Artykuły finansowe

2013-12-16
Szybki kredyt pozabankowy bez BIK - na co musisz uważać?

Czasami błyskawicznie potrzebujemy gotówki, jednak z różnych powodów nie możemy liczyć na kredyt w banku. Rozwiązaniem wówczas pozostają instytucje pozabankowe, które na określonych warunkach mogą pożyczyć nam potrzebne pieniądze. Tylko na co trzeba uważać, decydując się na pożyczkę bez BIK?

www.comperia.pl
2013-12-16
Czym charakteryzują się kredyty leasingowe?

By zakupić interesujące nas auto za pomocą środków pozyskanych od banku, konsumenci muszą najpierw zdecydować, jaki rodzaj kredytu wybrać – kredyt gotówkowy, samochodowy czy też leasing. A czym wyróżnia się leasing na tle pozostałych form kredytowania?

www.comperia.pl
2013-12-15
Szukamy taniego franka na spłatę kredytu

Dzięki ustawie antyspreadowej, która weszła w życie 26 sierpnia 2011 r., wielu Polaków spłacających hipoteki w obcych walutach może odetchnąć z ulgą. Co oznacza wprowadzenie tej ustawy? Od tej pory sami możemy poszukiwać taniego franka na spłatę rat kredytu.

www.comperia.pl
2013-12-13
Zobacz, gdzie Twoja firma dostanie kredyt bez zbędnych formalności

Planujesz zaciągnąć kredyt na działalność firmy? Sprawdź, która z dostępnych na rynku finansowym możliwości - kredyt, pożyczka czy może leasing - pozwoli uzyskać niezbędne wsparcie pieniężne bez zbędnych formalności.

www.comperia.pl
2013-12-13
Preautoryzacja - co to takiego?

Firmy trudniące się działalnością usługową często znajdują się w sytuacji, w której klient po rezerwowaniu konkretnego terminu, np. pobytu w hotelu, nagle z niego rezygnuje. Dla hotelu oznacza to stratę finansową, chyba że wcześniej skorzystał z preautoryzacji.

www.comperia.pl
2013-12-13
Czy masz szansę na kredyt bez BIK z komornikiem na karku?

W wyniku różnych zdarzeń losowych, a czasami po prostu ze zwykłej lekkomyślności w zarządzaniu domowym budżetem, łatwo można wpaść w poważne kłopoty finansowe. Kiedy już się to przytrafi, często chcemy ratować się kredytem. Pytanie brzmi jednak, czy mamy szansę otrzymać kredyt bez BIK i z komornikiem?

www.comperia.pl
2013-12-13
Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Banki kuszą swoich klientów atrakcyjnymi ofertami kart kredytowych, jednak rzadko kiedy konsumenci zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na posiadaczu "plastiku". Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z karty kredytowej, warto dowiedzieć się, jak wybrać tę najlepszą ofertę, by nie narazić się na zbędne koszty.

www.comperia.pl
2013-12-13
Kredyt na bułkę z masłem, czyli gdzie po tanią pożyczkę dla studenta?

Kredyty studenckie są jedną z najtańszych na rynku bankowym form kredytowania. Niestety, jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone tylko dla osób studiujących, w dodatku w momencie rozpoczęcia nauki nie mogą mieć one ukończonych 25 lat. Kredyt udzielany jest na preferencyjnych warunkach i stanowi dużą pomoc dla studenta, w którego rodzinie warunki materialne nie pozwalają, by można było opłacić jego naukę ze środków z budżetu domowego.

www.comperia.pl
2013-12-13
Dokąd po tani kredyt samochodowy?

Planujesz kupić auto, ale nie posiadasz wystarczających oszczędności, żeby zapłacić za nie z własnej kieszeni? Zobacz, do którego banku warto udać się po tani kredyt samochodowy.

www.comperia.pl
2013-12-13
Czy oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych różni się od gotówkowych?

Kiedy zdecydować się na kredyt gotówkowy a kiedy na konsolidacyjny? Jeśli nie wiesz, sprawdź, jak bardzo różnią się ich oprocentowania.

www.comperia.pl
2013-12-13
Jak działają karty podarunkowe?

Karta podarunkowa jest rodzajem elektronicznej karty przedpłaconej. Aby z niej korzystać, należy - jak sama nazwa wskazuje - doładować ją poprzez wcześniejszą wpłatę określonej sumy pieniędzy. Zarówno minimalna, jak i maksymalna kwota możliwego uznania zależy od założeń poczynionych przez wystawcę karty. Kwoty te najczęściej wahają się od około 20 do kilku tysięcy złotych.

www.comperia.pl
2013-12-13
Na czym polegają pożyczki prywatne?

Różnica między bankowym kredytem a pozabankową pożyczką jest dla większości Polaków znana, ale czym charakteryzują się pożyczki prywatne? 

www.comperia.pl
2013-12-12
Na czym polegają kredyty studenckie?

Kredyty studenckie są rodzajem kredytów preferencyjnych z dopłatą z budżetu państwa. W bieżącym roku akademickim 2013/2014 można ubiegać się o środki w kilku bankach: Banku Pekao, PKO BP, Banku Polskiej Spółdzielczości oraz SGB Banku (a także w bankach zrzeszonych z dwiema ostatnimi z wymienionych instytucji). Rzecz jasna, by uzyskać finansowanie, trzeba spełnić najpierw odpowiednie warunki.

www.comperia.pl
2013-12-12
Kredyt indeksowy a denominowany - na czym polegają różnice?

Na polskim rynku bankowym funkcjonują dwa rodzaje kredytów hipotecznych dostępnych w walutach obcych - kredyt denominowany oraz indeksowany. Różnice między nimi są dosyć istotne. Sprawdź, który bardziej się opłaca.

www.comperia.pl
2013-12-12
Kredyt gotówkowy online bez BIK. Szybko - ale czy tanio?

Wobec zaostrzających się przepisów bankowych dotyczących przyznawania kredytów coraz większą popularnością cieszą się prywatne firmy pożyczkowe. Pożyczki gotówkowe bez BIK można za ich pomocą uzyskać szybko i sprawnie - między innymi ekspresową drogą online. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że usługi tego typu instytucji potrafią sporo kosztować.

www.comperia.pl
2013-12-12
Ile kosztuje terminal płatniczy?

Decyzja dotycząca instalacji terminala płatniczego wymaga rozważenia wielu istotnych czynników z tym związanych. Niezbędne jest określenie korzyści, jakie możemy czerpać ze względu na posiadanie urządzenia, ale także poznanie opłat towarzyszących jego nabyciu oraz utrzymaniu. A ile kosztuje terminal płatniczy?

www.comperia.pl
2013-12-12
Uwaga na oszustów! Zaciągają kredyty na inne osoby

Nowoczesne usługi internetowe umożliwiają klientom usprawnienie oraz ułatwienie sposobu korzystania z posiadanych rachunków. Stanowią jednak także potencjalne zagrożenie dla swoich użytkowników. Przekonują się o tym niczego nieświadome osoby, które niespodziewanie otrzymują ponaglenie z żądaniem zwrotu pożyczonych pieniędzy, mimo iż nie korzystały z tego typu usług.

www.comperia.pl