Artykuły finansowe

2013-12-12
Czy firma działająca od 3 miesięcy ma szansę na kredyt?

Otrzymanie kredytu przez dobrze prosperującą firmę z kilkuletnim stażem na rynku nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak początkujący przedsiębiorcy mają na tym polu mniej szczęścia. Czy uzyskanie kredytu przez firmę, która działa na rynku od 3 miesięcy jest w ogóle możliwe?

www.comperia.pl
2013-12-12
Jak podnieść swoją wiarygodność w oczach banku?

Starania o kredyt hipoteczny są często drogą przez mękę, która nierzadko kończy się dużym rozczarowaniem i rozwiewa nasze marzenia o nowym domu. Jeśli wiemy, że pożyczka jest jedyną możliwością, by zakupić własne M, warto już wcześniej postarać się o jej uzyskanie. Tylko jak podnieść swoją wiarygodność kredytową w oczach banku?

www.comperia.pl
2013-12-12
Czym różni się BIK od czarnych list dłużników?

Wielu z nas, ze względu na podobne brzmienie dwóch skrótów instytucji, jakimi są BIK oraz BIG, wciąż myli je ze sobą. Właściwe rozróżnienie zakresu działań tych organizacji ma kluczowe znaczenie wtedy, gdy rozglądamy się za pożyczką lub kredytem. Dlatego też warto zrozumieć, na czym polegają różnice, które dzielą te dwa biura gromadzące informacje na temat naszych zadłużeń.

www.comperia.pl
2013-12-12
Jak uniknąć komornika?

Czy wiesz, co zrobić, gdy pojawią się problemy ze spłatą rat kredytowych? Zobacz, jak poradzić sobie z zaległościami płatniczymi, by uniknąć egzekucji komorniczej.

www.comperia.pl
2013-12-12
Wybieramy doradcę ds. kredytów hipotecznych

Rynek finansowy przepełniony jest obecnością wielu różnych firm doradczych, które chętnie pomogą nam wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny. Nie każda z nich jest jednak godna zaufania. Doradca, z którym nawiążemy współpracę powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje. Zobacz, na co warto zwracać uwagę, decydując się na jego usługi.

www.comperia.pl
2013-12-12
Co zyskujesz, płacąc za zakupy kartą?

Jakie udogodnienia niosą za sobą płatności w Internecie kartą i w jakich sytuacjach możemy dzięki karcie odzyskać pieniądze, jeśli ta druga strona nie wywiąże się należycie z opłaconego zlecenia?

www.comperia.pl
2013-12-11
Ubezpieczenie do kredytu - przydatne zabezpieczenie czy zbędny wydatek?

Długie kredyty niosą ze sobą ryzyko, że w trakcie ich spłaty możemy utracić źródło zarobkowania lub - co gorsza - zdrowie. Dlatego też warto wykupić ubezpieczenie do kredytu. Z jednej strony daje to poczucie bezpieczeństwa, z drugiej podnosi koszt zaciągniętego zobowiązania. Co w takim razie bardziej się opłaca?

www.comperia.pl
2013-12-11
Ściga Cię komornik? Weź kredyt gotówkowy bez BIK

Kredytu gotówkowego przy negatywnej historii w BIK-u praktycznie nie sposób uzyskać. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, jeśli mamy dodatkowo problemy z komornikiem. W takiej sytuacji nawet wiele prywatnych firm, które oferują pożyczki bez sprawdzania historii kredytowej klienta, często odmawia finansowania. Jakie opcje w takim razie pozostają?

www.comperia.pl
2013-12-11
Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to termin, z którym klienci banków, a zwłaszcza ci, ubiegający się o dofinansowanie, spotykają się nie raz. Dla wielu osób wymagania w zakresie zdolności kredytowej mogą wydać się barierą nie do przeskoczenia. Jeśli planujemy zaciągnięcie kredytu na kupno mieszkania lub samochodu, to lepiej już teraz dowiedzieć się, jak oblicza się zdolność kredytową i czy można trafnie oszacować ją samemu.

www.comperia.pl
2013-12-11
Kiedy potwierdzamy transakcje PIN-em, a kiedy podpisem?

Klienci płacący za zakupy kartą płatniczą są zobowiązani do potwierdzenia transakcji, wprowadzając na klawiaturze terminala numer PIN bądź składając podpis na wydruku z urządzenia. Warto wiedzieć, które z dokonywanych przez nas płatności zatwierdzamy kodem PIN, a kiedy finalizacja transakcji wymaga od klienta potwierdzenia przez podpis.

www.comperia.pl
2013-12-11
Jak działa obciążenie zwrotne?

W sytuacji, gdy jako konsumenci zostajemy oszukani przez nieuczciwych sprzedawców, wydaje się nam, że stoimy na straconej pozycji. Okazuje się jednak, że dysponujemy narzędziem, które umożliwia nam odzyskanie pieniędzy straconych w wyniku nierzetelnie przeprowadzonej transakcji. Z pomocą przyjdzie nam wówczas tzw. obciążenie zwrotne. Mogą z niego skorzystać klienci dokonujący płatności kartą.

www.comperia.pl
2013-12-11
Kredyt samochodowy - jak to działa?

Pomimo tego, że samochód wciąż jest zaliczany do dóbr luksusowych, dla wielu z nas jest także dobrem niezbędnym. Sprawia to, że szukamy możliwie najkorzystniejszych rozwiązań, pozwalających nam na zakup wymarzonego pojazdu. Jedną z ciekawszych i godnych rozważenia propozycji finansowania pojazdu oferowanych przez banki jest kredyt samochodowy.

www.comperia.pl
2013-12-11
Kontroluj wydatki dziecka z pomocą karty przedpłaconej

Nauczenie dzieci odpowiedzialnego korzystania z pieniędzy jest ważnym zadaniem, przed którym stają rodzice dorastających pociech. W przypadku płatności gotówkowych jest to dość trudne zadanie, jednak z pomocą przychodzą karty przedpłacone, które umożliwiają kontrolowanie wydatków naszych podopiecznych.

www.comperia.pl
2013-12-11
Kredyt gotówkowy przez telefon - czy to aby bezpieczne?

Klienci banków coraz częściej oczekują zwiększania poziomu wygody obsługi bankowej, ograniczenia formalności i przyspieszenia decyzji kredytowych. Popularne z czasem stało się więc składanie wniosków o kredyt czy konto osobiste drogą online oraz przez telefon. Czy jednak możliwe jest przejście przez całą procedurę kredytową jedynie ze słuchawką w ręku i czy jest to bezpieczna opcja?

www.comperia.pl
2013-12-11
Jak skutecznie zareklamować transakcję kartą płatniczą?

W dzisiejszych czasach najwygodniejszą formą płatności za dokonane zakupy jest transakcja kartą płatniczą. Niestety, z czego niezbyt często zdajemy sobie sprawę, ten sposób finansowania, podobnie jak w przypadku rozliczania się za pomocą gotówki, również wiąże się z możliwością niespodziewanej utraty pieniędzy. Może to być skutkiem mniej lub bardziej celowego działania osób trzecich. Oczywiście nie jesteśmy w takich przypadkach na straconej pozycji, jednak powinniśmy wiedzieć, jak skutecznie zareklamować transakcję kartą płatniczą.

www.comperia.pl
2013-12-11
Najtańszy kredyt gotówkowy na święta

Czy już wiesz, do którego banku warto udać się po kredyt gotówkowy na święta? Prezentujemy najkorzystniejsze oferty pożyczek świątecznych w grudniu 2013 roku.

www.comperia.pl
2013-12-11
Poręczyłeś kredyt? Uważaj!

Poręczenie jest jedną z popularnych form zabezpieczenia kredytu i jednocześnie skuteczną metodą podwyższania wiarygodności kredytowej. Na co powinien uważać poręczyciel przy składaniu podpisu na umowie pożyczki zaciąganej przez inną osobę?

www.comperia.pl
Najnowsze porady