Artykuły finansowe

2013-12-19
Co warto wiedzieć o kredytach przez SMS?

W życiu chyba każdego człowieka zdarzają się takie sytuacje, kiedy zachodzi konieczność pożyczenia pewnej sumy pieniędzy na dany cel, choćby od rodziny. Coraz więcej spraw załatwia się obecnie przez Internet, całkowicie on-line - w ten sposób można korzystać także z pożyczek. Jedną z najnowszych tego typu usług, oferowaną już przez część banków, jest kredyt przez SMS.

www.comperia.pl
2013-12-19
Czym jest Biuro Informacji Kredytowej?

Zanim bank udzieli nam finansowania, musi sprawdzić jakie dane dotyczące potencjalnego kredytobiorcy figurują w różnych bazach. Jedną z niech jest Biuro Informacji Kredytowej. Jakie informacje się w nim znajdują oraz jak duży wpływ na decyzję pożyczkodawcy ma wystawiona przez BIK ocena wiarygodności kredytowej konsumenta?

www.comperia.pl
2013-12-19
Szukasz szybkiego kredytu dla firmy?

Choć wielu osobom marzy się prowadzenie własnego biznesu, to często nie zdają sobie sprawy z presji, jaka wiąże się z koniecznością zapewnienia firmie płynności finansowej. Co zrobić, gdy w celu osiągnięcia dodatkowego przychodu i rozwoju firmy musimy szybko zainwestować określoną sumę pieniędzy, których nie mamy, albo gdy konieczne jest błyskawiczne spłacenie zobowiązania wobec kontrahenta, na co nas nie stać? Gdzie przedsiębiorca może uzyskać szybki kredyt?

www.comperia.pl
2013-12-19
Czy ubezpieczenie do kredytu gotówkowego jest obowiązkowe?

O ubezpieczeniu obowiązkowym mówimy wtedy, kiedy traktuje o nim określona ustawa lub taki zapis znajduje się w umowach międzynarodowych ratyfikowanych przez nasz kraj. Oczywistym przykładem takiego ubezpieczenia jest ubezpieczenie komunikacyjne OC. Jednak żadna ustawa nie nakłada na kredytobiorcę obowiązku wykupienia ubezpieczenia kredytu.

www.comperia.pl
2013-12-19
Gdzie po kredyt gotówkowy bez BIK i sprawdzania zdolności kredytowej?

Wiele osób zainteresowanych zaciągnięciem kredytu gotówkowego niestety nie może skorzystać z takiej możliwości w bankach. W ich ofercie kredytów gotówkowych bez BIK i sprawdzania zdolności kredytowych brak. Co więc zrobić?

www.comperia.pl
2013-12-19
Szukasz kredytu samochodowego? Złóż wniosek przez Internet

Poszukiwania nowego samochodu zazwyczaj są dość żmudne i wymagają wielu wizyt w salonach, komisach lub u osób fizycznych, które sprzedają używane auta. W przypadku, gdy zakup chcemy sfinansować kredytem, dodatkowym obciążeniem będą wizyty w oddziałach banków i porównywanie ofert pożyczek. Dobrym rozwiązaniem może być także złożenie wniosku o kredyt samochodowy przez Internet.

www.comperia.pl
2013-12-19
Kto spłaca kredyt po śmierci kredytobiorcy?

Spadek potrafi budzić w nas mieszane uczucia. Z jednej strony strata bliskiej osoby, z drugiej potencjalny zysk. Okazuje się jednak, że powinniśmy być ostrożni przyjmując wszystko to, co po sobie zostawił zmarły, bo możemy odziedziczyć po nim same długi z tytułu niespłaconych kredytów.

www.comperia.pl
2013-12-19
Czy kredyt gotówkowy przez Internet rzeczywiście jest najtańszy?

Często, decydując się na pożyczkę, korzystamy z kredytów dostępnych przez Internet, bo wydaje nam się, że za jego pośrednictwem znajdziemy najtańsze oferty. Niestety nie zawsze tak jest, co okazuje się dopiero po pewnym czasie. Jak nie dać się nabić w butelkę i wybrać najlepszy kredyt gotówkowy, by jednocześnie nie przepłacić?

www.comperia.pl
2013-12-18
Czy kredyt konsolidacyjny pod zastaw hipoteki to dobry pomysł?

Gdy zmagamy się z równoczesną spłatą wielu zadłużeń, warto rozważyć konsolidację kredytu. Jest to dosyć popularna metoda na wydłużenie okresu kredytowania oraz ograniczenie ilości rat do jednej. Z jakimi innymi korzyściami łączy się ten zabieg?

www.comperia.pl
2013-12-18
Bądź eco, a zapłacisz niższą ratę kredytu

Klienci troszczący się o zmniejszenie zużycia energii mogą liczyć na wsparcie instytucji finansowych. Jak wygląda ten proces oraz jak duże pieniądze są i mogą być przeznaczone na ten cel?

www.comperia.pl
2013-12-18
Kredyt samochodowy pod zastaw kupowanego auta - plusy i minusy

Kredyt samochodowy to często spotykana forma finansowania nabywanego auta, motocykla czy skutera. Nierzadko zabezpieczeniem dla wierzyciela staje się wtedy sam pojazd. Jakie są plusy oraz minusy zaciągania kredytu pod taki zastaw?

www.comperia.pl
2013-12-18
Czy poręczyciel może sprawdzić historię spłaty kredytu?

Wielu z nas decyduje się na poręczenie kredytu bez zapoznania się z łączącymi się z tym konsekwencjami. Nierzadko umowy kredytowe czytamy pobieżnie, co czasem ma swoje negatywne skutki. Jak poręczenie zobowiązania finansowego wpływa na sytuację bankową gwaranta?

www.comperia.pl
2013-12-18
Czy kredyt samochodowy u dealera będzie tańszy niż w banku?

Wyłonienie odpowiedniego kredytu nigdy nie wiąże się z prostym rozwiązaniem. W przypadku kredytów samochodowych dochodzi dodatkowo wybór między typem kredytodawcy – czy tańszą ofertę uzyskamy u dealera, czy też mniej zapłacimy, jeśli pożyczymy pieniądze w banku?

www.comperia.pl
2013-12-18
Plusy i minusy szybkich kredytów pozabankowych

Wiele ofert kredytów pozabankowych wygląda z pozoru dość atrakcyjnie, jednak kiedy już przyjrzymy się dokładniej warunkom szybkich pożyczek, zauważyć możemy sporo minusów, niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka. Czy propozycje firm finansowych posiadają w ogóle jakieś istotne plusy?

www.comperia.pl
2013-12-18
Od czego zależy zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa określa maksymalną kwotę pożyczki, o jaką możemy wnioskować w danym momencie. Poszczególne banki podchodzą do jej wyliczania nieco inaczej, jednak w przybliżeniu jesteśmy w stanie sami oszacować, na jaki kredyt gotówkowy możemy liczyć. Pomoże nam w tym internetowy kalkulator zdolności kredytowej.

www.comperia.pl
2013-12-18
Czy kredyt gotówkowy bez ubezpieczenia jest osiągalny?

Podczas przygotowywania wniosku kredytowego z pewnością doradca bankowy nakieruje nas na temat ubezpieczenia spłaty pożyczki. Nie wszyscy klienci chcą jednak z niego skorzystać i tu pojawia się pytanie, czy kredyt gotówkowy bez ubezpieczenia jest możliwy do uzyskania?

www.comperia.pl
2013-12-18
Szanse na kredyt gotówkowy bez umowy o pracę

Część osób pracujących w ramach umowy o dzieło lub umowy-zlecenia uważa, że ze względu na formę zatrudnienia praktycznie nie ma szans na otrzymanie kredytu. Czy rzeczywiście prawdą jest, że szanse na kredyt gotówkowy bez umowy o pracę są znikome?

www.comperia.pl
Najnowsze porady