Artykuły finansowe

2013-12-06
Czy warto pokusić się o wcześniejszą spłatę kredytu?

Wcześniejsza spłata zadłużenia jest dla wielu kredytobiorców trudnym zadaniem. Jeśli jednak rozważamy taką możliwość, przed podjęciem decyzji o w przedterminowym zwrocie zobowiązania należy sprawdzić, czy takie rozwiązanie nie niesie za sobą zbyt wysokich kosztów dodatkowych.

www.comperia.pl
2013-12-06
Jak dostać kredyt na auto używane?


Mimo że auta używane kosztują mniej niż nowe, zdarza się, że nie zawsze posiadamy na wybrany model odpowiedniej ilości gotówki. Na szczęście istnieje możliwość sfinansowania takiego zakupu za pomocą taniego kredytu samochodowego. Zobacz, jak dostać kredyt na auto używane.

www.comperia.pl
2013-12-06
Wybieramy kredyt


Konsumenci decydujący się na pożyczki bankowe poza ofertami kredytów w złotych powinni również sprawdzić analogiczne propozycje wypłacane w walutach obcych. Większość Polaków woli jednak nie ryzykować, wybierając złotówki - nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sytuacja na rynku walut kilka lat temu wywołała spore zamieszanie. A jak wyglądają obecne oferty pożyczek w euro czy frankach?

www.comperia.pl
2013-12-06
Całkowity koszt kredytu - gdzie go szukać?


Decydując się na kredyt gotówkowy, należy pamiętać, że koszt zadłużenia to nie tylko oprocentowanie, ale również prowizja, ubezpieczenie, jednorazowa opłata związana z samym udostępnieniem kredytu i in. Poza tym im większy kredyt nas interesuje, na tym większe formalności i opłaty musimy się przygotować.

www.comperia.pl
2013-12-06
Czy kredyt refinansowy bez BIK jest osiągalny?


Refinansowanie kredytu to opcja coraz częściej wybierana przez Polaków. Niestety część z nas wciąż wierzy, że taką pomoc można uzyskać bez weryfikacji w BIK. Kredyt refinansowy bez sprawdzania historii naszych spłat w Biurze Informacji Kredytowej w praktyce jest niemożliwy.

www.comperia.pl
2013-12-06
Czy tanie kredyty gotówkowe bez BIK to fikcja?


Kredyty gotówkowe bez BIK są przedmiotem ofert wielu firm finansowych. Niestety okazuje się, że tego typu pożyczki bez zasięgania informacji o potencjalnych klientach w Biurze Informacji Kredytowej to fikcja. Kredytów mogą udzielać tylko banki, a te z kolei zawsze sprawdzają konsumentów pod kątem ich historii kredytowej.

www.comperia.pl
2013-12-05
Problemy ze spłatą rat? Sięgnij po konsolidację


Zaciąganie wielu kredytów jednocześnie powoli staję się już normą. Pomimo posiadania już jednej lub nawet kilku pożyczek, decydujemy się na następne. Powodów takich decyzji jest wiele - niekiedy wynikają z kłopotów finansowych, innym razem ze zwyczajnego braku rozsądku.

www.comperia.pl
2013-12-05
Wybieramy kredyt samochodowy


W dzisiejszych czasach kupno własnego auta często wiąże się z koniecznością sfinansowania go z pomocą kredytu. Decydując się na pożyczkę z banku, pamiętać musimy, żeby nie podpisywać dokumentów zbyt pochopnie. Aby nie narazić się na zbędne koszty, warto najpierw poznać kilka istotnych informacji na temat kredytów samochodowych.

www.comperia.pl
2013-12-05
Czy jest szansa na uregulowanie działalności firm pożyczkowych?

Pozabankowe chwilówki to coraz popularniejsze formy pozyskiwania pieniędzy, zwłaszcza wśród kredytobiorców indywidualnych. Niestety nie zawsze ten rodzaj zobowiązania jest najlepszym rozwiązaniem na wyjście z kłopotów finansowych ze względu na ryzyko poniesienia olbrzymich kosztów obsługi zadłużenia. Czy działalność firm pożyczkowych ma szansę zostać w końcu uregulowana, żebyśmy nie przepłacali?

www.comperia.pl
2013-12-05
Wszystko o spłacaniu kredytów przez terminem


Zaleganie ze spłatami rat opłacalne raczej nie jest – dochodzą wówczas dość spore koszty (m.in. opłaty za monity i karne odsetki). A co dzieje się, kiedy kredytobiorca chce spłacić kredyt przed terminem? Czy będzie musiał oddać całość oszacowanych odsetek? A może bank obciąży go karą za przedwczesną spłatę?

www.comperia.pl
2013-12-05
Polacy nie chcą kart kredytowych


Karty kredytowe to – niestety – często prosta droga do popadnięcia w spiralę długów. Jeszcze kilka lat temu banki masowo rozdawały je swoim klientom, nawet mimo ich niskiej zdolności kredytowej. Obecnie, m.in. z obawy przed skutkami nieumiejętnego korzystania z kart, sprzedaż „kredytówek” maleje.

www.comperia.pl
2013-12-05

Pożyczki na oświadczenia od pewnego czasu wypadły z ram bankowych ofert. Jeśli jednak otrzymamy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, to musimy liczyć się z tym, że raczej nie będzie tani. Które banki mogą pożyczyć nam pieniądze „na słowo”?

www.comperia.pl
2013-12-05
Jak wyjść z problemów ze spłatą rat?

Niestety w dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemami wynikającymi z posiadania zbyt dużej ilości pożyczek. Kredytobiorcy bardzo często przeliczają swoje możliwości finansowe, za co później muszą słono płacić. Jak zatem wyjść z długów?

www.comperia.pl
2013-12-05
Co lepsze - kredyt gotówkowy, limit w koncie czy karta kredytowa?

Istnieją trzy zasadnicze rodzaje kredytu konsumenckiego, z których korzystamy najczęściej: kredyt gotówkowy w formie pieniężnej, jako limit w koncie oraz karta kredytowa. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Który najlepiej wybrać dla siebie?

www.comperia.pl
2013-12-05

Koszty zaciąganych zobowiązań kredytowych to nie tylko prowizja czy oprocentowanie. Tabele opłat i prowizji (TOiP), które załączane są zawsze do każdej umowy kredytowej, kryją wiele elementów, w które warto się wczytać. W niektórych przypadkach opłat może być znacznie więcej, niż byśmy się tego spodziewali.

www.comperia.pl
2013-12-04
Ile zarabiać, aby dostać kredyt hipoteczny?

Temat zarobków przy rozpatrywaniu warunków kredytów hipotecznych zazwyczaj odmiennie traktowany jest w ofertach reklamowych, a odmiennie w ofertach, które faktycznie są nam przedstawiane już przez doradców. W rzeczywistości brane pod uwagę są nie tylko zarobki, ale też wiek czy wykształcenie kredytobiorcy. Klienci młodsi, nawet jeśli zarabiają mniej, mogą z reguły liczyć na większe kwoty kredytów hipotecznych.

www.comperia.pl
2013-12-04
Co powinieneś wiedzieć o kredytach gotówkowych?

Dzięki relatywnie niskiemu poziomowi formalności i uniwersalnemu zastosowaniu kredyt gotówkowy jest najbardziej popularny ze wszystkich rodzajów kredytowania. Przed podpisaniem umowy kredytowej warto jednak wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, wnioskując o pożyczkę z banku.

www.comperia.pl
Najnowsze porady