Artykuły finansowe

2013-11-26

Dokonywanie zakupów bezgotówkowych przez Internet może odbywać się nie tylko z pomocą przelewów on-line, ale także dzięki kartom z numerami CVV2 oraz CVC2. Oba kody służą do weryfikacji transakcji, które zechcemy zrealizować drogą elektroniczną. Czym dokładniej są wspomniane kody i co jeszcze jest potrzebne, żeby bezpiecznie kupować w sieci?

www.comperia.pl
2013-11-25
Jak uzyskać umorzenie kredytu studenckiego?

Kredyt studencki to tani kredyt dla osób uczęszczających na studia wyższe, niezależnie od uczelni czy trybu nauki. Dzięki preferencyjnym zasadom kredyty studenckie są nisko oprocentowane, a ich spłata rozpoczyna się dopiero w dwa lata po zakończeniu okresu nauki. Dodatkowo niektórzy kredytobiorcy mogą liczyć na umorzenie zobowiązania. Jak je uzyskać? Odpowiadamy poniżej.

www.comperia.pl
2013-11-25
Jak działa kredyt odnawialny w koncie?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów kredytów konsumenckich wśród Polaków jest kredyt odnawialny w koncie. Limit w ROR jest o tyle korzystny, że po jednorazowym złożeniu wniosku o jego przyznanie - i, oczywiście, po jego pozytywnym rozpatrzeniu przez bank - mamy zapewniony stały dostęp do gotówki, który uaktywnia się w momencie, gdy własne pieniądze na rachunku się wyczerpią.

www.comperia.pl
2013-11-25
Jak przebiega rezygnacja z kredytu?

Z kredytów konsumpcyjnych Polacy korzystają coraz częściej, jednak aż co piątego kredytobiorcę tuż po podpisaniu umowy nachodzą wątpliwości co do tego, czy zaciągając najnowsze zobowiązanie, rzeczywiście postąpił słusznie. W części przypadków podobne przemyślenia kończą się decyzją o odstąpieniu od umowy kredytowej. Pamiętajmy, że rezygnacja z pożyczki jest możliwa w każdym banku – prawo do niej gwarantuje ustawa o kredytach konsumenckich z 18 grudnia 2012 roku.

www.comperia.pl
2013-11-25

Od czasu do czasu zdarzają się sytuacje, w których bankomat może niespodziewanie zatrzymać kartę płatniczą. Zadzieje się tak podczas: trzykrotnego wpisania błędnego PIN-u, uszkodzenia samego bankomatu lub też karty (debetowej bądź kredytowej), a także próby użycia egzemplarza zastrzeżonego. Jeśli przyczyna leży po stronie usterki technicznej, koniecznie należy od razu  zgłosić ten fakt do serwisanta bankomatu i banku.

www.comperia.pl
2013-11-25

Po kilku minionych kwartałach słabnącego zainteresowania konsumentów rynkiem kredytów hipotecznych II kwartał 2013 roku przyniósł zdecydowane ożywienie. Polacy pożyczają chętniej, decydując się na większe kwoty. Taka koniunktura sprzyja wzrostowi sprzedaży krzyżowej, czyli powszechnie stosowanej przez banki metodzie cross-sellingu. Na czym polega ten mechanizm?

www.comperia.pl
2013-11-25
Co musisz wiedzieć o zabezpieczeniach kredytów?

Udzielając kredytu, bank praktycznie zawsze wymaga od kredytobiorcy ustanowienia odpowiedniego zabezpieczenia, które dawałoby wierzycielowi większą gwarancję na odzyskanie długu. W przypadku pożyczek oferowanych klientom indywidualnym, możemy wyróżnić pięć form zabezpieczeń. Sprawdź, co powinieneś o nich wiedzieć.

www.comperia.pl
2013-11-25
Zawieszanie rat kredytu - czy prolongata się opłaca?

Jeśli spłata kredytu zaczyna nam mocno doskwierać, w niektórych przypadkach można zawiesić kolejne raty na pewien czas. Tylko, czy prolongata się w ogóle opłaca? Okazuje się, że wysłanie swojego zobowiązania na wakacje nie zawsze jest rozwiązaniem korzystnym dla dłużnika. 

www.comperia.pl
2013-11-25

Istnieją sposoby na to, by - stosując się do kilku prostych zasad - uzyskać od banku najlepsze z dostępnych warunki kredytowania. Rzadko kiedy ot tak, zupełnie bez naszego wysiłku, zostanie zaproponowana nam oferta najkorzystniejsza, czyli najmniej kosztowna. Kredyt gotówkowy może być dużo tańszy od tego, który jest standardowo proponowany klientom ze zdolnością kredytową, jeśli przykładowo posiadamy w interesującym nas banku konto, doniesiemy dodatkowe zaświadczenia lub po prostu zaczniemy się targować. Sprawdź, co jeszcze może zadziałać na Twoją korzyść!

www.comperia.pl
2013-11-25

Karty kredytowe są stosunkowo prostym sposobem na zdobycie dodatkowego finansowania. W razie nagłej potrzeby bez zbędnych formalności możemy uzyskać brakujące nam fundusze w oparciu o limit kredytowy, przyznany wcześniej przez bank.

www.comperia.pl
2013-11-24
Czy przy umowie-zlecenie masz szansę na kredyt gotówkowy?

Niestety, w dzisiejszych czasach zatrudnienie na umowę o pracę powoli staje się rzadkością. Trudności w zdobyciu stałej posady mają zwłaszcza ludzie młodzi. Początkowo tzw. "umowy śmieciowe" (umowy-zlecenia i o dzieło) mogą nadto nie przeszkadzać w codziennym życiu, jednak problemy wyraźnie dają o sobie znać w momencie rozpoczęcia starań o przyznanie kredytu gotówkowego.

www.comperia.pl
2013-11-24

Czasem bywa tak, że pożyczenie od banku pieniędzy jest zdecydowanie łatwiejsze, niż ich oddanie. Zwłaszcza, jeśli wśród naszych zobowiązań znajdzie się kilka różnych kredytów, spłaty kart kredytowych i limitów w kontach osobistych. Finansowe tarapaty lubią pojawiać się bez ostrzeżenia i warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Kiedy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

www.comperia.pl
2013-11-24
Czym się różni kredyt samochodowy od leasingu?

Pomimo tego, iż sięganie po kredyt jest niezwykle powszechną formą finansowania dokonywanych przez nas zakupów, wiele osób w dalszym ciągu myli pojęcia kredytu samochodowego oraz leasingu. Przyczyną tej sytuacji są podobieństwa, które łączą te produkty. Należy jednak pamiętać o tym, że bez względu na występujące pomiędzy nimi cechy wspólne, kredyt oraz leasing rządzą się własnymi prawami. 

www.comperia.pl
2013-11-24
Mimo iż coraz częściej korzystamy z kart kredytowych, rzadko kiedy dysponujemy wystarczającą wiedzą na ich temat. Doradca bankowy podczas rozmowy z przyszłym właścicielem karty nie zawsze zdąży wspomnieć o wszystkich istotnych faktach, jakie powinniśmy poznać, by móc bezpiecznie korzystać z tego rodzaju produktu. Z tego powodu sami powinniśmy w porę dowiedzieć się tego, co może się przydać w nieoczekiwanych sytuacjach. Z pewnością jednym z elementarnych zagadnień, które musimy poznać, jest wiedza na temat tego, jak zastrzec kartę kredytową.
www.comperia.pl
2013-11-24

Polskie firmy prowadzące interesy za granicą nie zawsze „mają z górki”. Problemy często pojawiają się na etapie prób ograniczenia wydatków wiążących się z przelewami. Koszty zagranicznych transakcji bywają horrendalnie wysokie, a różnice w ofertach kont proponowanych przez różne banki są diametralne. Jaki jest zatem najtańszy bank dla importera?

www.comperia.pl
2013-11-23
Szybkie kredyty gotówkowe bez BIK - na co trzeba uważać?

Obecnie na rynku finansowym, jak grzyby po deszczu, wyrastają firmy, oferujące szybkie kredyty gotówkowe bez BIK. Wielu z nas nie jest świadomych, że taki "kredyt", to w świetle prawa pożyczka, a te z kolei rządzą się swoimi zasadami. Na co trzeba uważać, składając wniosek w parabanku?

www.comperia.pl
2013-11-23
Czy pracujący za granicą mają szansę na kredyt gotówkowy?

Zanim bank udzieli finansowego wsparcia wnioskującemu o nie, najpierw sprawdza wysokość jego miesięcznych dochodów i wiarygodność kredytową. Problem pojawia się wówczas, gdy przyszły kredytobiorca jest zatrudniony poza granicami naszego kraju. Czy pracujący za granicą mają jakąkolwiek szansę na kredyt gotówkowy w Polsce?

www.comperia.pl