Artykuły finansowe

2013-12-10
Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Banki z reguły preferują kredytobiorców, których umowy o pracę zawarte są na czas nieokreślony. Dotyczy to zwłaszcza długich zobowiązań, czyli kredytów na dom lub mieszkanie. A co z tymi osobami, które mogą wykazać się jedynie umową na czas określony? Oni też mają szansę na kredyt hipoteczny, a taką możliwość dają m.in. Deutsche Bank, Pekao oraz PKO BP.

www.comperia.pl
2013-12-10
Warunki otrzymania kredytu hipotecznego

Wybierając się do banku po jakikolwiek kredyt, zawsze chcemy by był on dla nas jak najbardziej korzystny. Tyczy się to zwłaszcza kredytu hipotecznego, który spłaca się przecież długimi latami. Jakie są warunki otrzymania kredytu pod hipotekę i co zrobić, żeby był on dla nas opłacalny?

www.comperia.pl
2013-12-10
Firmowe dylematy, czyli co wybrać - poręczenie czy gwarancję de minimis?

Niekiedy sytuacja ekonomiczna zmusza przedsiębiorców do pożyczenia niezbędnej im gotówki z banku. I tu pojawia się pytanie: co wybrać – poręczenie czy gwarancję de minimis? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo wszystko zależy od celu, jaki chcemy sfinansować z bankowego wsparcia. Gwarancja de minimis zabezpieczy bieżącą płynność, poręczenie z kolei pomoże nam zrealizować także cele inwestycyjne.

www.comperia.pl
2013-12-10
O ile pożyczka hipoteczna jest tańsza od kredytu gotówkowego?

Większe wydatki najchętniej finansujemy ze środków uzyskanych z kredytów gotówkowych oraz pożyczek hipotecznych. Jeśli nie możesz zdecydować, który rodzaj zadłużenia będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem, powinieneś porównać oba typy ofert, skupiając się zarówno na obowiązujących w nich kosztach, jak i zasadach spłat.

www.comperia.pl
2013-12-10
Kredyty obrotowe dla firm - co je wyróżnia?

Każda firma może w pewnym momencie swojego istnienia napotkać na problemy finansowe – jakie rozwiązania w takiej sytuacji pozwalają wyjść na prostą? Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na kredyt obrotowy. Czym jest ten rodzaj pożyczki i co go wyróżnia spośród innych bankowych produktów finansowych oferowanych firmom?

www.comperia.pl
2013-12-10
Jak nie stracić na wcześniejszej spłacie kredytu hipotecznego?

Wydawać by się mogło, że wcześniejsza spłata takiego rodzaju zobowiązania, jakim jest kredyt, zawsze działa na korzyść klienta. Niestety, jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny, to czasem przedterminowe zamknięcie rachunku kosztuje więcej ze względu na prowizję za przedwczesną spłatę hipoteki.

www.comperia.pl
2013-12-10
Co musisz wiedzieć o kredytach gotówkowych na dowód?

Klienci banków bardzo często szukają rozwiązań, które ułatwiają życie. Wiadomo, że wnioskowanie o kredyt to często proces czasochłonny, więc najchętniej korzystalibyśmy tylko z ofert typu pożyczka na oświadczenie. Obecnie jednak banki stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo i opcja takie jak kredyt gotówkowy tylko na dowód odchodzą w niepamięć.

www.comperia.pl
2013-12-10
Wysokie zarobki nie gwarantują kredytu

Kiedy bank może odmówić udzielenia kredytu mimo wysokich zarobków wnioskodawcy? Zobacz, kto i dlaczego napotka trudności w uzyskaniu pożyczki.

www.comperia.pl
2013-12-10
Polacy niezainteresowani kredytami bez wkładu własnego

Z ofert kredytu hipotecznego bez wkładu własnego korzystamy coraz rzadziej. Polacy przekonują się, że sfinansowanie z własnej kieszeni 20-30% wartości nieruchomości opłaca się bardziej niż zakup nieruchomości jedynie z pomocą funduszy bankowych. Nie oznacza to jednak, że bez prywatnych środków nie otrzymamy kredytu, będziemy jednak musieli zapłacić dodatkowe ubezpieczenie.

www.comperia.pl
2013-12-09
Jedna karta to za mało? Złóż wniosek o kartę dodatkową

Praktycznie każdy posiadacz konta osobistego korzysta także z karty płatniczej dołączonej do rachunku. A co jeśli jedna karta to za mało, bo ROR chcemy dzielić ze współmałżonkiem? Wystarczy, że złożymy wniosek o wydanie karty dodatkowej.

www.comperia.pl
2013-12-09
Coraz trudniej o kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw

W okresie spowolnienia gospodarczego, jakie odczuwamy obecnie, finanse przedsiębiorców nie przedstawiają się najlepiej. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych firm. Sytuacja na rynku kredytowym także nie sprzyja - ze statystyk wynika, że coraz trudniej o kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw. Blisko 19% osób prowadzących własną działalność gospodarczą ocenia dostępność kredytów bardzo negatywnie.

www.comperia.pl
2013-12-09
Jak zdobyć gwarancję de minimis?

Firmy, podobnie jak klienci indywidualni, czasami potrzebują poprawić swoją płynność finansową z pomocą środków pozyskanych z banku. Produkty przeznaczone dla obu grup są z reguły podobne, wyjątkiem jest jednak preferencyjny kredyt obrotowy z gwarancją de minimis, z którego korzystać mogą tylko przedsiębiorcy. Na czym polega taka pożyczka i kto może na nią liczyć?

www.comperia.pl
2013-12-09
Firmy pożyczkowe będą mieć własną bazę BIK?

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) prowadzi rejestr pożyczek spłacanych przez wszystkich dłużników banków i SKOK-ów, niezależnie od sumy czy rodzaju posiadanego zadłużenia. Ponieważ BIK to organizacja międzybankowa, pozabankowe firmy pożyczkowe nie mają wglądu do danych zgromadzonych w bazie. Z tego powodu chcą stworzyć własny rejestr.

www.comperia.pl
2013-12-09
Na czym polega pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna jest jedną z możliwości finansowania nieruchomości. W stosunku do kredytu gotówkowego czy hipotecznego jest zobowiązaniem znacznie tańszym. Jeśli więc posiadasz własną nieruchomość i potrzebujesz dużej sumy na niespodziewane wydatki, rozważ zaciągnięcie pożyczki hipotecznej.

www.comperia.pl
2013-12-09
Poznaj etapy przyznawania kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy to jeden z tańszych sposobów finansowania pojazdu w przypadku, gdy nasze wynagrodzenie nie pozwala nam na opłacenie takiej inwestycji z własnej kieszeni. Na co warto zwracać uwagę przy wyborze oferty kredytu samochodowego oraz czym charakteryzują się poszczególne etapy jego przyznawania?

www.comperia.pl
2013-12-09
Jak powiększyć swoją zdolność kredytową?

Staranie się o kredyt, zwłaszcza na wysoką kwotę, nieodłącznie wiąże się ze sprawdzeniem przez bank zdolności kredytowej wnioskodawcy. Im wyższa jest suma, o który się ubiegamy, tym dokładniej bank przyjrzy się naszym finansom. Jak skuteczne powiększyć swoją zdolność kredytową, a tym samym stać się bardziej wiarygodnym kredytobiorcą?

www.comperia.pl
2013-12-09
Złota karta kredytowa - fakty i mity

Niegdyś ze względu na konieczność wykazania wysokich zarobków, które decydowały o przyznaniu przez bank złotej karty kredytowej, jej posiadanie było wyznacznikiem zamożności, wiązało się z pewnego rodzaju prestiżem. Obecnie złotą kartę płatniczą może otrzymać niemal każdy. Co więcej, jej posiadanie nie jest równoznaczne z preferencyjnymi warunkami prowadzenia rachunku.

www.comperia.pl
Najnowsze porady