Artykuły finansowe

2013-12-08
Rosną problemy Polaków ze spłatą kredytów

Coraz więcej Polaków boryka się z problemami regularnego spłacania zaciągniętych zobowiązań hipotecznych, co w części przypadków skutkuje utratą zamieszkałych przez nich nieruchomości, które ustanowione były jako zastaw. Co przyczyniło się do tej sytuacji oraz jak konsumenci się w niej odnajdują?

www.comperia.pl
2013-12-07
Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego?

Szukając najkorzystniejszego kredytu hipotecznego najczęściej skupiamy się na oprocentowaniu oraz prowizji. Nie są to jednak jedyne elementy, które powinniśmy brać pod uwagę, decydując się na ten rodzaj sfinansowania nieruchomości. Na co więc trzeba uważać?

www.comperia.pl
2013-12-06
Sprawdzasz saldo w bankomacie? Uważaj na opłaty

Możliwość wypłaty gotówki z bankomatu jest niezbywalną cechą karty płatniczej. Kiedyś operacje związane z obsługą konta za pośrednictwem bankomatu nie należały do najtańszych, dziś są niemal bezpłatne, jednakże nie w każdej sytuacji.

www.comperia.pl
2013-12-06
Większy kredyt

Powszechna dostępność ofert kredytowych wciąż jest pozorna. Wiele osób, pomimo wszelkich starań, nie może skorzystać z bankowej pomocy. Jak polepszyć zdolność kredytową, która zwiększa szanse na uzyskanie kolejnej pożyczki lub zwiększenie jej kwoty?

www.comperia.pl
2013-12-06
Co to jest scoring kredytowy?

Scoring kredytowy jest narzędziem statystycznym, wykorzystywanym przez banki do oceny zdolności kredytowej klienta. Informacje niezbędne do umieszczenia w systemie punktowym uzyskuje konsultant bankowy podczas jednej z pierwszych rozmów z klientem ubiegającym się o dofinansowanie. Na jakich zasadach działa scoring kredytowy oraz w jaki sposób można go podwyższyć, aby zwiększyć swoją wiarygodność kredytową?

www.comperia.pl
2013-12-06
Czym jest księga wieczysta?

Księgi wieczyste zawierają cenne informacje, dotyczące nieruchomości. Dokumentują przede wszystkim prawa własności do majątku oraz jego ewentualne obciążenia. Przed inwestycją w mienie nieruchome warto zapoznać się z jego księgą wieczystą.

www.comperia.pl
2013-12-06
Które banki dają kredyty gotówkowe bez BIK-u?

Dlaczego kredyty gotówkowe bez BIK cieszą się dużą popularnością? Ponieważ aktualnie spora grupa konsumentów posiada już jakieś zobowiązania finansowe, które znacznie obniżają ich zdolność kredytową, a przez to uniemożliwiają skorzystanie z kolejnej pożyczki. Gdzie w takim razie można uzyskać finansowanie bez sprawdzania naszej historii kredytowej?

www.comperia.pl
2013-12-06
Czy warto pokusić się o wcześniejszą spłatę kredytu?

Wcześniejsza spłata zadłużenia jest dla wielu kredytobiorców trudnym zadaniem. Jeśli jednak rozważamy taką możliwość, przed podjęciem decyzji o w przedterminowym zwrocie zobowiązania należy sprawdzić, czy takie rozwiązanie nie niesie za sobą zbyt wysokich kosztów dodatkowych.

www.comperia.pl
2013-12-06
Jak dostać kredyt na auto używane?


Mimo że auta używane kosztują mniej niż nowe, zdarza się, że nie zawsze posiadamy na wybrany model odpowiedniej ilości gotówki. Na szczęście istnieje możliwość sfinansowania takiego zakupu za pomocą taniego kredytu samochodowego. Zobacz, jak dostać kredyt na auto używane.

www.comperia.pl
2013-12-06
Wybieramy kredyt


Konsumenci decydujący się na pożyczki bankowe poza ofertami kredytów w złotych powinni również sprawdzić analogiczne propozycje wypłacane w walutach obcych. Większość Polaków woli jednak nie ryzykować, wybierając złotówki - nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ sytuacja na rynku walut kilka lat temu wywołała spore zamieszanie. A jak wyglądają obecne oferty pożyczek w euro czy frankach?

www.comperia.pl
2013-12-06
Całkowity koszt kredytu - gdzie go szukać?


Decydując się na kredyt gotówkowy, należy pamiętać, że koszt zadłużenia to nie tylko oprocentowanie, ale również prowizja, ubezpieczenie, jednorazowa opłata związana z samym udostępnieniem kredytu i in. Poza tym im większy kredyt nas interesuje, na tym większe formalności i opłaty musimy się przygotować.

www.comperia.pl
2013-12-06
Czy kredyt refinansowy bez BIK jest osiągalny?


Refinansowanie kredytu to opcja coraz częściej wybierana przez Polaków. Niestety część z nas wciąż wierzy, że taką pomoc można uzyskać bez weryfikacji w BIK. Kredyt refinansowy bez sprawdzania historii naszych spłat w Biurze Informacji Kredytowej w praktyce jest niemożliwy.

www.comperia.pl
2013-12-06
Czy tanie kredyty gotówkowe bez BIK to fikcja?


Kredyty gotówkowe bez BIK są przedmiotem ofert wielu firm finansowych. Niestety okazuje się, że tego typu pożyczki bez zasięgania informacji o potencjalnych klientach w Biurze Informacji Kredytowej to fikcja. Kredytów mogą udzielać tylko banki, a te z kolei zawsze sprawdzają konsumentów pod kątem ich historii kredytowej.

www.comperia.pl
2013-12-05
Problemy ze spłatą rat? Sięgnij po konsolidację


Zaciąganie wielu kredytów jednocześnie powoli staję się już normą. Pomimo posiadania już jednej lub nawet kilku pożyczek, decydujemy się na następne. Powodów takich decyzji jest wiele - niekiedy wynikają z kłopotów finansowych, innym razem ze zwyczajnego braku rozsądku.

www.comperia.pl
2013-12-05
Wybieramy kredyt samochodowy


W dzisiejszych czasach kupno własnego auta często wiąże się z koniecznością sfinansowania go z pomocą kredytu. Decydując się na pożyczkę z banku, pamiętać musimy, żeby nie podpisywać dokumentów zbyt pochopnie. Aby nie narazić się na zbędne koszty, warto najpierw poznać kilka istotnych informacji na temat kredytów samochodowych.

www.comperia.pl
2013-12-05
Czy jest szansa na uregulowanie działalności firm pożyczkowych?

Pozabankowe chwilówki to coraz popularniejsze formy pozyskiwania pieniędzy, zwłaszcza wśród kredytobiorców indywidualnych. Niestety nie zawsze ten rodzaj zobowiązania jest najlepszym rozwiązaniem na wyjście z kłopotów finansowych ze względu na ryzyko poniesienia olbrzymich kosztów obsługi zadłużenia. Czy działalność firm pożyczkowych ma szansę zostać w końcu uregulowana, żebyśmy nie przepłacali?

www.comperia.pl
2013-12-05
Wszystko o spłacaniu kredytów przez terminem


Zaleganie ze spłatami rat opłacalne raczej nie jest – dochodzą wówczas dość spore koszty (m.in. opłaty za monity i karne odsetki). A co dzieje się, kiedy kredytobiorca chce spłacić kredyt przed terminem? Czy będzie musiał oddać całość oszacowanych odsetek? A może bank obciąży go karą za przedwczesną spłatę?

www.comperia.pl