Artykuły finansowe

2013-11-25
Co musisz wiedzieć o zabezpieczeniach kredytów?

Udzielając kredytu, bank praktycznie zawsze wymaga od kredytobiorcy ustanowienia odpowiedniego zabezpieczenia, które dawałoby wierzycielowi większą gwarancję na odzyskanie długu. W przypadku pożyczek oferowanych klientom indywidualnym, możemy wyróżnić pięć form zabezpieczeń. Sprawdź, co powinieneś o nich wiedzieć.

www.comperia.pl
2013-11-25
Zawieszanie rat kredytu - czy prolongata się opłaca?

Jeśli spłata kredytu zaczyna nam mocno doskwierać, w niektórych przypadkach można zawiesić kolejne raty na pewien czas. Tylko, czy prolongata się w ogóle opłaca? Okazuje się, że wysłanie swojego zobowiązania na wakacje nie zawsze jest rozwiązaniem korzystnym dla dłużnika. 

www.comperia.pl
2013-11-25

Istnieją sposoby na to, by - stosując się do kilku prostych zasad - uzyskać od banku najlepsze z dostępnych warunki kredytowania. Rzadko kiedy ot tak, zupełnie bez naszego wysiłku, zostanie zaproponowana nam oferta najkorzystniejsza, czyli najmniej kosztowna. Kredyt gotówkowy może być dużo tańszy od tego, który jest standardowo proponowany klientom ze zdolnością kredytową, jeśli przykładowo posiadamy w interesującym nas banku konto, doniesiemy dodatkowe zaświadczenia lub po prostu zaczniemy się targować. Sprawdź, co jeszcze może zadziałać na Twoją korzyść!

www.comperia.pl
2013-11-25

Karty kredytowe są stosunkowo prostym sposobem na zdobycie dodatkowego finansowania. W razie nagłej potrzeby bez zbędnych formalności możemy uzyskać brakujące nam fundusze w oparciu o limit kredytowy, przyznany wcześniej przez bank.

www.comperia.pl
2013-11-24
Czy przy umowie-zlecenie masz szansę na kredyt gotówkowy?

Niestety, w dzisiejszych czasach zatrudnienie na umowę o pracę powoli staje się rzadkością. Trudności w zdobyciu stałej posady mają zwłaszcza ludzie młodzi. Początkowo tzw. "umowy śmieciowe" (umowy-zlecenia i o dzieło) mogą nadto nie przeszkadzać w codziennym życiu, jednak problemy wyraźnie dają o sobie znać w momencie rozpoczęcia starań o przyznanie kredytu gotówkowego.

www.comperia.pl
2013-11-24

Czasem bywa tak, że pożyczenie od banku pieniędzy jest zdecydowanie łatwiejsze, niż ich oddanie. Zwłaszcza, jeśli wśród naszych zobowiązań znajdzie się kilka różnych kredytów, spłaty kart kredytowych i limitów w kontach osobistych. Finansowe tarapaty lubią pojawiać się bez ostrzeżenia i warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Kiedy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

www.comperia.pl
2013-11-24
Czym się różni kredyt samochodowy od leasingu?

Pomimo tego, iż sięganie po kredyt jest niezwykle powszechną formą finansowania dokonywanych przez nas zakupów, wiele osób w dalszym ciągu myli pojęcia kredytu samochodowego oraz leasingu. Przyczyną tej sytuacji są podobieństwa, które łączą te produkty. Należy jednak pamiętać o tym, że bez względu na występujące pomiędzy nimi cechy wspólne, kredyt oraz leasing rządzą się własnymi prawami. 

www.comperia.pl
2013-11-24
Mimo iż coraz częściej korzystamy z kart kredytowych, rzadko kiedy dysponujemy wystarczającą wiedzą na ich temat. Doradca bankowy podczas rozmowy z przyszłym właścicielem karty nie zawsze zdąży wspomnieć o wszystkich istotnych faktach, jakie powinniśmy poznać, by móc bezpiecznie korzystać z tego rodzaju produktu. Z tego powodu sami powinniśmy w porę dowiedzieć się tego, co może się przydać w nieoczekiwanych sytuacjach. Z pewnością jednym z elementarnych zagadnień, które musimy poznać, jest wiedza na temat tego, jak zastrzec kartę kredytową.
www.comperia.pl
2013-11-24

Polskie firmy prowadzące interesy za granicą nie zawsze „mają z górki”. Problemy często pojawiają się na etapie prób ograniczenia wydatków wiążących się z przelewami. Koszty zagranicznych transakcji bywają horrendalnie wysokie, a różnice w ofertach kont proponowanych przez różne banki są diametralne. Jaki jest zatem najtańszy bank dla importera?

www.comperia.pl
2013-11-23
Szybkie kredyty gotówkowe bez BIK - na co trzeba uważać?

Obecnie na rynku finansowym, jak grzyby po deszczu, wyrastają firmy, oferujące szybkie kredyty gotówkowe bez BIK. Wielu z nas nie jest świadomych, że taki "kredyt", to w świetle prawa pożyczka, a te z kolei rządzą się swoimi zasadami. Na co trzeba uważać, składając wniosek w parabanku?

www.comperia.pl
2013-11-23
Czy pracujący za granicą mają szansę na kredyt gotówkowy?

Zanim bank udzieli finansowego wsparcia wnioskującemu o nie, najpierw sprawdza wysokość jego miesięcznych dochodów i wiarygodność kredytową. Problem pojawia się wówczas, gdy przyszły kredytobiorca jest zatrudniony poza granicami naszego kraju. Czy pracujący za granicą mają jakąkolwiek szansę na kredyt gotówkowy w Polsce?

www.comperia.pl
2013-11-23
Poznaj rodzaje funduszy inwestycyjnych

O funduszach inwestycyjnych słyszy się ostatnimi czasy dość często. Dla większości z nas jest to jednak temat dość odległy, generujący więcej pytań, niż odpowiedzi. Czym zatem są fundusze, jak działają i jakie korzyści mogą przynosić nam, potencjalnym inwestorom?

www.comperia.pl
2013-11-23
Jaki kredyt hipoteczny dla przedsiębiorcy - prywatny czy firmowy?

Z roku na rok w naszym kraju przybywa osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Przekłada się to na sukcesywne poszerzanie oferty banków dla tej branży. Większość instytucji finansowych dysponuje dziś ofertami biznesowymi, a propozycje dla klientów detalicznych, z sektora MSP czy korporacji różnią się między sobą. Jaki kredyt hipoteczny będzie zatem najlepszy dla przedsiębiorcy – prywatny czy firmowy? 

www.comperia.pl
2013-11-23

Konsolidacja kredytów nie jest skierowana tylko i wyłącznie do klientów indywidualnych. Prowadząc firmę także możemy liczyć na bankową pomoc w postaci połączenia kilku zadłużeń w jedno - o niższej racie. Zastanówmy się jednak, czy aby na pewno w każdym przypadku kredyty konsolidacyjne dla firm są rzeczywiście korzystne i kiedy warto po nie sięgać, a kiedy lepiej dwa razy się nad tym zastanowić, by nie popełnić kosztownego błędu.

www.comperia.pl
2013-11-23
Kredyt samochodowy czy gotówkowy - który lepszy?


Spoglądając na zatłoczone parkingi i zakorkowane ulice trudno nie zauważyć, że samochód w dzisiejszych czasach ma niemal każdy. Mało tego, wiele rodzin posiada ich nawet po dwa lub trzy. Nie wszystkie auta oczywiście są finansowane z własnych środków, co oznacza, że spora część pojazdów zakupiona została dzięki kredytom. W tym miejscu pojawia się pytanie - czy lepiej zdecydować się na opłacenie zakupu samochodu, biorąc kredyt samochodowy czy gotówkowy?

www.comperia.pl
2013-11-23

Nie od dziś wiadomo, że Internet coraz silniej opanowuje poszczególne kręgi naszego życia, także w zakresie domowych czy firmowych finansów. Jeszcze nie tak dawno temu po kredyt konsumencki koniecznie trzeba było udać się osobiście do banku, a dziś wystarczy już tylko dostęp do sieci i wygospodarowanie kilku minut na wypełnienie wniosku. A co z przedsiębiorcami? Mimo że w ich przypadku procedury kredytowe są nieco bardziej skomplikowane, kredyty internetowe dla firm stają się coraz powszechniejsze.

www.comperia.pl
2013-11-23
Na co zwracać uwagę w umowie o kredyt konsumencki?

Wielu z nas nierzadko zmaga się z kłopotami finansowymi, którymi sukcesywnie stara się zaradzić. W sytuacji, kiedy zastrzyk dodatkowej gotówki wydaje się konieczny, warto rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu. Zanim jednak do tego przystąpimy, należy dowiedzieć się, na co zwracać uwagę w umowie o kredyt konsumencki, by nie popełnić kosztownego błędu.

www.comperia.pl
Najnowsze porady