sprawdźmy więc, z czym wiąże się pożyczanie w parabankach.

www.comperia.pl
2013-11-20
W erze postępującej elektronizacji i technicyzacji społeczeństwa coraz więcej banków skupia się na popularyzowaniu swoich usług udostępnianych w formie elektronicznej. Gros z nas obsługuje już swoje rachunki osobiste przez Internet, niejednokrotnie płacąc za zdalne zakupy kartą (debetową bądź kredytową). Tylko, jak bezpiecznie korzystać z karty kredytowej w sieci, by uchronić się przed kradzieżą danych?
www.comperia.pl
Najnowsze porady