Artykuły finansowe

2013-12-13
Zobacz, gdzie Twoja firma dostanie kredyt bez zbędnych formalności

Planujesz zaciągnąć kredyt na działalność firmy? Sprawdź, która z dostępnych na rynku finansowym możliwości - kredyt, pożyczka czy może leasing - pozwoli uzyskać niezbędne wsparcie pieniężne bez zbędnych formalności.

www.comperia.pl
2013-12-13
Preautoryzacja - co to takiego?

Firmy trudniące się działalnością usługową często znajdują się w sytuacji, w której klient po rezerwowaniu konkretnego terminu, np. pobytu w hotelu, nagle z niego rezygnuje. Dla hotelu oznacza to stratę finansową, chyba że wcześniej skorzystał z preautoryzacji.

www.comperia.pl
2013-12-13
Czy masz szansę na kredyt bez BIK z komornikiem na karku?

W wyniku różnych zdarzeń losowych, a czasami po prostu ze zwykłej lekkomyślności w zarządzaniu domowym budżetem, łatwo można wpaść w poważne kłopoty finansowe. Kiedy już się to przytrafi, często chcemy ratować się kredytem. Pytanie brzmi jednak, czy mamy szansę otrzymać kredyt bez BIK i z komornikiem?

www.comperia.pl
2013-12-13
Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Banki kuszą swoich klientów atrakcyjnymi ofertami kart kredytowych, jednak rzadko kiedy konsumenci zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na posiadaczu "plastiku". Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z karty kredytowej, warto dowiedzieć się, jak wybrać tę najlepszą ofertę, by nie narazić się na zbędne koszty.

www.comperia.pl
2013-12-13
Kredyt na bułkę z masłem, czyli gdzie po tanią pożyczkę dla studenta?

Kredyty studenckie są jedną z najtańszych na rynku bankowym form kredytowania. Niestety, jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone tylko dla osób studiujących, w dodatku w momencie rozpoczęcia nauki nie mogą mieć one ukończonych 25 lat. Kredyt udzielany jest na preferencyjnych warunkach i stanowi dużą pomoc dla studenta, w którego rodzinie warunki materialne nie pozwalają, by można było opłacić jego naukę ze środków z budżetu domowego.

www.comperia.pl
2013-12-13
Dokąd po tani kredyt samochodowy?

Planujesz kupić auto, ale nie posiadasz wystarczających oszczędności, żeby zapłacić za nie z własnej kieszeni? Zobacz, do którego banku warto udać się po tani kredyt samochodowy.

www.comperia.pl
2013-12-13
Czy oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych różni się od gotówkowych?

Kiedy zdecydować się na kredyt gotówkowy a kiedy na konsolidacyjny? Jeśli nie wiesz, sprawdź, jak bardzo różnią się ich oprocentowania.

www.comperia.pl
2013-12-13
Jak działają karty podarunkowe?

Karta podarunkowa jest rodzajem elektronicznej karty przedpłaconej. Aby z niej korzystać, należy - jak sama nazwa wskazuje - doładować ją poprzez wcześniejszą wpłatę określonej sumy pieniędzy. Zarówno minimalna, jak i maksymalna kwota możliwego uznania zależy od założeń poczynionych przez wystawcę karty. Kwoty te najczęściej wahają się od około 20 do kilku tysięcy złotych.

www.comperia.pl
2013-12-13
Na czym polegają pożyczki prywatne?

Różnica między bankowym kredytem a pozabankową pożyczką jest dla większości Polaków znana, ale czym charakteryzują się pożyczki prywatne? 

www.comperia.pl
2013-12-12
Na czym polegają kredyty studenckie?

Kredyty studenckie są rodzajem kredytów preferencyjnych z dopłatą z budżetu państwa. W bieżącym roku akademickim 2013/2014 można ubiegać się o środki w kilku bankach: Banku Pekao, PKO BP, Banku Polskiej Spółdzielczości oraz SGB Banku (a także w bankach zrzeszonych z dwiema ostatnimi z wymienionych instytucji). Rzecz jasna, by uzyskać finansowanie, trzeba spełnić najpierw odpowiednie warunki.

www.comperia.pl
2013-12-12
Kredyt indeksowy a denominowany - na czym polegają różnice?

Na polskim rynku bankowym funkcjonują dwa rodzaje kredytów hipotecznych dostępnych w walutach obcych - kredyt denominowany oraz indeksowany. Różnice między nimi są dosyć istotne. Sprawdź, który bardziej się opłaca.

www.comperia.pl
2013-12-12
Kredyt gotówkowy online bez BIK. Szybko - ale czy tanio?

Wobec zaostrzających się przepisów bankowych dotyczących przyznawania kredytów coraz większą popularnością cieszą się prywatne firmy pożyczkowe. Pożyczki gotówkowe bez BIK można za ich pomocą uzyskać szybko i sprawnie - między innymi ekspresową drogą online. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że usługi tego typu instytucji potrafią sporo kosztować.

www.comperia.pl
2013-12-12
Ile kosztuje terminal płatniczy?

Decyzja dotycząca instalacji terminala płatniczego wymaga rozważenia wielu istotnych czynników z tym związanych. Niezbędne jest określenie korzyści, jakie możemy czerpać ze względu na posiadanie urządzenia, ale także poznanie opłat towarzyszących jego nabyciu oraz utrzymaniu. A ile kosztuje terminal płatniczy?

www.comperia.pl
2013-12-12
Uwaga na oszustów! Zaciągają kredyty na inne osoby

Nowoczesne usługi internetowe umożliwiają klientom usprawnienie oraz ułatwienie sposobu korzystania z posiadanych rachunków. Stanowią jednak także potencjalne zagrożenie dla swoich użytkowników. Przekonują się o tym niczego nieświadome osoby, które niespodziewanie otrzymują ponaglenie z żądaniem zwrotu pożyczonych pieniędzy, mimo iż nie korzystały z tego typu usług.

www.comperia.pl
2013-12-12
Czy firma działająca od 3 miesięcy ma szansę na kredyt?

Otrzymanie kredytu przez dobrze prosperującą firmę z kilkuletnim stażem na rynku nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak początkujący przedsiębiorcy mają na tym polu mniej szczęścia. Czy uzyskanie kredytu przez firmę, która działa na rynku od 3 miesięcy jest w ogóle możliwe?

www.comperia.pl
2013-12-12
Jak podnieść swoją wiarygodność w oczach banku?

Starania o kredyt hipoteczny są często drogą przez mękę, która nierzadko kończy się dużym rozczarowaniem i rozwiewa nasze marzenia o nowym domu. Jeśli wiemy, że pożyczka jest jedyną możliwością, by zakupić własne M, warto już wcześniej postarać się o jej uzyskanie. Tylko jak podnieść swoją wiarygodność kredytową w oczach banku?

www.comperia.pl
2013-12-12
Czym różni się BIK od czarnych list dłużników?

Wielu z nas, ze względu na podobne brzmienie dwóch skrótów instytucji, jakimi są BIK oraz BIG, wciąż myli je ze sobą. Właściwe rozróżnienie zakresu działań tych organizacji ma kluczowe znaczenie wtedy, gdy rozglądamy się za pożyczką lub kredytem. Dlatego też warto zrozumieć, na czym polegają różnice, które dzielą te dwa biura gromadzące informacje na temat naszych zadłużeń.

www.comperia.pl
Najnowsze porady