Artykuły finansowe

2013-12-18
Które banki oferują kredyty dla firm na start?

Początkujący przedsiębiorca często napotyka mniejsze lub większe trudności w rozwoju własnej firmy. Zazwyczaj są to problemy natury finansowej, a wtedy jedynym sposobem na ich rozwiązanie jest znalezienie banku, który udzieli kredytu dla firmy na start.

www.comperia.pl
2013-12-17
Czy pozabankowe kredyty dla firm są opłacalne?

Pożyczka pozabankowa stanowi alternatywę dla kredytu bankowego nie tylko w przypadku klientów indywidualnych, ale także firm. Czy zaciągnięcie długu w prywatnej instytucji pożyczkowej jest opłacalne? 

www.comperia.pl
2013-12-17
RPP obniża stopy procentowe - banki przestają udzielać kredytów

Rada Polityki Pieniężnej od wielu miesięcy regularnie obniża wysokości stóp procentowych, by ułatwić kredytobiorcom dostęp do pożyczek. Tylko czy sami konsumenci rzeczywiście na tym zyskują?

www.comperia.pl
2013-12-17
Jak właściwie porównywać oferty kredytów mieszkaniowych?

W obliczu licznych na rynku finansowym ofert kredytów hipotecznych trudno zdecydować się na wybór konkretnej propozycji. Ze względu zarówno na wysokie sumy, jak i długi okres kredytowania, podjęcie trafnej decyzji jest niezwykle ważne. Na co zatem należy zwracać uwagę przy wyborze kredytu mieszkaniowego?

www.comperia.pl
2013-12-17
Czy ustawa o kredycie konsumenckim dotyczy parabanków?

Ustawa o kredycie konsumenckim zawiera regulacje dotyczące instytucji finansowych udzielających różnego rodzaju kredytów konsumpcyjnych. Kogo obowiązują zawarte w niej przepisy dotyczą także parabanków sprzedających chwilówki?

www.comperia.pl
2013-12-17
Wszystko, co musisz wiedzieć o kredytach bez BIK

Kiedy potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki, nierzadko rozważamy możliwość zaciągnięcia kredytu. Co zrobić, gdy wsparcie finansowe jest konieczne, a bank odmawia nam funduszy, tłumacząc to negatywną historią operacji bądź niskim scoringiem kredytowym uzyskanym w BIK? Czym są i jak działają kredyty bez BIK?

www.comperia.pl
2013-12-17
Pilnuj oprocentowania przy kredycie o zmiennej stopie

Decyzję o skorzystaniu z kredytu ze zmiennym oprocentowaniem powinno poprzedzić rozważenie wszelkich 'za' i 'przeciw' z tym krokiem związanych. Przed podpisaniem umowy o kredyt na takich warunkach warto dokładnie zapoznać się z zasadami, na jakich następują wahania w wysokości oprocentowania wierzytelności.

www.comperia.pl
2013-12-17
Bierzesz kredyt samochodowy? Sprawdź, jakich formalności musisz dopełnić

Kredyt samochodowy jest jedną z najpopularniejszych form finansowania zakupu auta. Formalności z nim związane są nieco bardziej rozbudowane (głównie w zakresie ustanawiania zabezpieczeń spłaty) od tych, jakie towarzyszą staraniom o zwykły kredyt gotówkowy. Mimo tego opłaca się przez nie przebrnąć, bo dzięki temu możemy uzyskać niższe oprocentowanie.

www.comperia.pl
2013-12-16
Zła historia w BIK? Sprawdź, czy masz szansę na kredyt samochodowy

Każdy rodzaj kredytu bankowego wymaga, by klient posiadał odpowiednią zdolność kredytową i nie miał w swojej historii kredytowej zbyt dużych potknięć związanych z nieterminową spłatą rat. Istnieją jednak instytucje finansowe, które zapewniają, że nawet jeśli konsument posiada złą historię w BIK, są w stanie przyznać mu kredyt samochodowy. Czy korzystanie z ich usług to dobry pomysł?

www.comperia.pl
2013-12-16
Kredyt dla firm a koszty uzyskania przychodu

Wielu przedsiębiorców zmaga się z problemem wysokich odsetek od kredytów zaciąganych na firmę. Czy istnieje możliwość wliczenia części opłat w koszty uzyskania przychodu? Jeśli tak, w jaki sposób tego dokonać?

www.comperia.pl
2013-12-16
Czy karta zbliżeniowa kosztuje więcej?

Konieczność każdorazowego potwierdzenia transakcji dokonywanych kartą może być dla nas uciążliwa. Czy możliwość rezygnacji z takiej formy autoryzowania płatności, w przypadku sum opiewających na stosunkowo niskie kwoty, jest wystarczającym powodem do tego, aby pokusić się o kartę zbliżeniową?

www.comperia.pl
2013-12-16
Jak zdobyć kredyt konsolidacyjny bez ubezpieczenia?

W większości przypadków konsolidacja kredytu wymaga od klienta wykupienia ubezpieczenia spłaty pożyczki. Zdarza się jednak, że nie jest to niezbędne. Gdzie i na jakich warunkach możliwe jest pozyskanie kredytu konsolidacyjnego bez konieczności opłacania ubezpieczenia?

www.comperia.pl
2013-12-16
Czy warto korzystać z internetowych chwilówek?

Rynek szybkich pożyczek udzielanych na krótki okres rozwija się niezwykle prężnie. Coraz częściej mamy możliwość uzyskać takie dofinansowanie nie wychodząc z domu, za pośrednictwem Internetu. Czy taka forma kredytowania jest rzeczywiście opłacalna? Kiedy warto z niej skorzystać i z jakimi wiąże się kosztami?

www.comperia.pl
2013-12-16
Czym tak naprawdę są raty zero procent?

Gdy nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy, aby nabyć przykładowo sprzęt RTV czy AGD, możemy skorzystać z zakupu danego produktu na raty. Wiele sklepów nierzadko oferuje nam tzw. "raty zero procent". Zobacz, na jakiej zasadzie działają oraz jak z nich skorzystać.

www.comperia.pl
2013-12-16
Gdzie po kredyt dla nowej firmy?

Początkujący przedsiębiorcy często zastanawiają się nad możliwością uzyskania z banku finansowania, które miało by wesprzeć ich rozwój, wspomóc w planowanych inwestycjach czy usprawnić bieżącą działalność nowej firmy. Gdzie mogą otrzymać taki kredyt oraz jakie stawia on przed nimi wymagania?

www.comperia.pl
2013-12-16
Jak rozumieć okres bezodsetkowy?

Klienci planujący nabycie karty kredytowej zadają sobie wiele pytań na temat walorów oraz kosztów tego produktu bankowego. Jakie zalety mu towarzyszą oraz czym jest związany z nim okres bezodsetkowy?

www.comperia.pl
2013-12-16
Na co się zdecydować

W sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki, zastanawiamy się nad zaciągnięciem pożyczki lub kredytu. Co różni te dwie formy finansowania oraz która z nich jest korzystniejsza?

www.comperia.pl
Najnowsze porady